Dark fall: lost souls - solucja, poradnik

Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Posty: 2443
Rejestracja: 03 stycznia 2012, 20:28
Lokalizacja: Poznań
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Płeć:

Dark fall: lost souls - solucja, poradnik

Post autor: pelagia » 12 lutego 2014, 09:58

Solucja w pdf

Wszelkie prawa autorskie do Solucji są moją własnością.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione!
Pelagia

Obrazek


Niedokończona sprawa z Amy Haven nie daje Ci spokoju. Wróć do Dowerton i stań twarzą w twarz z duchami. Od twojego ostatniego pobytu wiele się tu zmieniło, dlatego miej oczy dookoła głowy, patrz pod nogi i nigdy nie odwracaj się od ciemności… Coś się tam ukrywa… Coś złego, nieznanego i strasznego…


Tunel
Znalazłeś się w kompletnych ciemnościach. Słyszysz jakiś hałas, tupot i ciężki oddech biegnącego. Nagle wszystko cichnie. Włącza się telefon komórkowy, a na nim wiadomość SMS od ECHO.

nieRaz jesteś samOtny. ale ja jestem blisKo – wielkie litery w tekście utworzą wyraz – ROK.

Włącz latarkę, którą masz w telefonie i rozejrzyj się . Jesteś w dziwnym tunelu, a przed tobą stoi manekin. Weź z jego rąk nóżkę lalki, po czym przejrzyj zawartość swojego ekwipunku. Oprócz telefonu jest tu jeszcze butelka wódki, tabletki clozapinu i list, który zaraz przeczytaj (PPM). Ktoś obwinia ciebie o źle przeprowadzone śledztwo w sprawie zaginionej dziewczynki, Amy.
Z prawej strony zobaczysz stary materac i leżące na nim gazety. Zbliż się (lupa), podnieś wydanie Dowerton Messenger i przeczytaj artykuł o tajemniczym zaginięciu Amy Haven. Zabierz też z materaca drugą nóżkę lalki.
Teraz idź w prawo i podejdź (lupa) do swoistego ołtarzyka. Obejrzyj kartkę z aniołem, po czym podnieś podarte kawałki papieru ze skrzynki/trumienki obok, i złóż je. Jest to plakat traktujący o zaginionej Amy.
Obrazek
Otwórz trumienkę, przesuwając wieko (przy wciśniętym LPM mysz w lewo) – wewnątrz jest lalka bez nóg. Skompletuj ją, wkładając do środka lalczyne nóżki z ekwipunku i zabierz uszkodzoną lalkę.
Obrazek
Usłyszysz odgłos przesuwanego wózka, który właśnie odsłonił dalsze przejście i śmiech dziewczynki. Idź prosto, tak jak wskazują ręce manekinów, aż dojdziesz do blach tarasujących tunel. Spójrz przez otwór między nimi, a zobaczysz dalszą część tunelu i rękę manekina wskazującą na kolejne blachy, a za chwilę usłyszysz jadący pociąg. Przejdź pod blachą, skręć w lewo, podejdź do okienka przysłoniętego zardzewiałymi żaluzjami i popatrz przez nie. Zobaczysz pomieszczenie z manekinami zwróconymi do ściany. Wycofaj się. Usłyszysz pociąg, zakręci ci się w głowie i stracisz przytomność, by po chwili znaleźć się w zupełnie innym, pustym tunelu.
Stacja kolejowa Dowerton

Gdy się odwrócisz zobaczysz wyjście z tunelu i idź w tym kierunku. Po chwili otrzymasz wiadomość SMS.

Świst Mrocznego wIatru. tERaz nadchodzi siemnośĆ – ŚMIERĆ.
Skręć w prawo i po pochylni wejdź na peron pierwszy. Są tu dwa czerwone wiadra, a gdy spojrzysz w dół zobaczysz trzecie. Zajrzyj do niego i zabierz bezpiecznik.
Obrazek
Teraz skieruj się prosto do budynku stacji. Niestety drzwi są zamknięte, podejdź więc do okienka po lewej i przesuń znajdującą się na nim blachę (wciśnięty LPM i mysz w lewo). Wejdź do środka i podejdź do znajdującego się po prawej automatu biletowego. Zabierz wajchę i spróbuj przejść dalej, jednak nie pozwala ci na to duch kolejarza.

Wyjdź tą samą drogą i przejdź po deskach na drugi peron. Obróć się w lewo i po schodach wejdź na kładkę nad torami – zobaczysz ducha Amy. Gdy zniknie, przejdź na koniec kładki i przeszukaj skrzynkę narzędziową, a znajdziesz w niej drugi bezpiecznik.

Spójrz jeszcze w prawo na tunel. Na murze (w zbliżeniu) zobaczysz tabliczkę z numerem stacji. Zanotuj go sobie koniecznie, bowiem jest on losowy.
Obrazek
Zejdź na peron i idź prosto do schodów prowadzących do hotelu. Zauważ, że kamienna kula na cokole z prawej strony schodów jest uszkodzona, potem spójrz w dół. Leży tu inna kula. Przesuń ją (wciśnięty LPM i mysz w prawo), a zobaczysz książkę „Opowieść o czterech siostrach”. Dowiesz się z niej, że dziewczynka o imieniu Ashley została rozszarpana na strzępy przez bestię oraz, jak wynika z rysunku, miała niebieskie oczy – zanotuj sobie tę informację.
Teraz wróć na peron pierwszy do czerwonych wiader i wejdź do ciemnej alejki po prawej.

Idź do końca zaułku. Przed tobą są toalety, a z ich prawej strony skrzynka narzędziowa. Weź trzeci bezpiecznik i uchwyt. Spójrz jeszcze na palącą się beczkę i skrzynię wiszącą na sznurze, w głębi po prawej, i blokującą wejście do pomieszczenia z zasilaniem, po czym wejdź do damskiej toalety.
Podejdź do środkowej kabiny. Usłyszysz ochrypłe „tutaj”, włącz latarkę w telefonie i zabierz z deski klozetowej kolejny uchwyt.

Wycofaj się do alejki, podejdź do drewnianej skrzynki na ścianie i otwórz ją. Z ekwipunku wyjmij jeden z uchwytów i zamontuj go w górnym otworze, a drugi zamontuje się automatycznie, tworząc rączkę. Przesuń ją w dół do oporu (wciśnięty LPM i mysz w dół) – zobaczysz, że skrzynia podniosła się nieco. Teraz wystarczy powtórzyć tę czynność jeszcze trzykrotnie, a skrzynia uniesie się całkowicie i metalowa klapka w skrzynce zablokuje sznur.
Obrazek

Możesz już wrócić i wejść do pomieszczenia z zasilaniem.

