Lume - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
33%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
2
67%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy

Lume - ocena użytkownika

Post autor: ZenekZombie » 07 grudnia 2017, 10:48

Obrazek
Mile widziane uzasadnienie oceny
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy
Kontakt:

Re: Lume - ocena użytkownika

Post autor: Galador » 07 grudnia 2017, 12:20

Króciutka, ale sympatyczna i inna niż wszystkie. Dobra zachęta na Lumino City.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Post autor: UpartaZołza » 11 grudnia 2017, 20:19

Gra jest króciutka - wyjątkowo urocza pod względem wizualnym, z prostą, nieangażującą historyjką. Miał to być dobry tytuł na miłe spędzenie kawałka wieczoru - i byłby gdyby nie 2 zagadki, które spowodowały nieco zgrzytania zębami ;)
Dlatego oceniam na 5/10.
Vicek pisze:
UpartaZołza pisze:A ja po skończeniu Violett zabrałam się za Lume - króciutka, całkiem urocza gra, która okazała się nie taka łatwa jak myślałam :P Nad jedną zagadką długo dyskutowaliśmy z Vickiem, i do tej pory nie wiem jakim cudem ją rozwiązałam. Bo rozwiązałam ją tylko dlatego, że się pomyliłam :E Co najśmieszniejsze, jedyna solucja do tej gry którą znalazłam i później, już po rozwiązaniu zagadki, sprawdzałam ma mały błąd... Wychodzi na to, że jak się nie pomylisz to nie rozwiążesz :P
Nie bardzo rozumiem, dlaczego ta zagadka ma akurat takie rozwiązanie. Wszystko wydaje się logiczne do pewnego momentu, jednak, jeśli przyjmiemy, że autorzy dostępnych w Internecie solucji się nie mylą, jeden z końcowych kroków jest dla mnie całkowicie niezrozumiały.
Naciągane jest też rozwiązanie łamigłówki z zamkiem szyfrowym. Podpowiedzi są mętne i równie dobrze można je zinterpretować w zupełnie odmienny sposób, niż założyli to autorzy. Gra jest króciutka, ale te dwie mało intuicyjne zagadki przedłużają czas potrzebny na jej ukończenie.
Ja tę zagadkę z zamkiem rozwiązałam jedynie dlatego, że dyskutując z Tobą nad zagadką ze współrzędnymi, przez przypadek zobaczyłam w solucji co i jak. Gdyby nie to - podejrzewam, że nie wpadłabym na to jak zinterpretować podpowiedź i jak to ogarnąć.
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: Vicek » 13 grudnia 2017, 20:32

Ja też oceniam grę na 5/10. Jak wspomniałem w zacytowanym przez Zołzie fragmencie, nie jestem w pełni zadowolony z poziomu zagadek (rozwiązanie dwóch z nich było, w mojej opinii, trochę naciągane). Jeśli Lumino City jest dłuższe i bardziej dopracowane, to chętnie w nie zagram :)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lume”