Redump - prośba o wsparcie

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Posty: 663
Rejestracja: 08 sierpnia 2016, 15:18
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy
Płeć:

Redump - prośba o wsparcie

Post autor: MrPepka » 28 grudnia 2021, 14:57

No więc jestem wolontariuszem projektu redump.org, naszym celem jest zebranie metadanych płyt z grami celem jak najdokładniejszego zachowania gier wideo. Zbieramy płyty z różnych wydań (premierowe, reedycje pokroju Extra Klasyka, płyty z czasopism itp itd) zarówno na PC jak i na konsole i komputery inne niż PC (jak FM Towns itp itd). Niestety nas na tej stronie jest bardzo mało przez co mamy spore braki na tej stronie. Ponieważ żywotność dysków optycznych nie jest wieczna chcielibyśmy, a nas dumperów jest tam kilka i nie damy rady sami wszystkiego kupować mam prośbę. Czy mógłbym liczyć na Wasze wsparcie w tym temacie? Potrzebujemy zrzucić jak najwięcej dysków z grami zwłaszcza na PC. Z góry zaznaczę, że nie promuję tu piractwa, na samej stronie są jedynie hashe płyt z grami bez ich zawartości. W razie pytań służę pomocą

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Posty: 1582
Rejestracja: 16 września 2014, 13:07
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 309#p29309
Lokalizacja: Elbląg, Polska
Podziękował(a): 97 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 96 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Redump - prośba o wsparcie

Post autor: Nfsfan83 » 29 grudnia 2021, 14:39

dajcie listę co szukacie, co mam mogę podesłać :) dlatego jestem za nośnikami fizycznymi. Czyli samych dysków nie można pobrać? Jak to działa?
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Posty: 663
Rejestracja: 08 sierpnia 2016, 15:18
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy
Płeć:

Re: Redump - prośba o wsparcie

Post autor: MrPepka » 29 grudnia 2021, 16:50

Oj, lista jest mega długa bo na PC z polskich dysków to sporo nam brakuje :D Z Twoich dysków zapewne nada się wszystko co masz :)
Redump.org jest taką bazą danych służącą do przechowywania danych o dyskach. Przechowywane tam są hashe typu MD5, SHA-1, CRC32 i SFV (i arkusz cue w przypadku dysków CD) i dzięki takim danym można się zorientować m.in czy dana gra miała alternatywne wersje (a jeśli tak to ile), trochę tej definicji jest tu - http://wiki.redump.org/index.php?title=Redump.org
Przechowywane są tam JEDYNIE dane o dyskach z grą (żeby takie firmy jak Nintendo nie pozwały twórców tej strony do sądu za piractwo :P ), poza kurtyną (czyli poza stroną) kolekcjonerzy MIA starają się też zbierać obrazy płyt. Bym powiedział o tych MIA nieco więcej, ale mogłoby to łamać zasady tego forum :P (ale na PW mogę ten temat rozwinąć :) )
Tutaj są listy niezrzuconych dysków - http://wiki.redump.org/index.php?title= ... yet_dumped Jak widać jest tego sporo zwłaszcza na PC :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”