Obrazek
Na ścianie z lewej strony jest półka, na której znajdziesz plan stacji i hotelu oraz żarówkę. Obejrzyj plan w ekwipunku, po czym obróć się dwa razy, a u góry ściany, po lewej, zobaczysz oprawkę lampy. Wkręć w nią żarówkę i pociągnij znajdujący się poniżej sznurek (wciśnięty LPM i mysz w dół). Gdy zrobi się jasno, podejdź do szafki z bezpiecznikami, usuń przepalone bezpieczniki (wciśnięty LPM i mysz w lewo) i zamontuj te z ekwipunku, po czym włóż do otworu nad bezpiecznikami wajchę i przesuń ją w górę.
Obrazek
Włączyłeś prąd na stacji.
Gdy wyjdziesz na zewnątrz, usłyszysz odgłos spadającej skrzyni i śmiech dziewczynki. Ponownie wejdź do toalety i podejdź do zlewu, z którego dobiega skrzeczący dźwięk – to „pożeracz życia”, podłe i śmierdzące stworzenie. Dotknij go, a za chwilę usłyszysz płacz kobiety dobiegający z kabiny i porozmawiaj z nią. To duch pani Haven, matki Amy, prosi ciebie o odnalezienie córki.
Po skończonej rozmowie otwórz drzwi kabiny, podnieś z muszli klozetowej skrawki gazety i poskładaj je – kolejny artykuł o zaginionej dziewczynce, a u dołu jest podany numer telefonu 6813
Obrazek
Z muszli klozetowej zabierz też klucz, do którego przywiązana jest kość, po czym wyjdź na peron i idź w kierunku budynku dworca. Usłyszysz dzwoniący telefon. Zamiast błądzić, zlokalizuj go na planie stacji.
Wejdź przez okno i idź prosto, w lewo i prosto. Obróć się w lewo i podnieś słuchawkę telefonu. Rozmawiasz z Amy, która zaprasza ciebie na przyjęcie urodzinowe do hotelu dworcowego – musisz tylko poszukać zaproszeń.

Odejdź od telefonu, obróć się dwa razy w lewo, a potem prosto i podejdź do okienka kasowego. Usłyszysz znajome „tutaj” i włącz latarkę. Przeczytaj leżący na ladzie list od naczelnika stacji, w którym pisze o zamknięciu stacji. Informuję też, że aby wejść do biura musisz wprowadzić w zamek na drzwiach ośmiocyfrowy kod, składający się z numeru stacji i jego numeru służbowego. Pod listem znajdziesz jeszcze „Podręcznik obsługi stacji”, zawierający obowiązki wszystkich pracowników. Zmiany w pracy oznaczone są różnymi kolorami, a naczelnik napisał list o godz. 16.00, co odpowiada kolorowi zielonemu.

Odejdź od okienka, obróć się w praw, idź prosto i przed kratą w prawo. Zbliż się do ławki i podnieś tabliczkę z obowiązkami pracowników. Naczelnik zajmuje się pocztą/wysyłką i jest odhaczony kolorem zielonym. Zanotuj sobie jego numer służbowy: 21974.
Obrazek
U góry widnieje też trzycyfrowy numer stacji, ale tylko pierwsza cyfra jest czytelna, a pozostałe są zamazane.
Jest to cyfra losowa, w mojej grze to 7.
Gdy odejdziesz od ławki obróć się dwa razy w lewo i podejdź do krzesła. Jest na nim kolejna tabliczka, a na niej widoczna tylko trzecia cyfra numeru stacji, w mojej grze to 2.
Obrazek

Przejdź do poczekalni i obróć się w prawo, gdzie zobaczysz ostatnia tabliczkę z widoczną u góry drugą cyfrą, u mnie to 8.

Obrazek

Znasz już cały kod – w mojej grze to 78221974, zatem obróć się w lewo i podejdź do drzwi biura.
Obracaj pokrętłem, ustawiając u góry kolejne cyfry kodu, każdorazowo zatwierdzając przyciskiem „enter” (pośrodku)

Obrazek
Jesteś w biurze zawiadowcy stacji.
Przed tobą fotel, na którym znajdziesz kolejny numer gazety, a w jego lewym górnym rogu monetę. Obok fotela, w pudle, znajdziesz magnetofon.
Obrazek
Z lewej strony biura, na okienku, leży książka, a w niej kolejna kartka z książki o czterech siostrach. Dowiesz się z niej, że dziewczynka o imieniu Rovan utopiła się i że miała zielone oczy.
Popatrz na krzesło przed okienkiem. Znajdziesz tu książkę „Przewodnik sygnalizacji awaryjnych brytyjskich stacji”. Przypomnij sobie numer stacji, który widziałeś z kładki nad torami (w mojej grze to 874), poszukaj schematu o takim numerze i przerysuj go.
Obrazek
Na ostatniej stronie książki znajduje się identyfikacja stacji, a obok każdej stacji jest litera, która jest jej symbolem (losowo). DE – Dowerton – E
Na ścianie za fotelem jest szafka. Otwórz ją, wybierz odpowiednią literę (u góry), a potem włączaj lampy wg schematu z książki. Na końcu przesuń pstryczek po prawej stronie w górę.
Obrazek
Usłyszysz informację o zatrzymanych pociągach, zobaczysz czerwone światło na drugim peronie i dziurę w płocie.
Wyjdź z budynku, skręć w lewo, a potem prosto i przejdź przez tory do lasu. Gdy obrócisz się w lewo, zobaczysz wieżę i usłyszysz pohukiwanie sowy. Wejdź po drabinie na samą górę – usłyszysz „tutaj” i włącz latarkę. Jest tu skrzynia obwiązana łańcuchami pozapinanymi na kłódki, których na razie i tak nie otworzysz. Wyjmij tylko taśmy magnetofonowe zza łańcuchów (wciśnięty LPM i mysz maksymalnie w prawo) i zejdź.
Obrazek
Obróć się dwa razy w prawo i podnieś kierownicę, pośrodku której widnieją litery GG i wracaj na stację. Przed schodami prowadzącymi do hotelu obróć się w prawo i przejdź przez tory. Kluczykiem z kością otwórz drzwi zamknięte na kłódkę (kość zostanie w ekwipunku) i wejdź do bufetu.
Bufet

Otrzymasz wiadomość SMS

BYŁ twoim głównym podejrzanym. TWOIM jedynym PODEJRZANYM – BYŁ TWOIM PODEJRZANYM.

