Pochwal się swoją kolekcją przygodówek

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Re: Pochwal się swoją kolekcją przygodówek

Post autor: tynieczka » 19 sierpnia 2013, 11:29

To zamieniamy się w cierpliwość :D
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 19 sierpnia 2013, 11:54

twig pisze:Aukcja poleciała już do archiwum, a nie zapisałem sobie strony na dysku.
Szkoda. Ciekawe czy fotka (a może i egzemplarz) była ta sama co z aukcji sprzed 2 lat.
Zapamiętałem sobie ją, bo ten sprzedawca pozbywał się wtedy sporej kolekcji przygodówek, ale ceny miał dość wysokie (wywoławcza cena Teenagenta to było chyba 120 zł) - zdziwiłem się, że ktoś to licytuje. Jednak największe zaskoczenie było, kiedy do licytacji dołączyła się jeszcze jedna osoba i cena poszybowała w okolice 300 zł (chyba 280 z kawałkiem + przesyłka).
Tak to właśnie jest. Liczysz na w miarę tani zakup, a tu się pojawia drugi zainteresowany i cena leci w kosmos. Nie wiem jak przebiegała licytacja, ale to dwieście z kawałkiem to może była cena zaporowa dla strzelców. Sam tak kiedyś robiłem, gdy mi zależało na tytule. Tutaj drugi licytujący cokolwiek się zdziwił. :) Po tej aukcji powinien być wysyp Teenagentów.. :D
ALEX pisze:Do Teenagenta mam wielki sentyment i jest to gra którą bardzo ciepło wspominam z okresu dzieciństwa. Dlatego bardzo chciałem mieć premierową edycje w kolekcji.
Tak czy inaczej cena spora. Jak za współczesną kolekcjonerkę. :)
Z tego samego sentymentalnego powodu na 3 zdjęciu można u mnie zobaczyć 4 różne wydania Alan Wake. :D

Figurka kupiona osobno czy była w którymś wydaniu?
:pytanie:
Zastosowali tani chwyt, żeby przyciągnąć oko klienta. I nie ograniczyli się do cycatej lali ustawionej frontem do klienta, tylko jest ona w "odpowiedniej" pozycji. Nie lubię takich zagrywek.

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Post autor: Piotr_85 » 19 sierpnia 2013, 12:48

Sir_Kiełbasa pisze: Szkoda. Ciekawe czy fotka (a może i egzemplarz) była ta sama co z aukcji sprzed 2 lat.
Myślałem że zachowałem fotkę, ale niestety posiadam tylko dodatkowe zdjęcia o które wtedy prosiłem. Ja bardzo długo szukałem Teenagenta i nie potrafię sobie niestety przypomnieć innego egzemplarza. Pamiętam że jakiś czas temu była dostępna Bigboxowa reedycja "Strefa niskich cen" i kilka niekompletnych egzemplarzy Nowego Teenagenta. Widocznie przegapiłem albo to było naprawdę dość dawno.

Tak to właśnie jest. Liczysz na w miarę tani zakup, a tu się pojawia drugi zainteresowany i cena leci w kosmos. Nie wiem jak przebiegała licytacja, ale to dwieście z kawałkiem to może była cena zaporowa dla strzelców. Sam tak kiedyś robiłem, gdy mi zależało na tytule. Tutaj drugi licytujący cokolwiek się zdziwił. :) Po tej aukcji powinien być wysyp Teenagentów.. :D

Tak czy inaczej cena spora. Jak za współczesną kolekcjonerkę. :)
Do tej pory to największa kwota jaką wydałem na grę. Ale przy doskwierających problemach z depresją nauczyłem się nie odmawiać sobie robienia przyjemności gdy tylko ma się taką możliwość. :) A jestem naprawdę szczęśliwy że posiadam ją w kolekcji i teraz czekam aż pojawi się kompletny Nowy Teenagent. :D

Tak na marginesie. Pod względem oprawy graficznej pudełko i zawartość Teenagenta to jedna z najgorzej wydanych gier jakie widziałem. :)
Figurka kupiona osobno czy była w którymś wydaniu?

Figurka przed kolekcjonerkami Alan Wake pochodzi z edycji specjalnej Alone in the Dark. ;) Niestety nie spotkałem nigdzie figurki Alana, bo z chęcią bym dołączył ją do kolekcji.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Post autor: Sir_Kiełbasa » 19 sierpnia 2013, 15:23

ALEX pisze:Myślałem że zachowałem fotkę, ale niestety posiadam tylko dodatkowe zdjęcia o które wtedy prosiłem. Ja bardzo długo szukałem Teenagenta i nie potrafię sobie niestety przypomnieć innego egzemplarza.

