W jaką grę obecnie gracie?

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 25 razy

Re: W jaką grę obecnie gracie?

Post autor: SpokoWap » 10 kwietnia 2021, 11:48

Ukończyłem właśnie Control na PlayStation 4. Na gołej czwórce wcale nie działała tak źle jak wszyscy mówili :)
Obecnie grane: Kangurek Kao (PC), Remnant from The Ashes (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy

Post autor: DirkPitt1 » 10 kwietnia 2021, 12:20

Pogrywam w Subnauticę i zdążyłem dorobić się strachu przed wszystkimi zbiornikami wodnymi, większymi od kałuży. Kto wie, co może się tam czaić i chcieć mnie zeżreć. :D
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy

Post autor: Piotr_85 » 12 kwietnia 2021, 15:05

Cyberpunk 2077 :) Mała przerwa od przygodówek, mimo krytyki za stan techniczny dla mnie to jedna z najlepszych gier w jakie grałem. A i narzekania na błędy w obecnej chwili są bardzo przesadzone
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

bonnemort
Kontakt:

Post autor: bonnemort » 14 maja 2021, 09:30

W zasadzie skończyłem Goodbye Deponia, bardzo lubiłem tę serię, zwłaszcza za humor i teraz szukam czegoś nowego.

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 12 razy

Post autor: SpokoWap » 15 maja 2021, 00:16

Ukończyłem Companion of Xanth (uwielbiam! jestem wielkim fanem gier studia Legend Entertainment) i od kilku godzin bawię się przy Monkey Island 2 :)
Obecnie grane: Kangurek Kao (PC), Remnant from The Ashes (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Post autor: kNOT » 18 lipca 2021, 14:00

Skończyłem A Short Hike, mimo to gram dalej :>

A dla odmiany na Switchu zacząłęm The Legend of Zelda: Skyward Sword HD :okok:
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 219 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 59 razy

Post autor: kassiopestka » 20 lipca 2021, 16:38

Znowu wpadłam w macki (czy tam płetwy) Let's Fish i uratuje mnie chyba tylko nowy komp (w planach) i czwarta Syberia. Pomocki!!!
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Gibbous - A Cthulhu Adventure
Gram: Dexter Stardust Adventures in Outer Space, The Mystery of Woolley Mountain
W kolejce: Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice, Trüberbrook
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, Monolith, Crowns and Pawns Kingdom of Deceit

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 147 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 160 razy

Post autor: Urszula » 28 sierpnia 2021, 21:49

Coś z humorem, czyli seria z Simonem albo The book.
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 4&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Shadow » 29 sierpnia 2021, 12:22

Ja obecnie pykam w Morrowinda oraz pierwszego Command and Conquer, po skończeniu kampanii GDI bawię się Bractwem Nod.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 31 stycznia 2022, 12:43

Jako że jedyną grą, w jaką gram bez mała od roku jest Hero Wars i zupełnie nie mam pojęcia, co się działo przez ten czas w przygodówkach, to mam takie pytanie - jakie gry na PC zostały u nas wydane w pudełkach od lutego 2021 r. włącznie? Nie widzę na forum żadnych fotek nowych gier. Czyżby nic nie wyszło?

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 147 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 160 razy

Post autor: Urszula » 31 stycznia 2022, 19:35

W pudełkach nie ma już gier, tylko wydania cyfrowe :(
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 51 razy

Post autor: twig » 31 stycznia 2022, 20:10

Są wydawane niektóre w pudełkach - w wersjach na konsole.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 31 stycznia 2022, 20:26

Obstawiam, że Syberia 4 będzie mieć wersję pudełkową. A tak to chyba przez rok faktycznie nic nie wyszło w pudełku...
Ooo... Life is Strange: True Colors jest w pudełeczku na Alledrogo po anglijsku za jedyne 2 stóweczki prawie. :P
I The Medium (cena zbliżona, choć trochę tańsze).
Gram: Dexter Stardust Adventures in Outer Space, The Mystery of Woolley Mountain
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, Monolith, Crowns and Pawns Kingdom of Deceit

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 31 stycznia 2022, 21:18

Jeśli naciągać definicję gry przygodowej (The Medium), to wyszło też pudełkowe Disco Elysium w polskiej wersji na Xboxa i PlayStation.
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: jackowsky » 31 stycznia 2022, 21:28

