W jaką grę obecnie gracie?

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Podziękował(a): 15 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 27 razy

Re: W jaką grę obecnie gracie?

Post autor: Monttsserat » 01 października 2020, 07:57

Ja mam mało czasu na granie, ale zaintalowałam Willy'ego Morgana i sobie pykam w wolnej chwili :)
Oprócz tego jako odmóżdżacz to the Sims lub Raymana
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Post autor: SpokoWap » 01 października 2020, 21:50

Na PlayStation 4 ogrywam Bound, a na komputerze The Journey Down. Obie gry idą powolutku, bo i czasu ostatnio nieco mniej :)
Obecnie grane: Murder in Tehran's Alleys: 1933 (PC), Uncharted (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 07 października 2020, 00:03

Bound ukończyłem dziś rano, no i jestem chyba bliżej niż dalej finału drugiego epizodu Journey Down.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 127 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 38 razy

Post autor: kassiopestka » 07 października 2020, 00:05

Skończyłam Grim Fandango Remastered i powinnam jutro zacząć Runaway (jak to możliwe, że nigdy nie grałam w "jedynkę"?). A jak nie zacznę, to niech mnie świnia powącha, serio. :P

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 07 października 2020, 00:22

Ja mam chrapkę na przygodówke FMV "Erica", chyba właśnie to zacznę jutro na PlayStation 4. Wiem, gra zebrała cięgi od recenzentów, ale jest krótka, więc nawet jeśli mnie wkurzy, to nie na długo :D

@Kassiopestka, nie grałaś w jedynkę, a w kolejne części tak? Ja natomiast tylko jedynkę ukończyłem dwukrotnie (tak, bo ma polski dubbing, tylko dlatego) :D

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 07 października 2020, 00:38

Z tą "jedynką" to jest prześmieszna historia. Otóż dorwałam ją po raz pierwszy, jak byłam na etapie grania w same zabawne i lekkie gry (Larry 7, Ace Ventura, Szymek czarodziej, Gilbert Goodmate) i na samym początku mojej fascynacji przygodówkami. Odpaliłam ją i stwierdziłam, że ta gra to chyba jakaś okropna przemoc (w końcu na starcie mafia przetrąca gościowi kark), czyli coś kompletnie nie dla mnie. (Można się śmiać). :D
Odinstalowałam ją i następny kontakt z serią miałam kompletnie znienacka, kiedy musiałam napisać do "dwójki" poradnik (przy okazji zmuszona byłam też wymienić kartę graficzną na lepszą, bo mi gra na dotychczasowej nie chciała pójść). I niby potem już wiedziałam, że Runaway to fajne gry, i od tego czasu uwielbiam Pendulo Studios, ale jakoś tak się nie składało zagrać w "jedynkę", aż pojawiła się "trójka", do której też pisałam poradnik, i nadal się nie złożyło zagrać w "jedynkę". :P
W sumie to mam mnóstwo gier odłożonych na później, i to takich, w które koniecznie, ale to koniecznie muszę zagrać. I tak mnie (chyba to już starość albo przynajmniej zaawansowana średniość) naszło, że jak tak będę odkładać to granie na bliżej nieokreśloną przyszłość, to się mogę nie doczekać.
Więc koniec czekania na lepszy moment - gram, żeby zdążyć. (Lista jest długa). :P

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Post autor: PawelJasiak » 12 października 2020, 22:03

SpokoWap pisze:
07 października 2020, 00:22
Ja mam chrapkę na przygodówke FMV "Erica", chyba właśnie to zacznę jutro na PlayStation 4. Wiem, gra zebrała cięgi od recenzentów, ale jest krótka, więc nawet jeśli mnie wkurzy, to nie na długo :D

@Kassiopestka, nie grałaś w jedynkę, a w kolejne części tak? Ja natomiast tylko jedynkę ukończyłem dwukrotnie (tak, bo ma polski dubbing, tylko dlatego) :D
Dopiero co skończyłem Ericę i Late Shift na PS4 (obie +/- 1:20h). Jakby coś to bardziej polecam tą drugą, w Erice żeby coś zrozumieć to chyba trzeba odblokować wszystkie zakończenia, a to trochę słaby zabieg. W Late Shift przynajmniej dane zakończenie wszystko wyjaśnia (w ramach obranej ścieżki oczywiście).

