Yesterday - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
7
30%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
9
39%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
5
22%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
4%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
4%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 107 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy
Re: Yesterday - ocena użytkownika

Post autor: kassiopestka » 23 sierpnia 2016, 13:43

Gram teraz kolejny raz, żeby wszystko dobrze pamiętać przed YO, i nadal jestem tego samego zdania - świetna gra. No i ten smutny wyraz ust Johna... Ech... :P

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Post autor: PawelJasiak » 30 sierpnia 2016, 23:56

Zapomniałem tylko dopisać, że dałem 8/10, a minus jedyny to taki, że gra zdecydowanie za krótka! A aż szkoda, bo klimat ma świetny.

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Post autor: Eramas » 10 maja 2017, 18:07

W Yesterday grało mi się bardzo dobrze. Ciekawa fabuła, pięknie wykonane lokacje, fajny klimat. Zastrzeżenie mam do ścieżki dźwiękowej, bo według mnie była po prostu słaba. Do tego krótki czas rozgrywki + crashe do Windowsa (dwukrotnie, więc tragedii nie ma). 7,5/10, w ankiecie 8.
kassiopestka pisze:Najpierw odniose sie szybko do kwestii autosave`ow - chlopaki, ale o co ten krzyk, przeciez w menu dostepnych jest ok. 40 (jak sie juz dojdzie do finalu) scen, od ktorych w dowolnym momencie zabawy mozna kontynuowac gre. Wiec po dokonaniu wyboru i obejrzeniu jednego zakonczenia odpalacie ponownie gre na swoim profilu, wlazicie w gwiazdke w menu...
Główny problem w tym, że dla mnie to jest w ogóle nieintuicyjne. Po 2 godzinach dostałem crasha do pulpitu i po ponownym wczytaniu oglądałem scenę rozpoczynającą grę. Byłem przekonany, że gra zapisuje się jedynie przy jej zamknięciu, więc ściągnąłem savy z forum, ale i tu był problem, bo wczytywało mi zawsze moment, do którego jeszcze nie dotarłem. Byłem bliski poddania się i dopiero wtedy przypomniałem sobie o gwiazdce i "przeżyciu swojego ulubionego momentu ponownie". Nazewnictwo tej funkcji jak i jej miejsce w interfejsie sprawiły, że w ogóle nie skojarzyłem tego z systemem zapisów. Z góry założyłem, że to jakiś album ze zdjęciami lokacji itd.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2017, 14:11 przez Eramas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 107 razy

Post autor: kassiopestka » 10 maja 2017, 23:25

W YO jest tak samo, więc nastaw się psychicznie, jakbyś zamiarował grać. :P

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 9 razy

Post autor: DirkPitt1 » 16 stycznia 2018, 14:02

Bardzo przyjemna gra z ciekawą fabułą, ładną grafiką i pamiętnymi postaciami. Niestety dość krótka. Dla mnie 8.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... =634#p1876
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Scoffer » 23 stycznia 2020, 13:09

+ Całokształt oprawy graficznej
+ Zróżnicowane opisy przedmiotów
+ Mechanizm oglądania/używania przedmiotów
+ Trochę zagadek-łamigłówek, chociaż dość łatwych.
+ Ukryte zakończenie, które sprawiło, że popłakałam się ze śmiechu
Spoiler:
+/- Klimat. Rozdział wprowadzający wypadł dość drętwo. Kiedy wcielamy się w Yesterdaya klimat się zagęszcza i naprawdę zaczęłam się wczuwać w atmosferę grozy, kiedy... następuje wątek tybetański
Spoiler:
atmosfera jest żartobliwa. To mnie wybiło z nastroju i przez to zakończeniami oficjalnymi niespecjalnie się przejęłam.
- Ruch źrenic. Na rwanej animacji "uciekanie oczami", czyli przeskakiwanie źrenicy z prawej na lewą wygląda...no cóż... strasznie.
- Autosejwy. Ja wiem, że to modne i pewnie dobrze się sprawdza na konsolach, ale czemu nie mogę zdecydować, dokąd DOKŁADNIE chcę wrócić? Pomijając fakt, że jeden slot na save to gotowy przepis na porażkę przy wystąpieniu jakiś bugów (czego doświadczyłam niedawno w Obduction)
- Krótka!

7/10
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta

Post autor: DirkPitt1 » 24 stycznia 2020, 11:21

Scoffer pisze:
23 stycznia 2020, 13:09
[...]jeden slot na save to gotowy przepis na porażkę przy wystąpieniu jakiś bugów (czego doświadczyłam niedawno w Obduction)[...]
Do gier z jednym slotem autozapisu (i nie tylko do takich) polecam zabierać się z programem GameSave Manager ustawionym na tworzenie kopii save'a co pół godziny, albo w bardziej paranoicznej wersji, przy każdej modyfikacji pliku zapisu. Kilka razy oszczędził mi mnóstwa nerwów, rwania włosów z głowy, chęci gryzienia klawiatury i wycia do księżyca. Choćby w Gothicu (save z ponad 30h postępów wyparował), GTA SA czy Skyrimie.

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Post autor: jackowsky » 24 stycznia 2020, 11:40

DirkPitt1 pisze:
24 stycznia 2020, 11:21
Do gier z jednym slotem autozapisu (i nie tylko do takich) polecam zabierać się z programem GameSave Manager [...]
Nie wiedziałem, że takie coś jest. Wieczorem obadam.
Ostatnio skończone: Iron Danger PL (70%), Isoland 2: Ashes of Time (70%), Mira PL (50%), Isoland 3: Dust of the Universe (60%), Adera (70%)
Gram: Lost Grimoires Stolen Kingdom PL
W tle: Pillars of Eternity PL (2), Grandpa's Table PL

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... =634#p1876
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Scoffer » 24 stycznia 2020, 12:21

DirkPitt1 pisze:
24 stycznia 2020, 11:21
Do gier z jednym slotem autozapisu (i nie tylko do takich) polecam zabierać się z programem GameSave Manager
Dzięki za info, nie znałam tego narzędzia wcześniej.
Jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że narzekanie na jeden slot zapisu nie wynika z tego, że sobie nie radzę z szachrajstwami i gubię zapisy, tylko uważam takie rozwiązanie za niefunkcjonalne.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta

Post autor: DirkPitt1 » 24 stycznia 2020, 12:28

Scoffer pisze:
24 stycznia 2020, 12:21
Dzięki za info, nie znałam tego narzędzia wcześniej.
Jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że narzekanie na jeden slot zapisu nie wynika z tego, że sobie nie radzę z szachrajstwami i gubię zapisy, tylko uważam takie rozwiązanie za niefunkcjonalne.
Też zawsze na to narzekam. Dla mnie wyłącznie autozapis w grze to lenistwo twórców. A już jeden slot to zaproszenie do katastrofy.

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy

Post autor: yemet » 24 stycznia 2020, 19:42

Ja zawsze ręcznie kopiuję save'a w takich przypadkach. Można też napisać prosty skrypt. Czasem tak oszukuję w rogue-like'ach albo RPG-ach.

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Post autor: jackowsky » 24 stycznia 2020, 21:22

Fajne narzędzie. Wyszukało mi pełno starych zapisów z odinstalowanych już gier i pozwala na ich usunięcie. Później obadam backupowanie.
Ostatnio skończone: Iron Danger PL (70%), Isoland 2: Ashes of Time (70%), Mira PL (50%), Isoland 3: Dust of the Universe (60%), Adera (70%)
Gram: Lost Grimoires Stolen Kingdom PL
W tle: Pillars of Eternity PL (2), Grandpa's Table PL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yesterday”