Atlantis: the lost talet - problem z uruchomieniem gry

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Re: Atlantis: the lost talet - problem z uruchomieniem gry

Post autor: wolfman » 14 marca 2020, 15:30

Cdp wydał tylko dwójkę, a prawa ma , albo ostatni wydawca 4 i 5, albo Cenega? Spadkobierca licencji Ips i Img

hern
Obserwator

Post autor: hern » 14 marca 2020, 15:38

Na pudełku Jedynki jest napisane, że wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest/był CD Project.

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód

Post autor: wolfman » 14 marca 2020, 15:54

Tak, ale praw na wieczność do tytułu nie mają. Premierowe wydanie wydał IPS to co masz to wydanie za czasów Atlantis 2. Czyli też starożytnych.

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy

Post autor: MrPepka » 14 marca 2020, 16:15

Jeżeli to Cenega ma prawa do polskiej wersji pierwszej części to już w ogóle można zapomnieć o pojawieniu jej się na GOG-u. Cenega nigdy się na to nie zgodzi

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód

Post autor: wolfman » 16 marca 2020, 10:38

Witamy serdecznie,

pragniemy poinformować, że tego typu pytania należy kierować do Cenegi :) Niemniej zakładamy, że po takim czasie już nikt nie ma praw do dystrybucji tych gier w Polsce.

To jest odpowiedź, wydaje mi się, że trzeba cisnąć GOG, by dodał PL do 1-3

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum

Post autor: MrPepka » 19 marca 2020, 20:45

No dobra. Sprawdziłem i u mnie gierka na Windows 10 się uruchomiła normalnie aczkolwiek moja konfiguracja sprzętowa jest dla tej gry prawdziwym potworem :D
Postacie tak wręcz drgają jakby w tej Atlantydzie było -30 co najmniej :D

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum

Post autor: MrPepka » 19 marca 2020, 22:23

A propo błędu z CD2 to zastanawiam się czy (poza wgraniem save'a co jest obejście tego błędu) czy faktycznie tego nie da się naprawić. Takie mam przemyślenia po odczytaniu zrzutów pamięci które się tworzą po awarii gry (słynny komunikat, że pamięć nie może być written przy próbie wejścia do hangaru). Z tych zrzutów wynika, że przyczyną awarii gry jest biblioteka cryo.dll (zapewne gdy dochodzi do awarii gierka próbuje coś w tej bibliotece zapisać). I teraz tak:
1. Przy innych zmianach płyt nie ma awarii, pierwsza zmiana płyty z CD1 na CD2 powoduje awarię
2. Ponoć problem zaczął się od Windowsa 7 (tak przynajmniej trąbią w internetach)
3. W wersji GOG nie ma tego problemu bo tam nie ma komunikatu o zmianie płyt
Wnioski:
Wydaje mi się, że zmieniając odpowiedni offset w bibliotece cryo.dll dałoby się naprawić ten błąd. Ktoś ma wydanie tej gry z GOG? Jak tak to niech podeśle bibliotekę cryo.dll. Może po jej podmianie uda się naprawić ten błąd (albo i zepsuje się grę jeszcze bardziej :oczko: ). No chyba, że ktoś już próbował modyfikować tą bibliotekę aby naprawić błąd z CD2, ale w necie niczego takiego nie znalazłem poza obejściem żeby wgrać save'a po zmianie płyt (a chciałoby się kontynuować grę na swoim save'ie).
Inne rozwiązanie jakie jeszcze znalazłem to kupić grę na GOG i wgrać do niej patch'a Extended Cut - https://www.gog.com/forum/atlantis_seri ... every_bugs
Obsługuje on już polską wersję (której notabene na GOGu wciąż nie ma) i chyba to będzie najlepsze wyjście

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum

Post autor: MrPepka » 19 marca 2020, 23:05

Takie małe info:
Jeśli ktoś kupił grę na GOGu i chce mieć polską wersję to może ją osiągnąć poprzez zainstalowanie patch-a Extended Cut który jest do wersji GOGowej gry i który dodaje do tejże wersji wsparcie dla polskiego języka. Nie dotarłem jeszcze do momentu zmiany płyt z CD1 na CD2, ale wiele wskazuje na to, że wreszcie jest możliwe przejście polskiej wersji bez posiłkowania się save'ami z neta
P.S Dotarłem do kłopotliwego momentu i potwierdzam, że wreszcie da się przejść polską wersję bez ściągania save'ów z neta

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód

Post autor: wolfman » 26 marca 2020, 18:40

Sam patch ma obsługę po polsku. A gdzie 14mb dodaje wersję PL do GoG? Jakim cudem masz więc polską wersję? Nie ma jej nigdzie w opcjach wyboru języka. Samo menu czy save są po polsku i cała polskość się na tym kończy,

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum

Post autor: MrPepka » 26 marca 2020, 19:09

Jak zainstalujesz gierkę (to wydanie z GOG) to ściągasz patch'a Extended Cut (http://tgames.fr/tgames/PC/AtlantisExte ... ForGOG.zip) i jak uruchomisz w nim instalator to wybierasz język polski i go instalujesz. Potem żeby w grze mieć język polski musisz ściągnąć ten plik - http://tgames.fr/tgames/PC/ATLEXT_POLIS ... LFIRST.BIG i wklejasz go do katalogu z grą i potem ściągasz jeszcze ten instalator - http://tgames.fr/tgames/PC/AtlantisPack ... ForGOG.zip uruchamiasz go, wybierasz w nim ściągnięty plik .BIG i instalujesz w ten sposób spolszczenie do Atlantisa. Uruchamiasz gierkę i jest ona w całości po polsku (dubbing z edycji pudełkowej też jest) i nie crashuje się przy zmianie płyt z CD1 na CD2... bo już tej prośby o zmianę płyt nie ma, można normalnie wejść do hangaru

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód

Post autor: wolfman » 26 marca 2020, 19:34

Unable to found game files. :(

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum

Post autor: MrPepka » 26 marca 2020, 19:45

Który instalator wyświetla ten błąd? Instalator patcha Extended Cut czy instalator plików BIG? Próbowałeś uruchamiać instalator jako Administrator?

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód

Post autor: wolfman » 26 marca 2020, 19:49

Dobra mam
1. Więc instalacja z gog Atlantis
2. Plik językowy http://tgames.fr/tgames/PC/ATLEXT_POLIS ... LFIRST.BIG pobierasz i sobie trzymasz obojętnie gdzie
3. http://tgames.fr/tgames/PC/AtlantisPack ... ForGOG.zip używasz do tego programu i wybierasz opcję CUSTOM to ważne i opcja pierwsza czyli tylko tozaznaczamy , pozostałe trzy odznaczamy.
4. http://tgames.fr/tgames/PC/AtlantisExte ... ForGOG.zip Instalujemy patch
I wszystko wtedy działa. Teraz wgram save i może w końcu dokończę po latach grę. Uffffffffffffffffffffff

ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlantis: the lost tales”