Idź prosto – kolejny SMS

Och. Czemu nie szukAłeś Lepiej? To twój obowiĄzek – OCALĄ.
Podejdź do stolika na wprost. Są na nim porozrzucane kości i puszka z liczbą 15, co sugeruje, że kości musi być piętnaście. Na stoliku jest ich jedenaście, jedną masz w ekwipunku, zatem musisz poszukać jeszcze czterech. Obróć się w lewo. Jedną znajdziesz na patelni na bufecie, a drugą obok na desce.
Obrazek
Teraz podejdź do manekina przy drzwiach wejściowych i weź kolejną kość, która leży na trzymanym przez niego talerzu. Spójrz w górę, tam gdzie wskazuje palcem manekin i sięgnij paczkę leżącą na belce (wciśnięty LPM i mysz maksymalnie w prawo).
Obrazek
Poskładaj skrawki gazety i przeczytaj o Panu Szkielecie, który zbierał martwe zwierzęta. W torbie znajdziesz list do matki Amy od dyrektorki szkoły, a za torbą ostatnią, brakującą kość. Otwórz zeszyt Amy (klasa 3 F), zabierz płytki z kolorowymi kabelkami i przeczytaj o eksperymencie przywołania aniołów – zapomnianych – przeprowadzonym z użyciem kości, a opisanych na taśmach magnetofonowych. Z boku znajdziesz jeszcze zdjęcie dokumentujące ów eksperyment.
Obrazek
Gdy odłożysz paczkę, zobaczysz ducha dziewczynki rysującego na ścianie w jakimś pomieszczeniu, budynek hotelu.
Z zebranymi kośćmi podejdź do stolika – kości wylądują na nim automatycznie. Chwyć puszkę i potrząsaj nią z prawej i lewej strony, i zauważ, że dźwięki te różnią się od siebie. Następnie przesłuchaj nagranie z taśmy lub z magnetofonu (PPM), a potem powtórz potrząsając puszką, usłyszaną sekwencję dźwięków.
Lewo, prawo, prawo, lewo, prawo, prawo, lewo. Kości ułożą się w numer 4535.
Obrazek
Odejdź od stolika i idź prosto. Przed tobą zamknięte drzwi do hotelu, a z lewej strony stolik z radiem. Znajdziesz na nim czerwona książkę, w której są w tylko dwie kartki i wizytówkę hotelu z zamazanym numerem telefonu. Ponieważ znasz ten numer z ułożonych kości, udaj się do budynku stacji i podejdź do telefonu. Podnieś słuchawkę, do górnego otworu włóż monetę i połącz się z centralą przesuwając dźwignię przy A. By otrzymać bonus wybierz numer 6813, ten z gazety, a potem wybierz numer 4535. Usłyszysz dźwięk otwieranych drzwi.
Wróć do bufetu, podejdź do hotelowych drzwi i wejdź do hotelu.
Hotel – recepcja
Jesteś w recepcji hotelowej. Naciśnij pięciokrotnie dzwonek, a otrzymasz drugi bonus. Otwórz książkę gości hotelowych i zwróć uwagę, że jesteś jedynym, który się tu zameldował. Dostałeś pokój 3F (do takiej klasy chodziła Amy) i klucz do niego. Spróbuj wejść na piętro, ale niestety drzwi są zamknięte, wróć więc na dół i podejdź do zegara. Gdy go dotkniesz wybije godzinę i usłyszysz śmiech dziewczynki. Spójrz na ciemną wnękę z rupieciami z lewej strony i usłyszawszy „tutaj”, włącz latarkę. Na podłodze między fotelami znajdziesz kolejne kartki z czerwonej książki, a pod nimi klucz.
Obrazek
Podejdź do drzwi pomieszczenia pod schodami i otwórz je znalezionym kluczem. W kompletnych ciemnościach usłyszysz znajome „tutaj” i włącz latarkę. Na ścianie po prawej zobaczysz tablicę, a w niej zegar i pokrętła. Musisz tak je przekręcić, by strzałka na zegarze znalazła się na zielonym polu.
Obrazek

W ten sposób włączyłeś prąd w hotelu. Gdy wyjdziesz usłyszysz grające radio i otrzymasz wiadomość SMS.

zaFAŁSZowałeś dowody – FAŁSZ
Idź korytarzem do końca, tam, skąd dobiegają dźwięki z radia i weź gazetę z półki na drzwiach – zarzuca się tobie fałszowanie dowodów w śledztwie. Pod drzwiami znajdziesz zeszyt Amy i złóż znajdującą się wewnątrz podartą kartkę. Z pracy domowej dziewczynki dowiesz się, że Hazel zginęła w pożarze.

Dostaniesz też zaproszenie na przyjęcie urodzinowe, które jest równocześnie zaproszeniem do gry w „posągi” - tu i teraz. Pojawi się duch Amy i wyjaśni zasady tej zabawy. Będzie się do ciebie skradać, a ty, gdy ją usłyszysz, musisz się szybko odwrócić. Jak się zagapisz, gra rozpocznie się od początku. Po pięciokrotnym „złapaniu” ducha, dostaniesz pierścień – część artefaktu.
Obrazek

Gdy będziesz opuszczał korytarz, otrzymasz kolejną wiadomość SMS

PRZYnajmniej luBYŁA gry. WIESZ? – PRZYBYŁA. WIESZ?
Spójrz na zegar i zauważ, że zniknęły wskazówki, po czym podejdź do recepcji. Popatrz na sejf stojący z prawej strony, a następnie przeszukaj przegródki. W przegródce 3D znajdziesz rysunek krzyża na tle sejfu, a w przegródce 2F telegram. Z przegródki 2B weź cygarniczkę.
Hotel – pierwsze piętro
Wejście na piętro jest już otwarte, ale pokoje zamknięte. Możesz tylko popatrzeć przez dziurkę od klucza. W pokoju 1A zobaczysz migający ekran telewizora a w pokoju 1B całe mnóstwo nożyczek powbijanych w zakrwawiony materac na łóżku. Wejdź na drugie piętro i włącz latarkę, a zobaczysz zamkniętą na kłódki i łańcuchy kratę. Gdy spróbujesz wejść jeszcze wyżej pojawi się czarna mgła i spanikowany uciekniesz.

Zejdź do recepcji, a potem drzwiami po prawej stronie schodów przejdź do bufetu. Gdy będziesz podchodził do drzwi wyjściowych, dostaniesz kolejno dwie wiadomość SMS.
DObrze, że MNIE to nie przeszkadza – DO MNIE
Zajrzyj do pokoju 1a. doŁącz dO nas – ZŁO
Wróć natychmiast do hotelu i wejdź na pierwsze piętro. Dostaniesz kolejny SMS o takiej samej treści.
Drzwi do pokoju 1A są już otwarte, więc wejdź do środka i popatrz w lewo. Zobaczysz jak „ktoś” wyłania się z dziury w podłodze i oczywiście spanikujesz. Gdy przyjdziesz już do siebie podejdź do telewizora, wyjmij z ekwipunku płytki z kabelkami i umieść je na panelu.
Obracaj każdą z nich, dopóki lampki na płytkach będą połączone ze sobą kabelkami w takim samym kolorze. Musisz to robić dość szybko, bowiem w przeciwnym razie dopadnie ciebie wredny duch, wylądujesz na korytarzu i będziesz musiał układać od początku.
Obrazek
Gdy płytki znajdą się we właściwym położeniu, pojawi się obraz w telewizorze, a na nim przesłuchanie Pana Szkieleta przez inspektora. Musisz ułożyć chronologicznie wypowiedzi obu panów, a podpowiedzi znajdziesz na ścianach pokoju. Na tej za telewizorem, pośród rysunków nietoperzy widnieje cyfra 4, obróć się w lewo, a pośród oczu zobaczysz cyfrę 2. Na następnej ścianie obok rysunków kości jest cyfra 1. Na ostatniej ścianie nie ma żadnej cyfry. Teraz zwróć do telewizora i w tak ustalonej kolejności dotykaj obrazu na monitorze.
1.P. Szkielet, 2. inspektor, 3. cień obok inspektora, 4. cień nietoperza za P. Szkieletem.
Obrazek
Usłyszysz hałas i zobaczysz dziurę w ścianie. Wejdź przez nią do pokoju, obróć się w prawo i włącz światło (z lewej strony drzwi). Zauważ, że w zasuwce kolejnych drzwi brakuje gałki, a potem rozejrzyj się. Jest tu dużo obrazów przedstawiających motyle – jak odwrócisz sześciokrotnie ten na komodzie, dostaniesz trzeci bonus.
Popatrz na zwisające z sufitu kokony, które świecą, gdy zgasisz światło. Obróć się w prawo, spójrz w górę i zabierz ten, który jest nieco ciemniejszy. Wewnątrz znajdziesz gałkę. Jeśli nie zdążysz, włącz światło, by kokony się naświetliły i spróbuj ponownie.
Obrazek

