House of da Vinci, The - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
75%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
25%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 94 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy
House of da Vinci, The - ocena użytkownika

Post autor: adventurka » 28 listopada 2017, 20:40

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy
Re: House of da Vinci, The - ocena użytkownika

Post autor: Urszula » 02 grudnia 2017, 20:41

Zagadki rewelacyjne, oprawa graficzno - muzyczna również. Wygląd znalezionych przedmiotów oraz znajdujacych się maszyn, które trzeba uruchomć jest niesamowity. Wszystkie urządzenia i maszyny i przedmioty bardzo mi się podoabły. Tylko liczyłam, że cofne się w czasie i trafię na mistrza, a tym czasem gra się urwała. Bardzo dobry system podpowiedzi, który nie podaje wprost rozwiązania, tylko delikatnie podpowiada, na co trzeba zwrócić uwagę. Sterujemy tylko myszką. Jesli ktoś oczekuje dialogów i rozmów, to tutaj tego nie znajdzie. To kolejna gra logiczno-przygodowa nastwiona tylko i wyłącznie na rozwiązywanie zadań. Według Steama grałam 6 godzin, troszkę za krótko jak na moje potrzeby, ale i tak było fajnie. Moja ocena 8 i pól, w ankiecie dałam 8 i chyba żałuję, że nie dałam 9. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 51 razy

Post autor: earwig11 » 18 marca 2018, 12:01

Jeśli ktoś grał w gry z serii The Room to szybko odnajdzie się w Domu da Vinciego. Skupiamy się tylko na rozwiązywaniu zagadek, a fabuła szybko schodzi na dalszy plan. Dziwne maszyny, tajemnicze pudełka, ładna grafika i niskie wymagania to cechy tej gry. Niestety zakończenie wygląda na urwane w połowie, wygląda na to, że będzie kolejna część. Na końcu wyskoczyło mi, że grałem 7 godzin. Dziwne, bo wydało mi się, że przynajmniej 2x dłużej. Ocena 8/10

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Post autor: PawelJasiak » 03 sierpnia 2018, 15:06

8/10

Na początku byłem dość sceptycznie nastawiony, bo myślałem że to będzie coś w stylu bardzo przęcietnych Inner Voices i Layers of Fear. Gra okazała się jednak bardzo solidną i pomysłową produkcją i muszę przyznać, że rozbrajanie kolejnych zabawek Da Vinciego sprawiało niesamowicie dużo frajdy i satysfakcji. Na minus zapisałbym natomiast ukrycie niektórych zagadek - czasem trzeba się na prawdę solidnie naklikać po całym otoczeniu, żeby je znaleźć. Czas gry jak widzę kształtuje się bardzo podobnie u wszystkch, bo ja ukończyłem w 6:27 (oczywiście bez solucji i wbudowanego w grze systemu podpowiedzi). W dobie żenująco krótkich produkcji jest to zdecydowanie plus. Ogólnie warto zagrać bo House of da Vinci wymaga od nas trochę więcej, niż bezmyślne klikanie, a wyzwania logiczne są w większości bardzo ciekawe - szczególnie jeśli dodać dwie soczewki pozostające do naszej dyspozycji.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 27 maja 2019, 16:03

Jeszcze w tym roku, według wpisu na fb, możemy się spodziewać kontynuacji.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Post autor: vaapku » 13 września 2019, 19:31

Hmm... Podobnie jak w przypadku The room, początek gry bardzo mnie wciągnął, jednak z czasem robiłam się coraz bardziej znużona. Lubię dużo zagadek, ale w takiej formie, nagromadzone na małej przestrzeni, jeszcze w połączeniu z szczątkową fabułą - szybko przestały mi sprawiać radość. Na dodatek pod koniec zacięłam się na jednej, której mechanizmu do tej pory nie rozumiem. Odpuściłam bez żalu.
Ogólnie gra pewnie nie jest zła, ale wychodzi mi, że ten typ mi nie podchodzi.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „House of da Vinci, The”