Wsparcie dla FoxTail (Ukraina)

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
ODPOWIEDZ
Whyshchuck
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Wsparcie dla FoxTail (Ukraina)

Post autor: Whyshchuck » 10 marca 2022, 18:59

Hej, miłośnicy przygodówek. Być może znacie już FoxTail - świetny tytuł z Ukrainy, który od kilku lat jest dostępny we wczesnym dostępie.

Jej twórca Artem Vodoriz mieszkał w Izium. Po kilku dniach ukrywania się pod ostrzałem artyleryjskim z żoną i dzieckiem w piwnicy bez prądu, wody i ogrzewania, działania wojenne zmusiły go do ucieczki z domu i przesiedlenia się do Lwowa.

Dziś nie ma do czego wracać. Jego rodzinna miejscowość została zrównana z ziemią.

Wojna wpłynie też na dalszy rozwój projektu. Główny programista pochodził z Rosji, a całość była tworzona na nieco leciwym silniku Wintermute. Programista wyleciał, a całość będzie trzeba przepisać w czymś bardziej współczesnym. Pracy jest sporo, ale twórcy nie chcą rezygnować z projektu i obiecują dodatkowy content.

Jeśli jeszcze nie graliście w Foxtail - kupcie grę na GOGu lub Steam i zagrajcie.
Jeśli graliście i Wam się podobało - wesprzyjcie Artema na Patreonie. On tego teraz bardzo potrzebuje!

https://www.patreon.com/artemvodoriz/posts

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 54 razy
Re: Wsparcie dla FoxTail (Ukraina)

Post autor: Adam_OK » 11 marca 2022, 11:51

Postaram się mu coś dorzucić, dzięki za info.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 24 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 58 razy

Post autor: DirkPitt1 » 11 marca 2022, 13:24

W swoim czasie kupiłem FoxTail na Steamie i GOG-u, więc normalnie powiedziałbym, że już dość się napłaciłem. Ale obecna sytuacja wiele zmienia, więc postaram się coś dorzucić.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Whyshchuck
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Whyshchuck » 12 marca 2022, 02:37

DirkPitt1 pisze:
11 marca 2022, 13:24
W swoim czasie kupiłem FoxTail na Steamie i GOG-u, więc normalnie powiedziałbym, że już dość się napłaciłem. Ale obecna sytuacja wiele zmienia, więc postaram się coś dorzucić.
Przyznaję, że sam miewałem chwile zwątpienia w powodzenie tego przedsięwzięcia. Przecież na 4 rozdział czekamy już 2 lata. Nawet jeśli sytuacja w Ukranie pozwoli na rychły powrót do prac nad grą to i tak zmiana silnika oznacza, że poczekamy jeszcze dłużej. Mimo to uważam, że jeśli możemy sobie na taki gest pozwolić to warto.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”