King's quest: the complete collection - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
25%
9. Prawie doskonała
1
25%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
25%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
25%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Administrator
Posty: 2427
Rejestracja: 19 października 2014, 14:19
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 49 razy
Płeć:
Kontakt:

King's quest: the complete collection - ocena użytkownika

Post autor: ZenekZombie » 28 sierpnia 2015, 17:39

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Posty: 748
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, 22:33
Lokalizacja: Maupiti Island
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 65 razy
Płeć:

Re: King's quest: the complete collection - ocena użytkownika

Post autor: earwig11 » 26 lutego 2017, 14:48

Bardzo nierówna gra pod względem gameplayu. Pierwszy rozdział chyba najlepszy i najbardziej wyważony. Sporo główkowania, ale jest też trochę elementów zręcznościowych, na szczęście nic trudnego. W porównaniu z innymi epizodami chyba najdłuższy odcinek. Drugi rozdział to bardzo dużo kombinowania z inwentarzem. Można ukończyć go na kilka sposobów, a niektóre zakończenia nie takie bajkowe jakby na to wskazywał rodowód serii. Trzeci epizod jest całkiem linearny, chociaż podejmujemy tutaj ważny wybór, sporo tutaj również trudnych zręcznościówek. Czwarty i piąty to dużo zagadek logicznych i słownych. Dawno nie było przygodówki z wierszowanymi zagadkami, a tu taka niespodzianka. Bardzo mi się one podobały.

Gra stara się spiąć całą serię starych King's Questów w jedną opowieść i wyjaśnić co się działo pomiędzy kolejnymi częściami. Nawet nieźle to wyszło, ale nie jestem w tej dziedzinie ekspertem. (Prawie) cała historia to opowieści starego Grahama wspominającego byłe przygody swoim wnukom. Niestety czasami ta historia za bardzo popędza i ktoś kto nie grał w poprzednie gry z serii może się poczuć trochę zagubiony.

Podobało mi się dużo nawiązań do poprzednich King's Questów. W jednym z rozdziałów miga nam mała sówka w okularach, to oczywiście Cedryk z KQ5. W innym słyszymy starą piosenkę w nowej aranżacji (Girl in the Tower - KQ6), mamy też Gwydona (KQ3). Z technikaliów: graficznie nowy King's Quest to poziom późnego Telltales, czyli jak na dzisiejsze czasy trochę powyżej przeciętnej, za to dubbing jak najwyższej klasy, przyzwoita długość - około 20h całość. 8/10

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Posty: 579
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 18:58
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Płeć:

Re: King's quest: the complete collection - ocena użytkownika

Post autor: PawelJasiak » 14 października 2023, 16:22

6/10

Ciężko w sumie ją jednoznacznie ocenić, bo jak to zwykle bywa w grach z epizodami - są one bardzo nierówne. Tak jak wspomniał przedmówca - najlepszy jest pierwszy, pewnie dlatego, że był darmowy i miał służyć jako reklama. Tylko w nim występują jakieś bardziej złożone zagadki z przedmiotami. Ogólnie jednak w każdym epizodzie ujawnia się największa wada gry - jest banalnie prosta. Widać, że dostosowali ją do wymogów konsolowych. Drugi epizod jest złożony i ma kilka możliwych ścieżek rozwiązania, ale 3, 4 i 5 to już właściwie coraz większe nastawienie na interaktywny film. W czwartym epizodzie zanudziły mnie kolejne łamigłówki polegające na odpowiednim chodzeniu po linii. Przydałoby się więcej urozmaicenia. Ogólnie jako gra wypada lepiej, niż sześć na dziesięć, bo fabularnie jest ok, ale jako że piszę te słowa na portalu przygodówkowym- 6 to max, co można przyznać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „King's quest: the complete collection”