Włóż gałkę do zasuwki w drzwiach, przesuń w prawo (wciśnięty LPM) i wyjdź na korytarz. Dostaniesz wiadomość SMS.

SprawDŹ pod królewskIm wzrokiEm, jeśliś CIekaw – DZIECI
Odwróć się dwa razy w prawo i spójrz na obraz. Królowa z obrazu patrzy w bok, więc i ty tam spójrz, a zobaczysz dziurę w ścianie nad podłogą. Gdy sięgniesz do niej wypłoszysz karaluchy, sięgnij jeszcze raz i weź brązowe oko.
Obrazek

Przyszedł kolejny SMS
NAgle SIę Okazuje, że oNA wie wszystko – NASIONA
No tak, wie, bo wszystko widzi. Właśnie w pokoju 1A na ścianie za telewizorem i na jego ekranie są namalowane oczy. Idź tam i spójrz na podłogę przed telewizorem. Między deskami dostrzeżesz niebieskie oko, którego póki co nie masz czym wyjąć.

Wróć zatem i wejdź do pokoju 1D. Podejdź do okna, a potem do szafy i otwórz ją (wciśnięty LPM i mysz w prawo). Zajrzyj przez szparę do następnego pokoju. Usłyszysz jak coś z hukiem się wali. Wyjdź z szafy i otwórz szufladę u dołu, tę z lewej strony (wciśnięty LPM i mysz w dół). Znajdziesz „Zielnik”, a w nim ilustrację i liście jarzębiny z podpisem Rowan oraz ilustrację i nasiona jesionu z podpisem Ash.
Obrazek
Gdy odejdziesz od szafy usłyszysz tupot stóp i śmiech dziewczynki. Odwróć się, podejdź do materaca i odsuń go (wciśnięty LPM i mysz w prawo). Wejdź do ciemnego pokoju i włącz latarkę – widok do przyjemnych nie należy. Usłyszysz dziwne głosy i szepty i stracisz przytomność, by po chwili ją odzyskać. Podejdź do łóżka, zabierz nożyczki, a potem spójrz jeszcze w dół. Jest tu pełno foliowych paczuszek, a w nich martwe karaluchy.
Teraz możesz wrócić do pokoju 1A i nożyczkami wydłubać spomiędzy desek niebieskie oko (wciśnięty LPM i mysz góra – dół). Jeśli nożyczki się złamią, będziesz musiał wrócić do pokoju 1B po następną parę.
Obrazek

Gdy zdobędziesz oko idź do pokoju 1D – otrzymasz wiadomość SMS.

JEstem Jakby W ALkowie KAtedry – JEJ WALKA
Wynika z niego, że masz poszukać w alkowie, czyli w pokoju z łóżkiem. Wróć zatem do pokoju 1B i jeszcze raz przejrzyj foliowe zawiniątka – w tym z lewej strony znajdziesz zielone oko.
Obrazek

Najwyższy Czas zbadać zawalony pokój za szafą. Gdy wejdziesz do pokoju 1D – dostaniesz następną wiadomość SMS:

NIkt niE chce na ciebie CZEKAć – NIE CZEKA
Otwórz szafę, wsuń w szparę nożyczki i przesuwaj je w górę i w dół (wciśnięty LPM), aż tył szafy odpadnie. Wejdź do pokoju, a właściwie do tego, co po nim pozostało. Nad tobą niebo.
Spójrz w dół. Z lewej strony zobaczysz książkę przysłoniętą bluszczem. Odsuń go (wciśnięty LPM i mysz w prawo). Z książki dowiesz się, że Hazel zginęła w płomieniach i że miała brązowe oczy. Popatrz w lewo i włącz latarkę. Pośród rupieci leżą następne kartki z czerwonej książki, a pod nimi gałka/klamka do drzwi.
Obrazek
Odwróć się w lewo, podejdź do drzwi i umieść klamkę w zamku. Wyszedłeś na korytarz, na wprost drzwi ze świecącym symbolem, niestety, są chwilowo zamknięte. Skręć w prawo i idź prosto i w prawo (gdy pójdziesz w lewo, wyjdziesz z hotelu). Na końcu korytarza stoi manekin z ręką wskazującą drzwi – wejdź przez nie, a po chwili dostaniesz wiadomość SMS.
AMY wie, co JEST grane. Podejdź BLIŻEJ – AMY JEST BLIŻEJ
Usłyszysz śmiech dziewczynki i dźwięk zatrzaskiwanych drzwi. Popatrz na migoczący ekran telewizora i zauważ, że w telewizorze brakuje jednego pokrętła, a potem skręć w lewo i idź prosto między regałami. Przed tobą ściana, na której widnieje rysunek hotelu – jak pamiętasz, rysowała go Amy. Obróć się dwa razy w prawo i podejdź do zasłonki, po czym spójrz w górę i nożyczkami przetnij sznurek. Zasłonka spadnie, a światło z telewizora rozjaśni tę część pomieszczenia i będziesz mógł rysunkowi przyjrzeć się dokładnie. W czarnym oknie znajdziesz zielone oko.
Obrazek
Popatrz jeszcze na skrzynię. Jest na niej zeszyt Amy z podartym obrazkiem, który musisz złożyć oraz praca domowa z religii o Danielu w jaskini lwów. Usłyszysz śmiech Amy i dźwięk odblokowywanych drzwi.
Teraz obróć się dwa razy w prawo, z regału sięgnij puszkę i wyjmij z niej pokrętło.
Obrazek
Podejdź do telewizora, włóż pokrętło na swoje miejsce i włącz telewizor.
Obejrzyj film, w którym oprócz roślinek z żyjątek w różnych fazach rozwoju, pojawiać się będą takie same symbole jak te, w czerwonej książce i na pierścieniu.
Wyjdź z pokoju. Na korytarzu otrzymujesz kolejną wiadomość SMS

Zewsząd poWODZI! – ZWODZI

Czas udać się do budynku dworca, oczywiście przez okno. W głębi poczekalni, na ławce przed kabiną telefoniczną, znajdziesz niebieskie oko.