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 12 października 2020, 22:43

W trakcie Runawaya przeszłam demo nowego Larry'ego (fajne, :) ciekawe, kiedy będzie wersja PL) i lecę dalej z Runawayem, jestem chyba mniej więcej w połowie (dotarłam do miasteczka kowbojskiego).

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Post autor: Adam_OK » 12 października 2020, 23:51

Ja od dłuższego czasu męczę ostatnią Kyrandię, ale jako, że jestem względnie blisko końca, więc może w tym tygodniu ją ostatecznie ogarnę.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 4&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Shadow » 13 października 2020, 20:19

Ja obecnie bawię się w Assassin's Creed Odyssey.

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy

Post autor: kNOT » 13 października 2020, 23:48

Za darmo dali Genshin Impact i nikt nie gra? Dziwne...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: Prymus » 14 października 2020, 22:39

Ja gram Panie kNOT.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy

Post autor: kNOT » 17 października 2020, 00:33

Nie wiem, czy Panie w to grają, ale ja sobie codziennie "godzinkę" przycinam. Ostatnią Zeldę bardzo w końcu lubię :D

Dla odmiany dzisiaj zaliczyłem demo Plot of the Druid. Było wyjątkowo dobrze, chociaż łatwo. Sprawdzę jeszcze, czym się różni prostsza wersja...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Sneaky_Anna

Post autor: Sneaky_Anna » 17 października 2020, 09:39

Hej, gram obecnie w Call of Cthulhu Shadow of the Comet i streamuje to na Twitch :] zastanawiam się czy ktoś tutaj korzysta z Twitcha albo czy są inni ludzie steamujący przygodówki? bo jakoś nikogo nie widzę :bezradny:
Fajnie byłoby pograć i pogadać z kimś kto też lubi tego typu gry :D

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 59 razy

Post autor: Vicek » 17 października 2020, 16:33

Sneaky_Anna pisze:
17 października 2020, 09:39
Hej, gram obecnie w Call of Cthulhu Shadow of the Comet i streamuje to na Twitch :]
Na Twoim profilu nie znalazłem żadnych archiwalnych transmisji. Rozumiem, że dopiero planujesz streamować Shadow of the Comet?
Są polscy YouTuberzy nagrywający filmy o przygodówkach (ja, Przygodomaniak, do niedawna Point & Click, swoje kanały na YouTube mają też Przygodomania i Przygodoskop), ale stricte przygodówkowych streamerów raczej nie znajdziesz. Ja streamuję tylko raz w tygodniu i na Twitchu nie skupiam się wyłącznie na przygodówkach, a inni pokazują gry przygodowe co najwyżej okazjonalnie.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Post autor: Adam_OK » 17 października 2020, 23:45

Wracając do tematu - skończyłem tę Kyrandię i teraz wróciłem (po ponad 1,5 roku przerwy) do rozgrzebanego Ala Emmo.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Sneaky_Anna

Post autor: Sneaky_Anna » 18 października 2020, 09:35

Vicek pisze:
17 października 2020, 16:33
Na Twoim profilu nie znalazłem żadnych archiwalnych transmisji. Rozumiem, że dopiero planujesz streamować Shadow of the Comet?
Są polscy YouTuberzy nagrywający filmy o przygodówkach (ja, Przygodomaniak, do niedawna Point & Click, swoje kanały na YouTube mają też Przygodomania i Przygodoskop), ale stricte przygodówkowych streamerów raczej nie znajdziesz. Ja streamuję tylko raz w tygodniu i na Twitchu nie skupiam się wyłącznie na przygodówkach, a inni pokazują gry przygodowe co najwyżej okazjonalnie.
No widziałam, że grasz w bioshocka :oczko: ja właśnie nie streamuję na moim prywatnym koncie tylko na Grimzzers :tak: dziś prawdopodobnie będę już kończyć shadow od the comet i potem planuję fausta o ile pójdzie, bo kupiłam na cd i jeszcze nie sprawdzałam :> w tej chwili jestem praktycznie codziennie bo mnie wciągneło, ale nie planuję tak cały czas :rotfl: oprócz tego gramy z Grimem w phasmophobie i na kanale yt ma lets playe z horrorów :) właśnie na Twitch ciężko przygodówki i retro po polsku znaleźć, ale mam nadzieję że to się zmieni :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”