Stasis - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
14%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
43%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
14%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
14%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
14%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy
Stasis - ocena użytkownika

Post autor: Urszula » 03 września 2015, 09:28

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Sławek
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Re: Stasis - ocena użytkownika

Post autor: Sławek » 21 sierpnia 2016, 21:11

Grę ukończyłem dziś nad ranem także wrażenia są fresh i może nieco na wyrost. Daje 8 na zachęte, bo warto zagrać mimo kilku błędów jakich nie ustrzegł sie ten tytuł, a mianowicie: nierówna grafika, dość przewidywalna fabuła, sporo niewykorzystanego potencjału. Poza tym to dobra gra jest. Przejście zajęło mi ok. 16h co pokazuje, że gra nie jest zbyt trudna. i faktycznie zagadki sa logiczne i sensowne. Nie trzeba łączyć kury z nocnikiem żeby wyszedł budzik ani szukać xxx w śmietniku. Wszystko jest uzasadnione i ma sens. Grafika ładna, udźwiękowienie świetne, historyjka banalna ale daje radę. Sam setting gry również. Poczujemy klimat "Obcego" czy "Zaginionego horyzontu". Gra się przyjemnie, sama gra tez potrafi wzbudzić różne emocje - stąd dodatkowy punkt w mojej ocenie.
Polecam, tym bardziej, ze można kupić wersję na steam za przysłowiowego 1$ w byndlu. Jest wersja PL.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Post autor: crouschynca » 03 października 2016, 18:58

Daję mocne 8/10. Kawał solidnego sci-fi z elementami grozy, który potrafił niejednokrotnie sprawić, że poczułam się nieswojo. Co prawda fabuła utkana jest z popularnych wątków, lecz nie przeszkodziło to twórcom w opowiedzeniu wciągającej i spójnej historii. Zagadki ładnie komponują się ze scenariuszem, a warstwa audiowizualna bardzo dobrze podkreśla atmosferę.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy

Post autor: earwig11 » 09 października 2016, 14:23

Podobało mi się. Niby fabuła nic odkrywczego i horror z tego żaden (pewnie przez grafikę w rzucie izometrycznym), ale gra mnie wciągnęła. Dużą rolę w tym miał klimat i udźwiękowienie. Przydałaby się możliwość przeklikiwania dialogów, zmiany wielkości czcionki, albo lepiej w ogóle jakieś menu z ustawieniami w grze, a nie tylko wybór języka. 7+/10

P.S. Pewnie nie wszyscy o tym wiedzą, ale autorzy udostępnili trochę więcej ustawień niżby to wyglądało przeglądając główne menu. Ja się dopiero o tym dowiedzałem po ukończeniu Stasis. W folderze głównym z grą znajduje się plik stasis_config_tool. Po jego uruchomieniu można zmienić m.in. wielkość fontów (tego mi bardzo brakowało) i uruchomić grę w okienku, które można dowolnie skalować (sic!).

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 9 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: DirkPitt1 » 14 kwietnia 2017, 13:15

Fabuła, powiedzmy sobie szczerze, jest banalna i oklepana. Ile to już razy widzieliśmy jak naukowcy bawią się w bogów, tylko po to by później ich własne dzieła wyrżnęły ich w pień? Mimo to twórcom udało się stworzyć niezły klimacik. Myślę, że to dzięki całkiem niezłej grafice i dobrze dobranej muzyce i efektom dźwiękowym. Na plus zaliczam też to, że historii brak happy endu. Zakończenie, choć ponure, świetnie pasuje mi do całości gry. Zagadki trzymają porządny poziom i na szczęście brak w nich wybitnych nielogiczności. W grze można co prawda zginąć, ale dzieje się to na tyle rzadko, że nie irytuje.

Ogólnie rzecz biorąc grało mi się przyjemnie i większych błędów i niedogodności nie stwierdziłem więc stawiam grze 8.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Post autor: PawelJasiak » 13 lipca 2017, 02:05

8+/10 (w ankiecie 9);

Jest naprawdę świetnie. Moje pierwsze wrażenie: "to jest Sanitarium przecież!" :) i nie mówię o oprawie i sterowaniu, mam na myśli także poruszane problemy. Zagadki nie są zbyt trudne, ale są fajnie wkomponowane w całość, zero wymuszonych. Świetnie czyta się wspomnienia członków załogi na palmtopach, naprawdę się wczułem. Klimat też jest jak należy. W wypadku śmierci gra cofnie nas do poprzedniego pomieszczenia, żebyśmy mogli przemyśleć ruch jeszcze raz dokładniej. Co ciekawe, większość osiągnięć na Steamie jest za śmierć w określonym stylu.. ale to tak na marginesie. Ogólnie jest bardzo dobrze i szczerze polecam zagrać.

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Post autor: vaapku » 13 lipca 2017, 11:32

Sanitarium jest podobne? :|
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum

Post autor: PawelJasiak » 13 lipca 2017, 14:58

No a nie? :| bo mi osobiście przychodzi do głowy bardzo dużo podobieństw

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Post autor: vaapku » 13 lipca 2017, 15:11

Nie wiem, nie grałam, ale jak jest podobne, to prędko nie zagram.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum

Post autor: PawelJasiak » 13 lipca 2017, 20:37

No bo oprawa graficzna, napotkane zagadki i sposób operowania ekwipunkiem to jedno.. bo są w sumie identyczne. Chodziło mi bardziej o poruszaną problematykę. Mam na myśli tą samą płaszczyznę etyczną, która jest naruszana przez lekarzy zarówno w jednej i w drugiej grze (nie chcę za dużo spoilerować :)).

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 06 grudnia 2019, 17:32

Jedno z najgorszych moich doświadczeń. Kolejny raz się przekonuję, że tego typu gry nie są dla mnie. Jakim cudem ją skończyłam tego nie wiem, ale to było obrzydliwe. Nie oceniam, bo ja takich gier po prostu nie lubię.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stasis”