Najlepsza gra przygodowa wydana po polsku w 2017

Najlepsza gra przygodowa wydana po polsku w 2017

Czas głosowania minął 19 kwietnia 2018, 09:03

Bad Dream: Coma
0
Brak głosów
Black Mirror 4
0
Brak głosów
Cayne: A Stasis Story
0
Brak głosów
Filary Ziemi
7
23%
Franz Kafka Videogame, The
0
Brak głosów
Hidden Agenda: Ukryty plan
0
Brak głosów
House of Da Vinci, The
0
Brak głosów
Indygo
0
Brak głosów
Inner Voices
0
Brak głosów
Observer
5
16%
Old Man's Journey
1
3%
Quern: Undying Thoughts
11
35%
Perception
0
Brak głosów
Syberia 3
4
13%
What Remains of Edith Finch
3
10%

Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Re: Najlepsza gra przygodowa wydana po polsku w 2017

Post autor: vaapku » 15 marca 2018, 22:05

Ja jeszcze słabiej, bo tylko jedną, The inner voices, ale nie zagłosowałabym na nią nawet, gdyby była jedyną przygodówką, jaka wyszła w tym dziesięcioleciu. Ble.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Post autor: jackowsky » 15 marca 2018, 22:17

Teraz widzę, że wziąłem udział w konkursie. Proszę mojego głosu nie brać pod uwagę podczas losowania. :)
Ostatnio skończone: Iron Danger PL (70%), Isoland 2: Ashes of Time (70%), Mira PL (50%), Isoland 3: Dust of the Universe (60%), Adera (70%)
Gram: Lost Grimoires Stolen Kingdom PL
W tle: Pillars of Eternity PL (2), Grandpa's Table PL

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 107 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: kassiopestka » 16 marca 2018, 03:25

Grałam w 3 gry z całej listy. Miła niespodzianka końkursowa, druga - że w ubiegłym roku wyszło tyle gier po polsku. Zaskoczyło mię to bbb pozytywnie. Mam nadzieję, że nie wszystkie są mystopodobne i że uda mi się w część z nich zagrać.

Zagłosowałam na bardzo niepopularną Syberię, ale co poradzę na to, że jestem nienormalna i że z wszystkich trzech Syberii wciągnęłam mnie dopiero "trójka". Chcę wiedzieć, co dalej z Kate i Oskarem. Przejęłam się. Czekam na część 4. Zagadki były świetne, muzyka bardzo nastrojowa.
Myślałam chwilę nad Filarami, ale - po pierwsze, nie znam ostatniej księgi, po drugie, bardzo mi w tej grze brakuje zagadek z prawdziwego zdarzenia, fabuła jest super, to fakt, ale chyba przygodówki typu same wybory i zero główkowania, to nie jest mój ulubiony podgatunek. Syberia 3 w fajnych proporcjach łączy oba te elementy (opowieść i łamigłówki), więc jednak padło na nią. Cyrki ze sterowaniem zdążyłam już zapomnieć. :P Niepamiętliwa jestem czy cuś. :P

Proszę przy losowaniu nie brać mojego głosu pod uwagę, aczkolwiek bardzo doceniam fakt zorganizowania kolejnego konkursu. :)

Awatar użytkownika
chris85
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=30#p3488
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: chris85 » 16 marca 2018, 05:12

Zdecydowanie Quern: Undying Thoughts. W końcu jakiś godny konkurent mojej ukochanej serii Myst :oklaski:
Perhaps the ending has not yet been written ...

Awatar użytkownika
nagelfar
Obserwator
Podziękował(a): 14 razy

Post autor: nagelfar » 16 marca 2018, 10:20

Po lekkim zderzeniu z pięknym, ale dość (za?) trudnym "Obduction" wydanym rok wcześniej, z przyjemnością oddaję głos na "Quern" i jego mystyczną opowieść. Nostalgia + świeżość, super.
Bardzo chętnie zagłębiłbym się w "Perception", ale jeszcze nie miałem okazji spojrzeć na świat tej gry oczyma niewidomej bohaterki.

Awatar użytkownika
EiderSeek
Podziękował(a): 3 razy

Post autor: EiderSeek » 16 marca 2018, 11:41

Zachęcony nieznanym mi przed zobaczeniem tej ankiety tytułem „Bad Dream: Coma” postanowiłem zakupić go i się zapoznać. Po ponad godzinie stwierdzam, że zupełnie nie rozumiem zachwytów nad tą grą. Poza niepokojącym klimatem i dosyć drastycznymi scenami (jak na grę w takim klimacie graficznym) tytuł ten nie ma nic do zaprezentowania. Fabuła niespecjalnie wciągająca (może dalej się to rozwija), system: poklikaj wszędzie – na pewno coś trafisz, ale nie musisz się zastanawiać co do czego i z czym, no chyba, że zależy Ci na osiągnięciach Steam, wtedy przed Tobą zabawa z przechodzeniem gry n-razy, bo wszystko polega na odpowiedniej serii działań/kliknięć (coś w stylu: nie dotykaj pierwszego ptaka, podnieś słuchawkę, ale od razu nie wychodź z pomieszczenia, dotknij ptaka). Zaliczenie tej gry dodatkowo do gatunku gier logicznych jest według mnie nadużyciem, no chyba że znajdowanie różnic pomiędzy obrazkami jest dla kogoś ciekawym wysiłkiem umysłowym. Polskie tłumaczenie niepełne: linie dialogowe napisane drętwo, zaś artykuły/nagłówki w porozrzucanych wszędzie gazetach/ulotkach/banerach pozostały nieprzetłumaczone. Mnie gra nie wciągnęła, przez te prawie 1,5h, praktycznie wcale, choć jeden efekt działań mnie zaskoczył, ale to stanowczo za mało. Z czystym sercem mogę odradzić ten tytuł, choć ile ludzi tyle opinii i może komuś się ten potworek spodoba/ł.
“Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?”