Obrazek

Gdy odejdziesz od ławki dostaniesz następną wiadomość.

Więc bądź czujNYm człowieKIem – WNYKI

Czujny musiałeś być, gdy bawiłeś się z Amy w „posągi”, w korytarzu łączącym bufet z hotelem – idź tam.
Podejdź do stolika z radiem i weź leżące po jego lewej stronie brązowe oko.

Obrazek

Przychodzi kolejny SMS.

Wdziałem w recepcji koGOŚ, kto chciał wejśĆ – GOŚĆ


Gloria Grable
Musisz zobaczyć o kogo chodzi, udaj się więc do recepcji i otwórz książkę gości. Dowiesz się, że w 1947 roku zatrzymała się w hotelu Gloria Grable i że przyjechała samochodem, a także dostaniesz klucz do jej pokoju 1E. To ten, na którego drzwiach widziałeś świecący symbol, gdy wyszedłeś z zawalonego pokoju.
Otwórz kluczem drzwi – zostałeś przeniesiony w czasie do 1947 roku i grasz jako Gloria.
Musisz notować wypowiedzi Glorii, ponieważ są one losowe, a będą potrzebne później.
Spójrz na stolik przy łóżku i zabierz leżący przy popielniczce kolorowy żeton.

Obrazek
Zajrzyj do kuferka i zwróć uwagę, że są tu puste miejsca na żetony. Jeden już masz, potrzebujesz jeszcze czterech. Otwórz paczkę papierosów, a wysunie się z niej fotografia Matildy Fly, potem spójrz w dół i obejrzyj książkę leżącą na półce – zanotuj wypowiedź Glorii. Popatrz na obrazy nad stolikiem i zabierz kolejny żeton.
Obrazek
Teraz kolej na łóżko – zanotuj wypowiedź Glorii, po czym podejdź do krzesła, weź żeton i zerknij na kluczyki do samochodu z inicjałami GG. Takie same inicjały są na kierownicy, którą znalazłeś pod wieżą.
Obrazek
Na komodzie leży gazeta, a w niej artykuł o napadzie na bank – zanotuj wypowiedź. Popatrz na obraz przedstawiający polowanie na lisa i również zanotuj wypowiedź Glorii. Kolejny żeton znajdziesz na okrągłym stoliku, a potem spójrz na obrazy na ścianie przy drzwiach i oczywiście zanotuj wypowiedź.
Obrazek
Teraz otwórz walizkę pod nimi (wciśnięty PLM i mysz w górę) – zobaczysz zakrwawione banknoty. Gloria powie, że musi ukryć dowody i spojrzy na podłogę. W tym momencie usłyszysz dźwięk odjeżdżającego pociągu i wracasz do teraźniejszości.
Podejdź do komody, zabierz ostatni, piąty żeton i wróć do przeszłości, dotykając świecącego symbolu nad łóżkiem.


Obrazek

Umieść żetony w kuferku, po czym kręć nim tak, by stykały się ze sobą takim samym kolorem. Możesz to zrobić tak:
Prawy górny, lewy dolny, prawy dolny, lewy górny 2x

Obrazek
Wyjmij z kuferka pocięte fragmenty i poskładaj – jest to plakat z „Lisicą”. Spójrz też na fotografię ukochanego Glorii i zanotuj jego imię, po czym otwórz walizkę i wróć do teraźniejszości.
Przyjrzyj się podłodze przed łóżkiem, tam, gdzie spojrzała Gloria i nożyczkami podważ deskę (wciśnięty LPM i mysz w prawo/lewo). Wysuń ze skrytki teczkę, otwórz ją i przeczytaj notatki Glorii dotyczące napadu na bank, zasadzce i śmierci ukochanego. Weź zakrwawiony banknot.
Obrazek
Podejdź do wydającego paskudne dźwięki i nie mniej paskudnego „pożeracza życia”, wykorzystaj moment gdy przestanie się ruszać i dźgnij go nożyczkami.
Obrazek
Miejsce jest już czyste i możesz tu położyć kierownicę, plakat i zakrwawiony banknot. Usłyszysz ducha Glorii i porozmawiaj z nią o wszystkim. Gdy zaoferujesz jej pomoc, zorientujesz się, że chce popełnić samobójstwo, zabijając również ciebie. Aby do tego nie dopuścić musisz odpowiednio przeprowadzić rozmowę (wybierając jedną z trzech opcji). I tu przydadzą się wcześniejsze notatki.
W mojej grze prawidłowy wybór to:
– Straciłaś kogoś bliskiego?
– Byłaś fałszerzem… To ciekawy talent.
– Możesz jeszcze wyruszyć w podróż. Nie jest za późno.
– Twoja przestępcza kariera dobiegła końca, Lisico!
– Pomyśl o Antonim, czy on by tego chciał?
Odmieniłeś przeszłość Glorii i w podzięce otrzymujesz wytrychy, i pierścień artefaktu.

Obrazek


Hotel – drugie piętro
Otrzymane wytrychy idealnie nadadzą się do otwarcia kłódek, spinających łańcuchy przy wejściu na drugie piętro. Możesz tam dojść przez pokój 1F, szafę, pokój 1C, dziurę w ścianie, pokój 1A, korytarz i klatkę schodową, lub przez bufet.
Gdy już będziesz na miejscu i włączysz latarkę, podejdź do kłódki i włóż do niej wytrychy. Można je przesuwać (kliknięciem) w sześć miejsc, a do otwarcia kłódki potrzebujesz czterech, jednak nie mogą się one powtarzać. Po każdym prawidłowym ruchu usłyszysz dźwięk. Tutaj prawidłowa kolejność to:
lewy górny, prawy, górny, lewy dolny.
Obrazek
Usłyszysz Amy i zobaczysz fotel. Zabierz leżące na nim zaproszenie na przyjęcie urodzinowe do pokoju 2C. Hasło to MALUS, a bawić będziecie się w „ciuciubabkę”. Idź tam.
Podejdź do stolika, na którym jest tablica do wywoływania duchów i wskazując kolejno litery, ułóż wyraz JONATHAN (wskaźnik przesuwa się sam), za który dostaniesz czwarty bonus, a potem MALUS, czyli hasło widniejące na zaproszeniu.
Obrazek
Pojawi się duch Amy i zaproponuje zabawę. Musisz założyć opaskę na oczy (znajdziesz ją na stoliku ze świecami) i łapać Amy, gdy będzie przebiegała przed tobą. Po kilku udanych próbach dostaniesz kolejny pierścień artefaktu.
Obrazek

Wyjdź z pokoju – dostajesz wiadomość SMS

Widziałem w recepcji koGOŚ, kto chciał wejśĆ – GOŚĆ

Andrew Verney

Musisz to koniecznie sprawdzić, więc idź do recepcji i otwórz książkę gości. Okazuje się, że w 1947 roku przyjechał do hotelu Andrew Verney i przywiózł ze sobą teleskop, dostałeś również klucz do jego pokoju 2E. Przy okazji sprawdź przegródkę 2E w recepcji. Znajdziesz telegram informujący o śmierci matki Andrew z prośbą o jego powrót Londynu. Wróć na drugie piętro i używając klucza wejdź do pokoju 2E, to ten, ze świecącym symbolem na drzwiach.
Zostałeś przeniesiony w czasie do 1947 roku i grasz jako Andrew.

