W jaką grę obecnie gracie?

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Konrad
Obserwator
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: W jaką grę obecnie gracie?

Post autor: Konrad » 25 czerwca 2022, 21:14

The Blind Prophet. Czaiłem się dość długo na ten tytuł. Na razie dwie godzinki za mną, nie mam jeszcze zdania.
Obecnie na tapecie: The Hand of Glory, Darkestville Castle + tuzin staroci których nie mogę ukończyć od lat.. :bezradny:
Będę łupał: Gabriel Knight 2

Awatar użytkownika
Konrad
Obserwator

Post autor: Konrad » 29 czerwca 2022, 12:02

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy. Graficznie bardzo mi się podoba a co dalej to zobaczymy.
Obecnie na tapecie: The Hand of Glory, Darkestville Castle + tuzin staroci których nie mogę ukończyć od lat.. :bezradny:

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Post autor: SpokoWap » 29 czerwca 2022, 22:22

Konrad, można z poziomu ustawień gry przełączyć dubbing z angielskiego na włoski? Tak żeby mieć angielskie napisy i włoski dubbing :)
Obecnie grane: Orientalne Noce (PC), God of War (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Konrad
Obserwator

Post autor: Konrad » 30 czerwca 2022, 10:03

SpokoWap pisze:
29 czerwca 2022, 22:22
Konrad, można z poziomu ustawień gry przełączyć dubbing z angielskiego na włoski? Tak żeby mieć angielskie napisy i włoski dubbing :)
Hej.

Jeżeli pytasz o Pizzaboy to mam kopię gry na Steam i z tego co widzę to audio możesz przestawić sobie jedynie z angielskiego na niemiecki. Napisy są po angielsku, niemiecku, portugalsku, hiszpańsku, francusku i rosyjsku. Może na GOGu jest więcej języków?

Można ustawiać audio/text dowolnie, korzystając z dostępnych języków więc może jakieś tłumaczenie dałoby się wgrać :mysli:

Jeżeli pytasz o The Blind Prophet to tutaj w zasadzie dubbing nie występuje bo główny bohater potrafi jedynie powiedzieć: uhm, what, no :D Pozostali są kompletnie niemi i a dialogi ograniczają się do tekstu na ekranie.

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 30 czerwca 2022, 12:14

Tak, chodziło mi o Pizzaboy i język niemiecki, chyba ta pizza właśnie tak mocno skojarzyła mi się z Włochami, że pisałem o języku włoskim, wybacz :D
I dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 10 lipca 2022, 18:53

SpokoWap pisze:
25 czerwca 2022, 14:39
Na Steamie tego Janosika też można przytulić za darmo :)
Ale trzeba grać będąc podłączonym do netu zdaje się? :)

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 4&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Shadow » 18 lipca 2022, 13:22

Po skończeniu Far Cry 4 i Star Wars Upadły Zakon wczoraj zabrałem się za Deponia Doomsday.

Awatar użytkownika
Konrad
Obserwator

Post autor: Konrad » 18 lipca 2022, 16:26

Mothmen 1966. Dopiero zaczynam.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 239 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 67 razy

Post autor: kassiopestka » 18 lipca 2022, 16:45

Moontrain - bardzo przyjemna HOPA nie-HOPA, bo nie ma wyszukiwania obiektów, przynajmniej jak dotąd nie było. Kolorowa, ale nie pstrokata, antropomorficzne zwierzątka, fajne zagadki. I nie tak słitaśny styl jak w niektórych grach Artifexu, nie ma też żadnych upiorów, duchów, wampirów itp., w czym się Artifex lubuje, a ja niekonieczne. Jestem sobie detektywem i działam na zlecenie pewnego mysza, ha. :D
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Broken Sword: The Shadow of the Templars, Broken Sword 5: Klątwa węża
Gram: Moontrain, Broken Sword II
W kolejce: Crowns and Pawns Kingdom of Deceit, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 19 lipca 2022, 22:50

