W jaką grę obecnie gracie?

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Re: W jaką grę obecnie gracie?

Post autor: Adam_OK » 12 lutego 2022, 13:58

Mam zainstalowanych kilka tytułów, m.in. Dark Fall Ghost Vigil, a niedawno skończyłem też Flight of Amazon Queen. A co do hopek - ściągam sobie właśnie na telefon gierkę Milo and the magpies - o kocie, który przez sroki za bardzo oddalił sie od domu i usiłuje do niego wrócić. To ma być trochę HO, trochę Point nad click. Kosztuje kilka zeciszy, jest wersja na Steam, a na przejście tej gry potrzeba (według karty Steam) około 1,5 h.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 219 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 59 razy

Post autor: kassiopestka » 12 lutego 2022, 15:32

Mam tę gierkę w bibliotece steamowej. :) Czyli kupiłam ją w jakiejś promocji zapewne. :) Daj znać, czy fajowa, to może się bardziej zmobilizuję, na razie nie mogę się "odhopować", a ta z kotkiem mi miejscami na zręcznościową wyglądała, ale może się mylę...
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Gibbous - A Cthulhu Adventure
Gram: Dexter Stardust Adventures in Outer Space, The Mystery of Woolley Mountain
W kolejce: Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice, Trüberbrook
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, Monolith, Crowns and Pawns Kingdom of Deceit

Awatar użytkownika
Drenz
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 091#p61091
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Post autor: Drenz » 12 lutego 2022, 19:32

Milo to prościutki Point and click, nie ma tam nic zręcznościowego ani nie jest to typowa HOPA, choć aby odblokować wszystkie osiągnięcia trzeba znaleźć to i owo lub zrobić.
Ostatnio skończone: Korpus: Buried over the Black Soil, Dissonance, Trek to Yomi, A Memoir Blue, Nightmare of Decay, The Night of the Scissors
Gram:Primal Light, DragonView, Kroniki Myrtany: Archolos, Eco Hole, Starry Knight, Possession 1881

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Post autor: Adam_OK » 12 lutego 2022, 19:39

Faktycznie, nie ma tu szukania róznych śmieci w stercie innych śmieci. Mozna pobawić się w szukanie sekretów, na każdej z 9 plansz jest jeden - mi się udało znaleźć całe... dwa :P Gra faktycznie krótka, ale trzy ostatnie plansze potrafią zabić ćwieka w mózgu. Jeśli zaś idzie o używanie przedmiotów to trzeba najechać przedmiotem na wybrane miejsce i tyle, a na elementach otoczenia działamy jak w Samoroście - klikamy i patrzymy co to zmieniło.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 12 lutego 2022, 19:43

No to pewnie sprawdzę za jakiś czas. Dzięki za info. :)

Ja zagrałam dziś w "demo" Miasta głupców, coś ta gra ma w sobie. Ale obstawiam, że jest krótka, więc może poczekam na jakąś przecenę.
Gram: Dexter Stardust Adventures in Outer Space, The Mystery of Woolley Mountain
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, Monolith, Crowns and Pawns Kingdom of Deceit

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Post autor: Adam_OK » 27 lutego 2022, 22:53

Ja to mam stale zainstalowanych kilka tytułów, które się zmieniają, ajk coś skończę. Aktualnie gram w dwie gry "Chicken Police" oraz "Virginia". O ile ten pierwszy tytuł jest dosyć znany, to ten drugi nie. Aktualnie na gog-u kosztuje 36 zeta, więc nie za wiele. W menu jest jedna dosyć interesująca opcja - list od twórców. Opsiali tam (nie po polsku, ale to chyba żadne zaskoczenie) nieco o tworzeniu gry, a na końcu listu stwierdzili, że maja nadzieję, że ich gra jest... dziwna. I wiecie co? Udało im się :P :D Z jednej strony oprawa jest specyficznie kanciasta, ale też oryginalna i na swój sposób ładna. Muzyka jest zajebiaszcza, a sama rozgrywka? W zasadzie niewiele robimy poza chodzeniem i klikaniem w różne miejsca, by coś zrobić. Niektóre z tych rzeczy są bardzo prozaiczne np. tankowanie samochodu. Poza tym często zmienia się lokacja, w której jesteśmy, przez co czasem trudno odróżnić, czy to, co widzimy to jawa, czy może sen. Do tego niby rozmawiamy z innymi ludźmi, ale żadna postać (łącznie z nami) nic nie mówi, nie ma też napisów z dialogami (są jedynie napisy z krótkimi komentarzami typu "gra melancholijna muzyka" albo "odgłos wchodzenia po drabinie"). Fabułę podzielono na 42 (!) rozdziały, do których dostęp (do każdego z osobna) jest z menu gry od początku, choć można je też przechodzić od początku, wówczas postęp zapisywany jest automatycznie i kolejnym razem można kontynuować od miejsca, gdzie się ostatnio skończyło. Poza tym, skoro rozdziałów jest aż tyle, to gra jest pewnie strasznie długa. Otóż... nie. Raz, że w tej liczbie zawiera się i intro i outro, więc zostaje ich już "tylko" 40. A dwa - są one strasznie krótkie - ja grałem nieco ponad 3 godziny i doszedłem do początku rozdziału numer... 30. Zobaczymy, jak to się skończy, ale finał (ostatni dzień w grze) zostawiam sobie na najbliższe dni.