Podejdź do biurka, weź podarty list i poskładaj go. To list od lekarza rodzinnego, w którym nalega na twój powrót do domu i zaopiekowanie się chorą matką. W górnej przegródce znajdziesz bilecik od zarządu hotelu informujący, że przedmiot, który oddałeś na przechowanie jest w sejfie, a w przegródce obok, telegram o pogarszającym się stanie zdrowia matki.
Przejdź teraz w głąb pokoju, podejdź do walizki i otwórz ją wytrychami: dół, prawy górny, lewy górny, góra. Zabierz teleskop.
Obrazek
Na stoliku przy łóżku leży książka twojego autorstwa z rysunkiem konstelacji Fervian na okładce. Otwórz ją. Jesteś również właścicielem firmy „Ciekawe Ciekawostki” w Dorchester. Spójrz jeszcze na swoje nielubiane zdjęcie, a potem je wyrwij (wciśnięty LPM i mysz w lewo).
Obrazek
Spójrz w dół, a w otwartej szufladzie zobaczysz zdjęcie matki. Obejrzyj jeszcze obrazy na ścianach z konstelacjami, zwracając uwagę na ich nazwy, i wyjdź z pokoju. Przed tobą stolik, a na nim wazon z goździkami, ulubionymi kwiatami matki. Weź jeden, a potem przejdź w lewo i popatrz na obraz starszej kobiety wiszący na ścianie. Obróć się w lewo, podejdź do statywu i umieść na nim teleskop. No tak, potrzebujesz jeszcze soczewek i współrzędnych. Wycofaj się i omijając pokój 2E idź prosto – wracasz do teraźniejszości.
Obrazek
Zapewne nie masz już nożyczek, zatem idź po nie do pokoju 2A – są powbijane w ścianę. Usłyszysz płacz i możesz spróbować porozmawiać z duchem, jednak, gdy zapytasz o Amy, duch się zdenerwuje i zostaniesz wyrzucony na korytarz.

Teraz udaj się do pokoju 2D. Usłyszysz płacz dziecka i podejdź do łóżeczka. Zostałeś przeniesiony do roku 1940, o czym dowiadujesz się z gazety leżącej na fotelu. Trwa wojna, wyją syreny i zaraz zacznie się bombardowanie. Musisz w miarę szybko rozejrzeć się po pokoju i wykonać wszystkie czynności, bo w przeciwnym razie w hotel trafi bomba i będziesz zaczynał od początku. Podejdź do łóżka i zabierz fotografię matki z dzieckiem na ręku, a z walizki fotografię żołnierza. Ze stolika po prawej zabierz grzechotkę i butelkę z mlekiem z fotela.

Podejdź do łóżeczka i włóż do niego grzechotkę, butelkę z mlekiem oraz fotografię żołnierza i fotografię matki z dzieckiem – wracasz do teraźniejszości. Zabierz leżącą w łóżeczku pozytywkę.
Obrazek
Wróć do pokoju 2E i zajrzyj za materac. Zobaczysz zdjęcie matki Andrew, po czym podejdź do miejsca gdzie stała szafa i po usłyszeniu „teraz” włącz latarkę. Zobaczysz wirującą kulę, oświetlającą pierścienie artefaktu.
Wyjdź na korytarz i idź w lewo - zobaczysz, że obraz starszej kobiety spadł ze ściany i leży na fotelu. Przybliż go pięciokrotnie, a otrzymasz piąty bonus.
Teraz obróć się w lewo, podejdź do teleskopu i przyjrzyj mu się z bliska. Zobaczysz tabliczkę z podziałką i współrzędnymi, i zanotuj je, ponieważ są losowe. W mojej grze to: góra 2, dół 4.
Obrazek
Obok teleskopu są drzwi do łazienki. Gdy wejdziesz, usłyszysz charakterystyczny chrapliwy głos „pożeracza życia” – jest na stoliku za dużym stojącym lustrem. Dźgnij go nożyczkami, a gdy zniknie, połóż na stoliku pozytywkę, goździk i zdjęcie Andrew.
Obrazek
Odejdź od stolika. Usłyszysz głos ducha Andrew, który właśnie bierze kąpiel i porozmawiaj z nim o wszystkim, a potem zaoferuj swoją pomoc. Musisz tak przeprowadzać rozmowę, by skłonić go do powrotu do chorej matki.
– Prowadzisz w Dorchester sklep, Ciekawe Ciekawostki
– Doradzano ci, byś został w domu, a nie przyjeżdżał tutaj
– Trzeba był zostać przy matce
Przekonałeś go i Andrew przyjmuje twoją pomoc w jego badaniach, po czym pojawia się na lustrze szyfr do sejfu – zapisz go, ponieważ jest losowy.

Zejdź do recepcji i wyjmij z przegródki 3D kartkę z rysunkiem krzyża. Jest on podzielony na kwadraty, a w każdym z nich jest inna ilość kropek – zapamiętaj lub przerysuj.
Obrazek
Podejdź do sejfu i przesuwaj gałkę w odpowiednie miejsca (klikaj na nie) wg szyfru. W moim przypadku to 354221
Z otwartego sejfu wyjmij soczewki do teleskopu i idź do pokoju 2E. Dotknij świecący symbol na ścianie – przeniosłeś się do przeszłości.
Wyjdź z pokoju i idź w lewo do teleskopu. Zamontuj na nim lunetę, po czym wprowadź współrzędne – moje to: góra 2, dół 4.
Obrazek
Spójrz przez lunetę. Po lewej są wypisane nazwy konstelacji, które masz zlokalizować na niebie (są losowe).
Idź do pokoju 2E i przerysuj z obrazów na ścianach te, które są ci potrzebne – FERVIAN jest na okładce książki – i wracaj. Szukaj odpowiedniej konstelacji dotykając ekranu, a gdy znajdziesz właściwą, odhacz jej nazwę na liście.
Obrazek
Jak wszystko zrobisz dobrze, Andrew powie, że może już opuścić to miejsce i wrócić do matki. Wróć do łazienki. Z wanny zabierz mokrą lalkę i pierścień artefaktu, a także przeczytaj telegram – matka jest zdrowa – odmieniłeś przeszłość Andrew.
Obrazek

Wyjdź z łazienki – dostaniesz dwie wiadomości SMS.