A pamiętasz nick sprzedającego?
Pamiętam że jakiś czas temu była dostępna Bigboxowa reedycja "Strefa niskich cen" i kilka niekompletnych egzemplarzy Nowego Teenagenta. Widocznie przegapiłem albo to było naprawdę dość dawno.
Ja mam fotkę z tej starej aukcji i tam jest chyba komplet. W jakim stanie jest całość?
A jestem naprawdę szczęśliwy że posiadam ją w kolekcji i teraz czekam aż pojawi się kompletny Nowy Teenagent. :D

A, to warto wiedzieć. Nie będę brał udziału w licytacji. ;)
Tak na marginesie. Pod względem oprawy graficznej pudełko i zawartość Teenagenta to jedna z najgorzej wydanych gier jakie widziałem. :)
Instrukcja, karta rejestracyjna i dyskietki? Wiele gier tak kiedyś wydawali. :) Jakbyś zobaczył pierwszego Robbo to byś zapłakał. Kolorowa nasuwka na wewnętrzne pudełko nie jest z grubego kartonu jak zazwyczaj, tylko z takiego cienkiego papieru ala szmatka. :D Nie ma siły, żeby po kilku zdjęciach i nałożeniach nie popękała na rogach, bo wchodzi baaardzo ciasno.
Figurka przed kolekcjonerkami Alan Wake pochodzi z edycji specjalnej Alone in the Dark. ;)

Właśnie dotarła przesyłka z Amazonu. :)
Jacek Kinol w dużym pudle w starym stylu :okok: , GM w grubym, metalowym pudełku. Podsumowując: Niemiaszki 2 - reszta świata null
Obrazek

A tu ciekawostka, w jaki sposób Amazon pakuje gry wydane w metalowych pudełkach. :oklaski:
Oczywiście to małe pudełko było w większym pudle z Jackiem.
Spoiler:

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum

Post autor: Piotr_85 » 19 sierpnia 2013, 16:04

A pamiętasz nick sprzedającego?
Niestety nie.
Ja mam fotkę z tej starej aukcji i tam jest chyba komplet. W jakim stanie jest całość?
Zaraz zamieszczę zdjęcia. ;)
A, to warto wiedzieć. Nie będę brał udziału w licytacji. ;)
:D
Instrukcja, karta rejestracyjna i dyskietki? Wiele gier tak kiedyś wydawali. :) Jakbyś zobaczył pierwszego Robbo to byś zapłakał. Kolorowa nasuwka na wewnętrzne pudełko nie jest z grubego kartonu jak zazwyczaj, tylko z takiego cienkiego papieru ala szmatka. :D Nie ma siły, żeby po kilku zdjęciach i nałożeniach nie popękała na rogach, bo wchodzi baaardzo ciasno.
W teenagencie nie można narzekać na jakość, za to prawa graficzna wszystkich elementów dość jest tragiczna moim zdaniem.

Zdjęcia

Najlepiej w zestawie wygląda "Dziennik Mertopolis", ale nawet on nie jest idealny bo skopiowano go z Tajemnicy Statuetki i na ostatnich stronach otrzymujemy instrukcje obsługi do wspomnionej gry :facepalm:

Miałem na myśli że figurka pochodzi z Kolekcjonerki AitD stojącej obok ;)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 19 sierpnia 2013, 17:57

ALEX pisze:
Zaraz zamieszczę zdjęcia. ;)
Okazuje się, że to są inne egzemplarze, bo na starej fotce mam tylko instrukcję, kartę rejestracyjną i dyskietki (+ box). A sam box tez jest jakby nieco nieświeży.
W teenagencie nie można narzekać na jakość, za to prawa graficzna wszystkich elementów dość jest tragiczna moim zdaniem.

Faktycznie, oceniałem po swojej fotce, ale to jednak lepiej niż typowe wydanie z tamtego okresu. :)
Najlepiej w zestawie wygląda "Dziennik Mertopolis", ale nawet on nie jest idealny bo skopiowano go z Tajemnicy Statuetki i na ostatnich stronach otrzymujemy instrukcje obsługi do wspomnionej gry :facepalm:
Hehe.. może powyciągli ze zwrotów. :D
Miałem na myśli że figurka pochodzi z Kolekcjonerki AitD stojącej obok ;)
A, teraz widzę. Pokiełbasiło mi się, bo w pierwszej chwili pomyślałem, że chodzi o jakąś edycję specjalną cześci 4 lub, ewentualnie, wcześniejszych. :) Chociaz nie pamiętam, żeby w tamtych czasach dodawano do gier jakieś figurki.

