W jaką grę obecnie gracie?

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Re: W jaką grę obecnie gracie?

Post autor: Konrad » 25 czerwca 2022, 21:14

The Blind Prophet. Czaiłem się dość długo na ten tytuł. Na razie dwie godzinki za mną, nie mam jeszcze zdania.
Obecnie na tapecie: The Excavation of Hob's Barrow, Secret Files: Tunguska, The Hand of Glory, Darkestville Castle + tuzin staroci których nie mogę ukończyć od lat.. :bezradny:
Będę łupał: Gabriel Knight 3, Blade Runner
Ukończyłem ostatnio: Return to Monkey Island, Gabriel Knight 2, Voodoo Detective, The Blind Prophet.

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód

Post autor: Konrad » 29 czerwca 2022, 12:02

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy. Graficznie bardzo mi się podoba a co dalej to zobaczymy.
Obecnie na tapecie: The Excavation of Hob's Barrow, Secret Files: Tunguska, The Hand of Glory, Darkestville Castle + tuzin staroci których nie mogę ukończyć od lat.. :bezradny:
Ukończyłem ostatnio: Return to Monkey Island, Gabriel Knight 2, Voodoo Detective, The Blind Prophet.

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Post autor: SpokoWap » 29 czerwca 2022, 22:22

Konrad, można z poziomu ustawień gry przełączyć dubbing z angielskiego na włoski? Tak żeby mieć angielskie napisy i włoski dubbing :)
Obecnie grane: Orientalne Noce (PC), God of War (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód

Post autor: Konrad » 30 czerwca 2022, 10:03

SpokoWap pisze:
29 czerwca 2022, 22:22
Konrad, można z poziomu ustawień gry przełączyć dubbing z angielskiego na włoski? Tak żeby mieć angielskie napisy i włoski dubbing :)
Hej.

Jeżeli pytasz o Pizzaboy to mam kopię gry na Steam i z tego co widzę to audio możesz przestawić sobie jedynie z angielskiego na niemiecki. Napisy są po angielsku, niemiecku, portugalsku, hiszpańsku, francusku i rosyjsku. Może na GOGu jest więcej języków?

Można ustawiać audio/text dowolnie, korzystając z dostępnych języków więc może jakieś tłumaczenie dałoby się wgrać :mysli:

Jeżeli pytasz o The Blind Prophet to tutaj w zasadzie dubbing nie występuje bo główny bohater potrafi jedynie powiedzieć: uhm, what, no :D Pozostali są kompletnie niemi i a dialogi ograniczają się do tekstu na ekranie.

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 30 czerwca 2022, 12:14

Tak, chodziło mi o Pizzaboy i język niemiecki, chyba ta pizza właśnie tak mocno skojarzyła mi się z Włochami, że pisałem o języku włoskim, wybacz :D
I dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 10 lipca 2022, 18:53

SpokoWap pisze:
25 czerwca 2022, 14:39
Na Steamie tego Janosika też można przytulić za darmo :)
Ale trzeba grać będąc podłączonym do netu zdaje się? :)

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 4&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Shadow » 18 lipca 2022, 13:22

Po skończeniu Far Cry 4 i Star Wars Upadły Zakon wczoraj zabrałem się za Deponia Doomsday.

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód

Post autor: Konrad » 18 lipca 2022, 16:26

Mothmen 1966. Dopiero zaczynam.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 250 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 69 razy

Post autor: kassiopestka » 18 lipca 2022, 16:45

Moontrain - bardzo przyjemna HOPA nie-HOPA, bo nie ma wyszukiwania obiektów, przynajmniej jak dotąd nie było. Kolorowa, ale nie pstrokata, antropomorficzne zwierzątka, fajne zagadki. I nie tak słitaśny styl jak w niektórych grach Artifexu, nie ma też żadnych upiorów, duchów, wampirów itp., w czym się Artifex lubuje, a ja niekonieczne. Jestem sobie detektywem i działam na zlecenie pewnego mysza, ha. :D
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: Książę i tchórz
W kolejce: BROK the InvestiGator, Lord Winklebottom Investigates, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 19 lipca 2022, 22:50

A ja kończę Road 96. Elementy typowo przygodówkowe występują tu w ilościach śladowych, ale główny nacisk postawiono na opowiadaną historię i nie biegamy z pistoletem nawalając do wrogów, więc mogę śmiało polecić braciom i siostrom na forum :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 19 lipca 2022, 23:06

Słyszałam o tej grze i nawet mam w obserwowanych. Jakieś nagrody pozdobywała i ponoć całkiem fajna, i po polsku. Mam na oku. :)

Tak nawiasem mówiąc, bo nie mam, niestety, czasu pozakładać odpowiednich wątków, ale wyszły właśnie dwie gry nie do końca przygodowe, niemniej zaliczające się do gatunku. Obie po polsku i obie chwalone.

Stray - sterujemy kotem, którego animacja jest ponoć genialna. Pełne 3D, cyberpunk i są elementy platformowe, ale podobno łatwe. Coś jak przygodówka akcji to niby jest.

