Firewatch - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
29%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
14%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
29%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
2
29%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy

Firewatch - ocena użytkownika

Post autor: ZenekZombie » 25 kwietnia 2016, 19:02

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Re: Firewatch - ocena użytkownika

Post autor: earwig11 » 29 grudnia 2016, 16:05

Niby kolejny walking simulator a jakże inny od poprzednich. Jako nowy strażnik leśny Henry przybywamy do wieży strażniczej pośród lasów gdzieś w stanie Wyoming. Wieża ta będzie nam służyć przez następne kilka miesięcy za dom.

Zmagamy sie z turystami odpalającymi race gdzieś na leśnej polanie, chuliganami przecinającymi przewody telegraficzne czy z pożarem lasu. Wszystko to stanowi tylko preludium do poważniejszej kryminalnej intrygi. Co ciekawe w całej grze nigdy nie rozmawiamy z kimś twarzą w twarz. Innych ludzi widzimy tylko przez chwilę z daleka, a jedyną osobą z którą mamy kontakt i to tylko przez radio jest nasza szefowa Delilah. Strażniczka w wieży oddalonej o kilkanaście kilometrów od naszej. Właśnie rozmowy z nią to jeden z głównych i bardzo ważnych punktów gry.

W moim prywatnym rankingu Firewatch jest lepszą i dłuższą grą od takiego Ethana Cartera. Teren do zwiedzania też jest znacznie większy. Grafika przepiękna, mimo że nie realistyczna a bardziej komiksowa. Podziwiamy zachód słońca siedząc gdzieś na skale nad przepaścią, grę świateł i cieni w brzozowym lasku czy łunę odległego pożaru w środku nocy. Do naszej dyspozycji mamy kompas i mapę, a nasze położenie jest na niej cały czas oznaczone. Normalnego ekwipunku brak, czasami trzeba odszukać jakiś przedmiot, ale nie stanowi to wielkiego wyzwania. Mamy za to sporo hotspotów do obklikania jak na ten typ gry.

Do minusów zaliczam, mimo dialogów sprawiających wrażenie że jest inaczej, tylko jedno zakończenie. Nie licząc drobnych zmian kosmetycznych, nie ma po co wracać ponownie do tej gry. 8/10

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Post autor: she-sherlock » 29 grudnia 2016, 18:50

A ja nie rozumiem tego fenomenu. Może dlatego, że grę przechodziłam wciąż tkwiąc w świecie Everybodys Gone to the Rapture, któremu Firewatch nie dorasta.

Gra urywa się zbyt szybko, mapa jest zrobiona nieco chaotycznie (nie po całej da się chodzić) i ta kolorystyka mnie nie bawiła.
4,5/10
Moja strona z recenzjami gier, kliknij!:
Obrazek

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Post autor: qwerty » 29 lutego 2020, 23:32

Symulatory chodzenia nie są moim ulubionym podgatunkiem przygodówek, ale staram się dawać szansę co głośniejszym pozycjom. Firewatch nie porwał mnie. Miejscami stara się zwiększyć napięcie, ale dość szybko ograniczenia silnika dają się zauważyć. I tyle z immersji... 5/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Sin
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... =634#p1876
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Scoffer » 01 marca 2020, 22:12

A ja tam uważam, że gra jest całkiem niezła. Ma niezły klimat i umiejętnie buduje napięcie, miejscami obawiałam się tego, co ma nastąpić (niesłusznie, tak samo jak w Ethanie Carterze). Zakończenie odebrałam jako dość raptowne, więc został mi niedosyt. 6/10
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 13 razy
Kontakt:

Post autor: Galador » 09 marca 2020, 21:31

Klimatycznie bardzo fajnie. Czułem się jakbym sam siedział w tym lesie. Czasami rzeczywiście czuć grozę. Trochę za krótka dla mnie. 8/10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Firewatch”