Zresztą Disco Elysium to bardzo mocarna pozycja. U mnie wskoczyła do TOP 5 RPG na 3. miejsce.
Ostatnio skończone: Sherlock Holmes and The Hound of The Baskervilles PL (50%), Black Geyser: Couriers of Darkness PL (60%), Broken Age PL (70%)
Gram: The Mystery of Woolley Mountain, Toonstruck
W tle: Mass Effect: Edycja Legendarna PL

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 31 stycznia 2022, 21:30

Nawet Techland się poddał? Wydawał ładnie (jak na dzisiejsze czasy) albo byle jak (Dobra Gra/DG+) premierówki. Dobrą Grę też skasowali?

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 31 stycznia 2022, 21:34

Sir_Kiełbasa pisze:
31 stycznia 2022, 21:30
Nawet Techland się poddał? Wydawał ładnie (jak na dzisiejsze czasy) albo byle jak (Dobra Gra/DG+) premierówki. Dobrą Grę też skasowali?
Tak, Techland skasował Dobrą Grę. Razem z całym wydawnictwem. Od kilku lat Techland Wydawnictwo już nie istnieje.

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 4&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Shadow » 01 lutego 2022, 20:19

Obecnie pogrywam w Watch Dogs, kampanię już skończyłem, obecnie bawię się w DLC Bad Blood. Potem zamierzam zagram w Grim Fandango Remastered z fanowskim spolszczeniem. A co do polskich dystrybutorów - ostała się tylko Cenega Poland, Koch Media Poland, EA Polska, Microsoft Polska, Sony Polska, Ubisoft Polska, polskie oddziały zagranicznych firm mają w swoim portfolio mocne kąski, dlatego taka Cenega zarabia głownie na muve digital i innych gadżetach z muve.pl.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 08 lutego 2022, 23:53

Teoretycznie gram w Dreamfall Chapters (czyli tak z 3 tygodnie nie zajrzałam już do gry) oraz w Gibbous - A Cthulhu Adventure (czyli tak z tydzień z hakiem nie zajrzałam do gry). W międzyczasie zaliczyłam ze 3 (albo i więcej) gry typu HOPA (oraz nie wiem ile dem) i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jutro odpalę drugą część Family Mysteries. :P Tak że tak.
W sumie to nie rozumiem, o co mi chodzi. Kocham świat Dreamfalla i jego bohaterów (ale jakoś za mało mi w nim zagadek, a mam akurat fazę na zagadki). Uwielbiam śmieszne gry, ale jakoś mnie do Gibbous nieszczególnie ciągnie, mimo że obiektywnie widzę, że to fajna gra.
Jednak jakoś najbardziej pasują mi teraz krótkie posiedzenia z hopami, krótkie za założenia, bo łapię się na tym, że jest środek nocy, a miałam tylko jeszcze jedną lokację zaliczyć i iść spać. Mam nadzieję, że mi wróci chęć do grania w normalne przygodówki. Mam takie zaległości, tyle fajnych gier wyszło, że już zaczynam być na siebie zła. Ech...

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 10 lutego 2022, 19:54

No więc gram w drugą część Family Mysteries - Echa przyszłości. Która - nawiasem mówiąc - jest kompletnie bez związku z pierwszą.
Pierwsza to śledztwo w sprawie morderstwa prowadzone przez policjantkę. Druga to perypetie naukowca, który stworzył wysoce zaawansowaną sztuczną inteligencję - i więcej nie będę pisać, bo fabuła jest fajna, a rzadko kiedy w hopach wciąga mnie fabuła.
Ale przede wszystkim te zagadki! Wszystko w stylu SF, bardzo fajne pomysły i nawet wyszukiwanie ukrytych obiektów nie jest zwykłym wyszukiwaniem, bo po drodze x zagadek trzeba rozwiązać, coś kapitalnego.
Najlepsza hopa, w jaką grałam. Polecam - jakby znów była promocja (ja kupiłam zestaw 3 gier za 20 zeta, pojedyncze były po 8 czy 9), jak ktoś lubi HO z zagadkami. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”