CZEmu nie Rozumiesz sWojej żONY… – CZERWONY
… ZapamIętAj dobRze teN akApit – ZIARNA

Idąc w kierunku schodów, dostaniesz jeszcze jedną wiadomość.

OD POCZty NIe Jest daleko – ODPOCZNIJ

Wyjdź przez bufet, a potem przejdź przez tory na drugi peron – następny SMS.

POsłuchaj sOWy, A NIE wilka – POLOWANIE


Wieża
No tak, pohukiwanie sowy słyszałeś przy wieży w lesie, zatem idź tam i mimo zawrotów głowy wejdź na samą górę. Po usłyszeniu „tutaj” włącz latarkę, umieść wytrychy w kłódce i przesuwaj: lewy, dolny, górny, prawy górny. Ponownie włącz latarkę i podnieś klapę – jesteś w małym pokoiku. Przypatrz się z bliska świecącemu krzyżowi na ścianie po prawej, po czym przesuń blachę w lewo i wyjmij zza żeber szkieletu kartę identyfikacyjną. Jest to John Lovel, pracownik szkołę dla dziewcząt, czyli nasz Pan Szkielet. Wyjąłeś także kartkę z zaproszeniem na przyjęcie urodzinowe Amy do pokoju 2C – hasło MORCANA, a bawić będziecie się w grę „Siedem mórz”. Jeszcze z oczodołu czaszki wyjmij monetę i cofnij się, by obejrzeć resztę pomieszczenia.
Obrazek

Popatrz na trzy małe trumienki dla lalek – dwie lalki już masz, musisz poszukać jeszcze jednej. Nad każdą trumienką widnieją świecące rysunki liści oraz nasion jesionu.


Hotel – drugie piętro
Na razie nic tu po tobie, więc idź – koniecznie przez bufet – do pokoju 2C. Przed wejściem do bufetu podejdź do automatu po prawej, wrzuć monetę, przekręć kluczyk po lewej i wyjmij paczkę papierosów. W ekwipunku wysuń z niej fotografię Matildy Fly.
Obrazek
W pokoju 2C podejdź do stolika i na tablicy do wywoływania duchów ułóż wyraz CRABTREE, a otrzymasz szósty bonus. Następnie ułóż hasło z zaproszenia – MORCANA.
Pojawi się duch Amy i wyjaśni zasady gry. Amy będzie mówiła, w którym kierunku płynie statek, a ty musisz odwracać się w tę stronę. Ponieważ z planu hotelu wynika, że okna tego pokoju wychodzą na zachód, więc wskazywane kierunki to:
na południe – ściana (2x w lewo)
na wschód – ściana z drzwiami (1x w lewo)
na południe – ściana (1x w prawo)
na zachód – ściana z oknami – (1x w prawo)
na wschód – ściana z drzwiami (2x w lewo)
na północ – ściana z duchem Amy (1x w lewo)
Dostałeś kolejny pierścień artefaktu.

Obrazek

Po wyjściu z pokoju dostajesz wiadomość SMS.

Widziałem koGOŚ w recepcji, kto chciał wejśĆ – GOŚĆ


Matilda Fly
Ponieważ musisz zobaczyć kto to taki, udaj się do recepcji, ale gdy będziesz dochodził do schodów, zostaniesz na chwilę przeniesiony w przeszłość. Usłyszysz kobiecy śmiech. Obróć się do stolika, podnieś pokrywkę i zabierz butelkę ginu – wracasz do teraźniejszości.

Zejdź do recepcji, otwórz księgę gości i przeczytaj nowy wpis – Matilda Fly – zamiast klucza jest niedopałek papierosa. Od razu skojarzysz go z cygarniczka z przegródki 2B. Wracaj na drugie piętro i wejdź do pokoju 2B. Zlikwiduj nożyczkami „pożeracza życia” i na oczyszczonej toaletce połóż cygarniczkę, butelkę ginu i fotografię Matildy Fly, po czym cofnij się.
Obrazek
Usłyszysz głos ducha Matildy. Porozmawiaj z nią. Opowie o nieudanym przedstawieniu, a także poprosi, byś „zobaczył” jej przeszłość w pokoju 2B – do którego dostaniesz klucz – i pomógł jej poprawić błędy.
Wyjdź na korytarz i zauważ, że na drzwiach pokoju 2B pojawił się świecący symbol. Otrzymanym kluczem otwórz drzwi – przenosisz się w czasie. Jesteś w garderobie Matildy i grasz jako Matilda.

Po wypiciu dużej ilości ginu kręci ci się w głowie i wszystko widzisz podwójnie. Trochę potrwa ta niemoc (klikaj na wszystko), aż wreszcie, po orzeźwieniu się lodem – jest w wiaderku z szampanem przed toaletką – dochodzisz do siebie.
Obrazek
Podejdź do toaletki, zerknij na fotografie, a potem na scenariusz. Najlepiej zrób fotkę, ponieważ kwestie w nim są losowe i będą potrzebne później, a za chwilę tekst będzie nieczytelny.
Na komodzie leży gazeta, a w niej artykuł o twoim fatalnym występie w Empire Theatre, po którym zaraz zniknęłaś.
Spójrz na obrazy nad łóżkiem i na plakat ze sztuki teatralnej na łóżku, i zwróć uwagę, że miałaś kapelusz z piórkiem, kolczyk w uchu i przepasana byłaś szarfą. Obejrzyj jeszcze zawartość koperty wsuniętej za poduszkę i bukiet kwiatów leżących na sofie – dostałaś je od ukochanego Charlesa.
Dotknij świecącego sygnału na ścianie – wracasz do teraźniejszości.
Podejdź do toaletki i zaoferuj Matildzie pomoc, a potem, wykorzystując zebrane informacje, wykaż w rozmowie popełnione przez nią błędy.
– Byłaś pijana. Alkohol zniszczył twój występ
– Recenzent mówił prawdę, założyłaś zły kostium
– Charles ma do ciebie słabość, może się zakochał
– Miałaś założyć szarfę, kapelusz z piórkiem i kolczyki
– Grałaś w Empire Theatre
Teraz podejmujesz się pełnić rolę suflera i będziesz podpowiadał Matildzie kwestie ze scenariusza. Jak się pomylisz usłyszysz buczenie widowni i zaczynasz od początku. W mojej grze przebiegało to tak:
• Wiele, wiele wiosen temu…
• … powiedziałam Patrickowi o rozwodzie…
• Pomyślałam, że jestem bezlitosna i nieczuła.
• Trochę później podjęłam decyzję.
• Patrick musi umrzeć. Mogłabym go zabić własnymi rękoma.
• Nikt nie widzi mego złamanego serca.
Zmieniłeś przeszłość i pomogłeś aktorce odnieść wielki sukces. Matilda daje ci w ramach podziękowania pierścień artefaktu i ostrzega przed „Żywym Mrokiem”.
Obrazek
Zanim wyjdziesz z pokoju, zajrzyj do wiaderka na toaletce i zabierz syfon. Pamiętasz płonącą beczkę w zaułku obok toalet na pierwszym peronie? Idź tam, zgaś ogień wodą z syfonu i weź spaloną lalkę.
Obrazek

Dostajesz wiadomość SMS.