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 4&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Shadow » 28 lutego 2022, 12:30

Obecnie na zmianę bawię się w Giants Obywatel Kabuto oraz Anno 1404 w wersji gold.

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: jackowsky » 28 lutego 2022, 16:00

Ja gram w darmowe Zak McKracken: Between Time and Space. Całkiem, całkiem.
Ostatnio skończone: Sherlock Holmes and The Hound of The Baskervilles PL (50%), Black Geyser: Couriers of Darkness PL (60%), Broken Age PL (70%)
Gram: The Mystery of Woolley Mountain, Toonstruck
W tle: Mass Effect: Edycja Legendarna PL

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 28 lutego 2022, 17:46

Gram (gram) w Yuletide Legends: Who Framed Santa Claus (to tak w ramach pożegnania z zimowymi świętami), ale średnie to jest, piskliwy głos głównej bohaterki strasznie mnie irytuje. Oraz w Agatha Christie: Dead Mans Folly - jest łatwiejsza niż Śmierć na Nilu, jeszcze nie zdarzyło mi się nie zmieścić w czasie. Obie to hopy. Ta druga darmowa.

Oraz gram (nie gram) w Gibbous i Dreamfall Chapters (częstotliwość nadal mam jedno wejście do gry na kilka dni, zwłaszcza w tym ostatnim...).

arturito
Kontakt:

Post autor: arturito » 02 marca 2022, 12:08

Gone Home, wyrwałem za parę złotych z bundla i gra jest naprawdę ciekawa.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 06 marca 2022, 21:50

Gram sobie aktualnie w Dexter Stardust: Adventures in Outer Space i jestem zaskoczona, bo gra jest fajniejsza, niż myślałam, że będzie, sadząc po demach. W ogóle się na nią nie nastawiałam, nawet nie pomyślałam, żeby założyć wątek z prośbą o wersję PL.
Na szczęście nie gadają jakoś bardzo dużo, więc nawet chce mi się tłumaczyć to, czego nie rozumiem od razu, a najbardziej zdumiało mnie to, że pod koniec pierwszego epizodu wciągnęłam się w fabułę. Zostały mi jeszcze 3 i obym tylko miała czas grać. :)

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 25 razy

Post autor: SpokoWap » 11 marca 2022, 15:15

Leisure Suit Larry - Wet Dreams Don't Dry. Mam już 8 godzin na liczniku i bardzo mi się podoba. A przyznam, że po trailerze i fragmentach rozrgrywki na YT byłem nastawiony sceptycznie :) Nie podobał mi się nowy wygląd Larry'ego, drażnił mnie jego głos, no i nie podobała mi się stylistyka oprawy graficznej. Do tego pierwszego i trzeciego już się przyzwyczaiłem, a to drugie obszedłem zmieniając głosy na niemieckie ;p
Gra nie przechodzi się sama, trzeba trochę kombinować, ale jednocześnie nie jest tak trudna, by musieć uciekać się do solucji :) Dotarłem już do fragmentu, gdy Larry trafia do więzienia :)
Obecnie grane: Kangurek Kao (PC), Remnant from The Ashes (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 11 marca 2022, 17:37

To jest ta pierwsza część? Qrka, chyba muszę w nią zagrać przed "dwójką" jeszcze raz, bo nie pamiętam, żeby Larry był w więzieniu. :P

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 25 razy

Post autor: SpokoWap » 11 marca 2022, 18:03

Tylko przez chwilę, do towarzystwa ma pewną Drag Queen, a wychodzi za kaucją. Później zresztą do więzienia wraca, ale już z własnej woli (tajnym przejściem), musisz to pamiętać :p
Obecnie grane: Kangurek Kao (PC), Remnant from The Ashes (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 11 marca 2022, 19:05

Drag queen kojarzę, faktycznie. :D

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 4&start=40

Post autor: Shadow » 11 marca 2022, 19:27

Kolejny raz przechodzę Najdłuższą Podróż chłonąc świetne napisane dialogi, delektując się kapitalnymi tłami oraz słuchając bardzo dobrej polskiej wersji językowej z goga.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 11 marca 2022, 20:39

To świetna wiadomość, bo mam ją już od dawna tam zakupioną. :)

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta

Post autor: Shadow » 21 marca 2022, 19:40

Obecnie bawię się w Dreamfall Najdłuższa Podróż. Trochę irytuję mnie sekwencje bijatyk, bo są naprawdę słabo zrobione, ale z tego, co wiem z poradnika większości walk można uniknąć. W każdym razie dialogi są napisane kapitalnie, a polska wersja językowa trzyma poziom.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy

Post autor: DirkPitt1 » 21 marca 2022, 20:01

Ta treningowa jest taka średnio wymagająca, walki ze zbirem ze zbirem w hotelu najlepiej uniknąć, jeśli ktoś takich sekwencji nie lubi, bo ten obszarpaniec jest cholernie sprawny, ale dalsze walki są dość proste.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta

Post autor: Shadow » 22 marca 2022, 19:04

Akurat tego faceta w hotelu najpierw zrobiłem w balona mówiąc, że szukam hotelu, ale musiałem potem wziąć prześcieradło od staruszka i walczym z tym facetem, trzeba przyznać, że jest dość wymagający.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”