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum

Post autor: Piotr_85 » 19 sierpnia 2013, 18:54

AitD 4 posiadało edycje z dołączoną latarką, lecz nie dysponuje żadnymi dokładnymi zdjęciami jak wyglądał taki zestaw. .

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Post autor: pelagia » 20 sierpnia 2013, 18:36

ALEX, bardzo ładna kolekcja, a na dodatek jaki porządek! Tylko pozazdrościć :D

Bonus super :okok:
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: Gocciana » 20 sierpnia 2013, 18:37

Ja nie zazdroszczę nikomu, bo gier na 'stanie' też mam sporo (kiedyś się pochwalę :D ), ale podoba mi się u ALEXA to, że od razu wiem ile gier posiada, nic się nie dubluje :P Fotki są przejrzyste :) No i ten dodatkowy bonus, w postaci...postaci właściciela :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 04 września 2013, 13:05

Nowe nabytki.
Amnesia trochę schrzaniona. Wprawdzie nie ma ohydnego znaczka PL/ENG i jest fajna tekturowa nasuwka, ale pudełko dvd nie jest foliowane i siedzi w niej dość luźno, więc jakiś geniusz wpadł na pomysł, żeby trzasnąć od góry i od dołu dwa wielgachne stickery. Co za partactwo.. :facepalm:

Obrazek

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... =634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Scoffer » 04 września 2013, 13:12

Te przylepki teraz są prawie wszędzie, mam takie ślady na wszystkich grach, które ostatnio kupiłam (inna rzecz, że to były taniości).
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 04 września 2013, 13:30

A ja się spotykam pierwszy raz z czymś takim w przypadku pudełek dvd. Wszystkie gry, które kupowałem w UK (do których dołożyli tekturową nasuwkę) albo są w całości foliowane, albo mają zafoliowane tylko pudełko dvd, które dzięki temu ciasno wchodzi do takiej tekturki i nie ma potrzeby dodatkowo zaklejać (inna sprawa, że sama tekturka nie jest chroniona i po jakimś czasie leżakowania w magazynie robi się z niej szmelc). Co innego w przypadku edycji kolekcjonerskich. Ale w ich przypadku niektóre stickery i tak nie trzymają.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 107 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: kassiopestka » 04 września 2013, 14:32

Tony'ego Tougha 2 tak zrobili, że tekturowa nasuwka była z nalepką, którą trzeba było oderwać, żeby wyjąć grę, i sobie pięknie kawał okładki oddarłam. Po jakimś czasie kupiłam 2 egzemplarz i cudowałam, jak to odlepić, żeby pudełka nie zniszczyć. Wkurzające! :mad:
Ostatnio zmieniony 04 września 2013, 14:51 przez kassiopestka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 04 września 2013, 14:40

Ja zawsze takie naklejki przecinam nożem i po problemie :D
A przy odklejaniu dobrze jest ogrzewać naklejkę na przykład suszarką do włosów - ciepły klej łatwo puszcza i okładka się nie uszkadza.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 107 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: kassiopestka » 04 września 2013, 14:53

Będę pamiętać. :)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 04 września 2013, 15:01

twig pisze:Ja zawsze takie naklejki przecinam nożem i po problemie :D
No nie bardzo, bo to szpetnie wygląda. :)
A przy odklejaniu dobrze jest ogrzewać naklejkę na przykład suszarką do włosów - ciepły klej łatwo puszcza i okładka się nie uszkadza.
Tylko pytanie, czy ten klej zostaje na naklejce czy na kartonie? Bo jak na kartonie to lepiej zostawić naklejkę. Ale jak się ją zostawi to (w zależności od kleju) na kartonowym pudełku może sie pojawić po latach nieusuwalny "tłusty" ślad.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 04 września 2013, 15:05

Ślady po kleju na lakierowanym kartonie można usunąć wacikiem namoczonym w alkoholu.
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 04 września 2013, 15:06

A jeśli jest zwykła, matowa tektura?

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 04 września 2013, 15:08

Alkohol może uszkodzić nadruk na zwykłej tekturze - dla pewności można spróbować przetrzeć wacikiem ukryty fragment kartonu z nadrukiem (np. na fragmentach zamknięcia).

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: Xantia » 04 września 2013, 15:13

Można też usunąć pozostałości po kleju benzyną ekstrakcyjną (jest mniej inwazyjna). Na matowej tekturze jednak bym już nie ryzykował z odklejaniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”