Znikąd pomocy. Łakną Opieki – ZŁO

Podejdź jeszcze do skrzynki narzędziowej, otwórz ją przy pomocy wytrychów: dół, prawy górny, lewy górny, prawy i zabierz nożyczki.


Wieża
Ponieważ zebrałeś już wszystkie lalki i skompletowałeś do nich oczy, możesz iść do pokoiku na wieży, by włożyć je do trumienek. Po drodze dostajesz kolejno dwie wiadomości SMS.
BezpiEcznie cZuje się tylko przy tobie i AMY – BEZ AMY
ZabiłeŚ szkieleta. MIEj Raz litość – ŚMIERĆ
Gdy wejdziesz do lasu usłyszysz ze wszystkich stron natarczywe szepty, oskarżające ciebie o morderstwo – dla świętego spokoju przyznajesz się. Przychodzi SMS.
JAk go uWOLNisz szYbko. TYlko PRzypomnij ktÓra siostra kombBnuUJ. – JA WOLNY. TY PRÓBUJ
Wejdź do pokoiku na wieży, przypomnij sobie wszystko, czego dowiedziałeś się o siostrach, bo lalki są ich odpowiednikami, i do dzieła.

Ashley, miała niebieskie oczy, została rozerwana na strzępy, a w „Zielniku” jej imię jest przy jesionie. Zatem do trumienki pod symbolem jesionu (z lewej) włóż uszkodzoną lalkę z tunelu i daj jej niebieskie oczy.
Rowan, miała zielone oczy, została utopiona, a w „Zielniku” jej imię jest przy jarzębinie. Zatem do trumienki pod symbolem jarzębiny (pośrodku) włóż mokrą lalkę z wanny i daj jej zielone oczy.
Hazel, miała brązowe oczy, zginęła w płomieniach, ale w „Zielniku” jej nie ma. Zatem do ostatniej trumienki włóż spalona lalkę z beczki i daj jej brązowe oczy.
Obrazek

Trumienki zamykają się, a ty dostajesz kulę, która jest ostatnią część artefaktu. Możesz już opuścić wieżę.

Obrazek

Gdy wyjdziesz z lasu dostaniesz wiadomość SMS, a kolejną, gdy przejdziesz przez tory i pójdziesz prosto.

Nie ma gdzie się SCHOWAć. NiE Biegaj, bo tu śLISKO – SCHOWANE BLISKO
WszystKO GOtowe. POKÓJ 3F czeka – KOGO POKÓJ


Hotel – trzecie piętro
Pokój 3F, to przecież twój pokój, więc natychmiast się tam udaj. Po wejściu do hotelu dostaniesz wiadomość SMS, a kolejne dwie po wejściu na pierwsze i drugie piętro.
Musisz poZNAć straSZna prawdę o MNIE – ZNASZ MNIE
DO niedaWna kiERowałem Tą Operacją. Niby – DOWERTON
Jestem Tobą. TWOJą winą, sumiEniem, jak ECHO – TWOJE ECHO
Próby wejścia na trzecie piętro nie powiodą się, bo drogę blokuje czarny wredny dym. To zapewne jest ten „Żywy Mrok”, przed którym ostrzegała Matilda – ale masz przecież artefakt. Musisz go tylko odpowiednio ustawić, aby zadziałał. Podpowiedzi znajdziesz w czerwonej książce.
Zewnętrzny pierścień ustaw tak, by u dołu znajdował się taki sam symbol, jak pod rysunkiem na pierwszej stronie książki, drugi na drugiej stronie itd. Pierścienie można obracać w prawo i w lewo, a można to zrobić tak:
pierwszy 2x w prawo, drugi 2x w lewo, czwarty 3x w lewo, szósty 3x w prawo, trzeci 3x w prawo.
Obrazek
Uzbrojony w artefakt, który rozpędzi „Żywy Mrok” możesz już bezpiecznie wejść na trzecie piętro.
Na korytarzu nie ma drzwi, tylko wnęki po obu stronach, a w nich, za drutem kolczastym stoją manekiny i trzymają w dłoniach „pożeracze życia”. Gdy je będziesz dotykał, usłyszysz dźwięk EKG serca, ale każdy jest inny. Twoje zadanie polega na uszeregowaniu dźwięków EKG, począwszy od normalnego, poprzez stopniowo słabnące, aż do całkowitego zaniku.
Musisz dotykać w takiej kolejności: drugi z prawej strony korytarza, pierwszy z lewej strony, drugi z lewej strony, pierwszy z prawej, ostatni z lewej strony.
Obrazek
Odwróć się i kluczem, który dostałeś na początku, otwórz drzwi do pokoju 3C. Jesteś w pokoju przesłuchań. Obejrzyj wszystkie fotografie wiszące na ścianie, potem podejdź do biurka i odsłuchaj nagrania z magnetofonu, a na koniec spójrz na szybę po lewej. Zobaczysz siebie i Amy. Po chwili w pokoju pojawia się jej duch. Po krótkiej wymianie zdań musisz dokonać wyboru – zostajesz, by zaopiekować się „siostrami” i pozwolisz odejść Amy, czy odchodzisz.

Jeśli wybierzesz drugą opcję to podejdź do drzwi i wytrychami szybko otwórz kłódkę: lewy dolny, dół, góra, prawy górny.
Jesteś uratowany – budzisz się na stole operacyjnym.
Jeśli jednak wybierzesz pierwszą opcję – nie obudzisz się, bo pochłonie ciebie Mrok.
Koniec
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Posty: 2443
Rejestracja: 03 stycznia 2012, 20:28
Lokalizacja: Poznań
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Płeć:

Re: Dark fall: lost souls - solucja, poradnik

Post autor: pelagia » 12 lutego 2014, 15:34

Bonusy

Budynek dworca - po wykręceniu numeru telefonu z gazety 6813

Obrazek

Recepcja - po pięciokrotnym naciśnięciu dzwonka

Obrazek

Pierwsze piętro - pokój z motylami - po sześciokrotnym odwróceniu obrazu na komodzie

Obrazek

Drugie piętro - pokój z tablicą do wywoływania duchów - po wpisaniu JONATHAN

Obrazek

Drugie piętro - korytarz - po pięciokrotnym przybliżeniu obrazu kobiety

Obrazek

Drugie piętro - pokój z tablicą do wywoływania duchów - po wpisaniu CRABTREE

Obrazek
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Zablokowany

Wróć do „Dark fall: lost souls”