A ja kończę Road 96. Elementy typowo przygodówkowe występują tu w ilościach śladowych, ale główny nacisk postawiono na opowiadaną historię i nie biegamy z pistoletem nawalając do wrogów, więc mogę śmiało polecić braciom i siostrom na forum :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 19 lipca 2022, 23:06

Słyszałam o tej grze i nawet mam w obserwowanych. Jakieś nagrody pozdobywała i ponoć całkiem fajna, i po polsku. Mam na oku. :)

Tak nawiasem mówiąc, bo nie mam, niestety, czasu pozakładać odpowiednich wątków, ale wyszły właśnie dwie gry nie do końca przygodowe, niemniej zaliczające się do gatunku. Obie po polsku i obie chwalone.

Stray - sterujemy kotem, którego animacja jest ponoć genialna. Pełne 3D, cyberpunk i są elementy platformowe, ale podobno łatwe. Coś jak przygodówka akcji to niby jest.

As Dusk Falls - interaktywny serial 6-odcinkowy. Wciągająca historia, mające faktycznie wpływ na fabułę wybory moralne, trochę elementów przygodówkowych, ale nie za wiele, różne zakończenia, można wchodzić w konkretne sytuacje i sprawdzać, co się wydarzy, jak podejmiemy inną decyzję.
Tylko w tej chwili obie drogie jak cholera.
Ostatnio ukończone: Broken Sword: The Shadow of the Templars, Broken Sword 5: Klątwa węża
W kolejce: Crowns and Pawns Kingdom of Deceit, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 20 lipca 2022, 15:34

As Dusk Falls jest na Game Passie, więc jeśli ktoś skorzystał z zeszłomiesięcznej promocji dostępu na 3 miesiące za 4 zł to może śmiało ograć :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 24 lipca 2022, 15:15

Gram sobie w drugiego Brokenika i już pierwsze zaskoczenie na początku. Jako że niedawno przeszłam pierwszą część, wielce się zdziwiłam, że George i Andre nagle się nie lubią oraz że ten drugi smali cholewki do Nico. Nic w "jedynce" tego nie zapowiadało, a Andre kompletnie nie wyglądał na faceta, który wysłałby kobiecie majtki. Raaany! <szoczek>
Poza tym, czy mi się wydaje, że on był kustoszem w muzeum i raczej już osobą po studiach? A tu nagle nazwany jest studentem historii. Dziwne albo ja coś źle pamiętam.

Pomijając jednak ten zaskakujący zwrot towarzyski, że tak to nazwę, Brokenik nr 2 faaajny. Grałam w niego wieki temu, ale nic nie pamiętam.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy

Post autor: twig » 24 lipca 2022, 15:45

kassiopestka pisze:
24 lipca 2022, 15:15
Poza tym, czy mi się wydaje, że on był kustoszem w muzeum i raczej już osobą po studiach? A tu nagle nazwany jest studentem historii. Dziwne albo ja coś źle pamiętam.
To jest jeden z wielu błędów polskiej wersji językowej. Student ma też takie znaczenie w języku angielskim: "A learned person (especially in the humanities); someone who by long study has gained mastery in one or more disciplines". Czyli ekspert, znawca.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Konrad
Obserwator

Post autor: Konrad » 26 lipca 2022, 16:47

Mnie udało się ukończyć Mothmen 1966. Nie wiem czy to jest point&click.. Na pewno click i to bez przerwy, żeby przewinąć tekst. Zagadek jest kilka, generalnie taka tekstówka z grafiką stylizowaną na CGA i dźwiękiem adekwatnie dobranym do grafiki. Nie wiem sam co powiedzieć. Klimat fajny, zagadki raczej łatwe, gra wyborów tak bym ujął w skrócie. Nie wiem czy nasze wybory mogą poprowadzić do jakiegoś alternatywnego zakończenia. Chyba już mi się nie chce próbować ale generalnie uważam że te niecałe 2h gry/czytania tekstu to całkiem fajnie spędzony czas.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”