As Dusk Falls - interaktywny serial 6-odcinkowy. Wciągająca historia, mające faktycznie wpływ na fabułę wybory moralne, trochę elementów przygodówkowych, ale nie za wiele, różne zakończenia, można wchodzić w konkretne sytuacje i sprawdzać, co się wydarzy, jak podejmiemy inną decyzję.
Tylko w tej chwili obie drogie jak cholera.
W kolejce: BROK the InvestiGator, Lord Winklebottom Investigates, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 20 lipca 2022, 15:34

As Dusk Falls jest na Game Passie, więc jeśli ktoś skorzystał z zeszłomiesięcznej promocji dostępu na 3 miesiące za 4 zł to może śmiało ograć :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 24 lipca 2022, 15:15

Gram sobie w drugiego Brokenika i już pierwsze zaskoczenie na początku. Jako że niedawno przeszłam pierwszą część, wielce się zdziwiłam, że George i Andre nagle się nie lubią oraz że ten drugi smali cholewki do Nico. Nic w "jedynce" tego nie zapowiadało, a Andre kompletnie nie wyglądał na faceta, który wysłałby kobiecie majtki. Raaany! <szoczek>
Poza tym, czy mi się wydaje, że on był kustoszem w muzeum i raczej już osobą po studiach? A tu nagle nazwany jest studentem historii. Dziwne albo ja coś źle pamiętam.

Pomijając jednak ten zaskakujący zwrot towarzyski, że tak to nazwę, Brokenik nr 2 faaajny. Grałam w niego wieki temu, ale nic nie pamiętam.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy

Post autor: twig » 24 lipca 2022, 15:45

kassiopestka pisze:
24 lipca 2022, 15:15
Poza tym, czy mi się wydaje, że on był kustoszem w muzeum i raczej już osobą po studiach? A tu nagle nazwany jest studentem historii. Dziwne albo ja coś źle pamiętam.
To jest jeden z wielu błędów polskiej wersji językowej. Student ma też takie znaczenie w języku angielskim: "A learned person (especially in the humanities); someone who by long study has gained mastery in one or more disciplines". Czyli ekspert, znawca.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód

Post autor: Konrad » 26 lipca 2022, 16:47

Mnie udało się ukończyć Mothmen 1966. Nie wiem czy to jest point&click.. Na pewno click i to bez przerwy, żeby przewinąć tekst. Zagadek jest kilka, generalnie taka tekstówka z grafiką stylizowaną na CGA i dźwiękiem adekwatnie dobranym do grafiki. Nie wiem sam co powiedzieć. Klimat fajny, zagadki raczej łatwe, gra wyborów tak bym ujął w skrócie. Nie wiem czy nasze wybory mogą poprowadzić do jakiegoś alternatywnego zakończenia. Chyba już mi się nie chce próbować ale generalnie uważam że te niecałe 2h gry/czytania tekstu to całkiem fajnie spędzony czas.

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód

Post autor: Konrad » 18 sierpnia 2022, 21:38

Rozpocząłem swoją przygodę z Gabriel Knight 2 ale nie mam pewności że dam radę pociągnąć ten temat. Na razie średnio mnie kręci ale może się... rozkręci:)

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód

Post autor: Konrad » 23 sierpnia 2022, 20:04

Ok, pograłem 2 godzinki i kurde nie mogę przestać grać, co za gra, co za gra..
zobaczymy jak będzie dalej.

ps. czy tylko ja mam wrażenie że programiści Sierra musieli namiętnie łupać w Tajemnicę Statuetki? :D

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: PawelJasiak » 24 sierpnia 2022, 22:18

Konrad pisze:
23 sierpnia 2022, 20:04
Ok, pograłem 2 godzinki i kurde nie mogę przestać grać, co za gra, co za gra..
zobaczymy jak będzie dalej.

ps. czy tylko ja mam wrażenie że programiści Sierra musieli namiętnie łupać w Tajemnicę Statuetki? :D
Nie udało mi się znaleźć takiego klimatu już w żadnej grze przygodowej. A biorąc pod uwagę, że nic już prawie nie wychodzi godnego uwagi to pewnie się już nie uda ;/

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód

Post autor: Konrad » 26 sierpnia 2022, 11:54

PawelJasiak pisze:
24 sierpnia 2022, 22:18
Nie udało mi się znaleźć takiego klimatu już w żadnej grze przygodowej. A biorąc pod uwagę, że nic już prawie nie wychodzi godnego uwagi to pewnie się już nie uda ;/
Hej Paweł.

Zastanawiałem się nad tym co napisałeś i doszedłem do wniosku że chyba nie chcę póki co podążać tą ścieżką bo to malo optymistyczna wizja ;), poza tym ciężko mi się odnieść.

Podzielę się za to odczuciami które towarzyszyły mi kiedy udało mi się skończyć GK1 (nie więcej niż 2 lata temu): naraz wszystkie te moje ukochane "lucasy itp" dla których w młodości zarywałem noce z wypiekami na twarzy stały się takie jakieś...małostkowe, żeby nie powiedzieć banalne. Również te które ukazały się lata po GK1. Oczywiście w dalszym ciągu stoją na mym ołtarzyku bo to rewelacyjne i nierzadko przełomowe gry ale GK1 całkowicie zmienił mi optykę. Sposób w jaki kontekst historyczny i kulturowy mieszał się z fikcją zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. I widzę że póki co, w GK2 jest podobnie.

Dwójka bardzo mnie wciągnęła. FMV nie przeszkadza mi, nawet podoba mi się ta technologia. Do tego dochodzi nostalgia. W sumie to cieszę się że teraz dopiero odkrywam ten tytuł. Jak to mówią na wszystko jest czas i miejsce :D .

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 24 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 58 razy

Post autor: DirkPitt1 » 26 sierpnia 2022, 15:48

Konrad pisze:
26 sierpnia 2022, 11:54
Dwójka bardzo mnie wciągnęła. FMV nie przeszkadza mi, nawet podoba mi się ta technologia.
To jest właśnie siła dobrej gry, że niby jesteś świadomy, że mechaniki już nie pasują do dzisiejszych standardów, że grafika niedomaga, ale to wszystko schodzi na dalszy plan, bo historia i klimat wciąga i pozwala zapomnieć o wszystkich wadach.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”