Dagoth Sol

Post autor: Dagoth Sol » 16 marca 2018, 19:00

Syberia 3. W nic lepszego akurat nie grałem.

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Post autor: tiger250 » 18 marca 2018, 19:24

Czas chyba nadrobić zaległości... Chciałem zagłosować ale okazało się, że ograłem tylko dwa tytuły z tej listy: Syberię 3 i Black Mirror 4. Żadna z nich niestety nie zasługuje na wyróżnienie :)

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 13 razy
Kontakt:

Post autor: Galador » 18 marca 2018, 19:52

Wstyd się przyznać, ale grałem jedynie w Inner Voices (i to z przymusu). :) Ostatnie miesiące poświęciłem Wiedźminowi 3.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 18 marca 2018, 20:17

Powinniście dostać karę :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Post autor: qwerty » 19 marca 2018, 11:16

Ja w nic z listy nie grałem. Cóż, mam prawie miesiąc na nadrobienie części zaległości. Zastanawiam się, czy w ankiecie nie powinny się pojawić tytuły, które nie potrzebują polonizacji, bo teoretycznie nie ma czego tłumaczyć poza menu głównym. Słyszałem wiele dobrego o Gorogoa.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: Vicek » 19 marca 2018, 11:27

To prawda, Gorogoa to bardzo ciekawy tytuł, w dodatku posiada polską wersję językową.
Grałem w siedem gier z listy i gdybym miał głosować dziś, wskazałbym What Remains of Edith Finch bądź Old Man's Journey. Gdyby jednak w ankiecie znalazła się Gorogoa, na pewno też brałbym ją pod uwagę.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 19 marca 2018, 13:26

W tej chwili jej nie dołoże, bo znikną poprzednie głosy, ale możecie tutaj o grze napisać. Szkoda, że od razu nie pisaliście.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 9 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: DirkPitt1 » 21 marca 2018, 13:46

Syberia 3 okazała się niezła, ale nie na tyle dobra, żebym mógł rozważać zagłosowanie. Black Mirror 4 też okazał się grą poniżej oczekiwań, a szkoda. Observer, Cayne i Inner Voices, Old Man's Journey mi się podobały, ale na tytuł najlepszej przygodówki roku nie zasłużyły. Najbardziej zastanawiałem się nad Filarami Ziemi, What remains of Edith Finch i Quernem. Ostatecznie zagłosuję na Querna, bo najlepiej wyrył mi się w pamięci.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

the_matrix
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 040#p52040

Post autor: the_matrix » 25 marca 2018, 01:35

Filary ziemi - świetna gra przygodowa z historyczną fabułą oraz grafiką na konkretnym poziomie. Jak dla mnie Filary ziemi zasługują na miano Najlepszej gry przygodowej po polsku w 2017 roku. Gra przygodowa która nie tylko swoją historią wprowadza gracza w czasy XII-wiecznej Anglii, ale również swoją mechaniką przypomina wspaniałe gry przygodowe takie jak: Ace Ventura, Syberia, Indiana Jones, Universe, Flight of the amazon queen, Beneath a Steel Sky, itd. Jak dla mnie numer 1 w 2017 roku!!!

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 25 marca 2018, 10:18

Coś mi się zdaje, że za rok nie będzie problemu z ankietą. Nie będzie gier, które zostaną wydane w naszym kraju. :(
Moje gry

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799

Post autor: jackowsky » 25 marca 2018, 12:49

W kraju może nie będzie, ale po polsku to przynajmniej jedna wyjdzie. State of Mind (wg GOG) ma mieć język polski. Na co bardzo liczę, bo mnie ta produkcja bardzo zaciekawiła.
Ostatnio skończone: Iron Danger PL (70%), Isoland 2: Ashes of Time (70%), Mira PL (50%), Isoland 3: Dust of the Universe (60%), Adera (70%)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 25 marca 2018, 13:37

jackowsky pisze:W kraju może nie będzie, ale po polsku to przynajmniej jedna wyjdzie. State of Mind (wg GOG) ma mieć język polski. Na co bardzo liczę, bo mnie ta produkcja bardzo zaciekawiła.
Taka była też informacja na Steam, ale już znikła.
Moje gry

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum

Post autor: jackowsky » 25 marca 2018, 16:12

Oj, to mnie zasmuciłaś.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: Vicek » 27 marca 2018, 13:45

Urszula pisze:Coś mi się zdaje, że za rok nie będzie problemu z ankietą. Nie będzie gier, które zostaną wydane w naszym kraju. :(
Już są: Apocalipsis, Earthworms, Chuchel i Kathy Rain.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety”