Life Is Strange

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Life Is Strange

Post autor: NajPhil » 12 stycznia 2015, 11:43

Obrazek
Epizodyczna gra przygodowa, która wyjdzie na wszystkie ważniejsze konsole oraz PC. Historia Max, młodej kobiety, która wraca do swojego rodzinnego miasteczka. Tutaj spróbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia swojej koleżanki. Max ma pewną umiejętność, która okaże się kluczowa dla prowadzonej sprawy, otóż dziewczyna potrafi manipulować czasem.

Gra stworzyło DONTNOD, czyli producenci odpowiedzialni za "Remember Me" - jednej z najciekawszych gier, w jakie przyszło mi zagrać. Było to połączenie bardzo fajnie zrealizowanej skradanki z elementami walki wręcz opartej na dowolnie komponowanych przez gracza sekwencjach ruchów i ciosów oraz gry przygodowej, w której jednym z głównych założeń było właśnie manipulowanie czasem.

Jak to wyglądało w praktyce? W pewnym momentach w grze mogliśmy wpłynąć na pamięć jakieś postaci. Najpierw oglądaliśmy jej prawdziwe wspomnienia sytuacji, później spośród kilkunastu momentów kluczowych mogliśmy wybrać te, na które wpłyniemy. Obowiązywała zasada, że nawet drobna zmiana może nieść brzemienne skutki. Świetnie się przy tym bawiłem.

Przy nowym projekcie twórcy postanowili w ogóle zrezygnować z elementów zręcznościowych i oprzeć "Life Is Strange" o fabułę z moralnymi wyborami oraz zabawę z czasem.
[BBvideo 425,350][/BBvideo]
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 332 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Re: Life Is Strange

Post autor: kassiopestka » 12 stycznia 2015, 11:49

Qrczę - zapowiada się obiecująco. :) Fajna muza i mimika laski. I pomysł. :)
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: Crowns and Pawns Kingdom of Deceit
W kolejce: Champy the Useless Vampire, BROK the InvestiGator
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy

Post autor: jackowsky » 12 stycznia 2015, 11:56

A tak prawie w temacie: Remember Me jest bardzo zręcznościowe?
Ostatnio skończone: Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%), Perseverance PL (50%)

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Post autor: NajPhil » 12 stycznia 2015, 13:19

Jak cholera. Wyprowadzanie combo - które są niezbędne, bo w przeciwieństwie do pojedynczych, chaotycznych ciosów dają dodatkowe efekty umożliwiające pokonanie przeciwników - jest tylko o stopień niżej od QTE z Fahrenheita. Ale warto było połamać sobie palce, bo gierka jest wyjątkowa i niesamowicie przesiąknięta klimatem cyberpunku i posiada kilka ciekawych twistów fabularnych.
Jakhudu?
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy

Post autor: jackowsky » 12 stycznia 2015, 13:23

No to nie gra dla mnie. Dzięki za info. :)
Ostatnio skończone: Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%), Perseverance PL (50%)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 189 razy

Post autor: Urszula » 12 stycznia 2015, 14:07

Jeśli ta gra nie będzie miała elementów zręcznościowych to warto o niej pomyśleć. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Post autor: jarecki83 » 12 stycznia 2015, 19:26

Animacja postaci dla kogoś, kto siedzi praktycznie tylko w przygodówkach, wygląda bardzo atrakcyjnie. Ogółem nieźle to się zapowiada, tylko szkoda, że będzie pocięte na kawałki :bezradny:

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: Gocciana » 13 stycznia 2015, 22:50

Nie wiem czy powinnam napisać jedynie, że zgadzam się z tym co napisały: pestka i Ula? Być może bardziej zasadne byłoby rozwinięcie wypowiedzi? Tyle, że ja się po prostu z Nimi zgadzam w 100 % :)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-) Ukrainu Slawa!!

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 01 lutego 2015, 17:16

Premiera miała miejsce 30.01.2015
___________________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 01 lutego 2015, 19:00

jarecki83 pisze:Animacja postaci dla kogoś, kto siedzi praktycznie tylko w przygodówkach, wygląda bardzo atrakcyjnie.
Ale generalnie jest słabo. Najgorsze są włosy. Suche wyglądają jak z dykty, a mokre (koniec filmiku) jak z gumy. Dla mnie rozczarowanie.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: Gocciana » 01 lutego 2015, 19:58

Jak się nie ma czego czepić, to zawsze można... tramwaju :D No nie Sir_Kiełbasko? :D Pewnie nawet u swojej dziewczyny/ żony, na co dzień nie zauważasz zmiany fryzury :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-) Ukrainu Slawa!!

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 01 lutego 2015, 20:34

Czepiać się, póki co, mogę jedynie tego, co widzę w filmiku. A widzę słabą grafikę nawet przy 1080p. Jakbyś zwracała mniejszą uwagę na fryzury, stroje czy inne mało ważne w grach rzeczy, to pewnie też byś to zauważyła. :P

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Post autor: NajPhil » 03 lutego 2015, 20:58

Nadgryzłem. Gra jest śliczna i kolorowa - czy raczej, jak to mówią współczesne nastolatki - słitaśna (Najphil się zna na nastolatkach, że hoho). A mówiąc poważenie, grafika ma coś w sobie. To nie jest związane ze szczegółowością, jakością czy dopracowaniem detali, ale z pewną "pełnoekranowatością" - dzięki czemu udało mi się zatopić w świecie, a zwiedzanie daje dużo frajdy.

Gra się zaczyna intro, które robi wrażenie, a później jesteśmy wrzuceni w sam środek szkolnych zajęć z fotografii. I to jak na razie jedyny zarzut, jaki mam wobec tej gry. Nigdy nie byłem specjalnie wrażliwą dziewczynką, więc wczucie się w rolę introwertycznej, zagubionej, nieco dręczonej przez opryskliwe koleżanki pensjonarki nie przychodzi mi łatwo. Na plus fakt, że czasem ją stać na charakterny komentarz, chociaż tylko w myślach.

Mechanika gry nie jest typowa. Gdy zbliżamy się do przedmiotu czy postaci wyświetla się nam jego nazwa i możliwe interakcję. Wciskamy mysz i przesuwamy ją w kierunku wybranej czynności. Podobnie ma się sprawa z wyborem dialogu. Postacią sterujemy za pomocą WSADu.

Co do operowania czasem, to pojawia się nam się znaczek, że mamy możliwość coś pozmieniać. Wciskając prawy klawisz przewijamy więc wydarzenia i możemy zdecydować o innym rozegraniu danej sytuacji - zmiana sposobu użycia przedmiotu lub inny wybór odpowiedzi. Wyzwania, które na początku gra przede mną postawiła nie były w ogóle wymagające, więc na razie przypomina to bardziej interaktywny film. Za to kwestie wyborów moralnych są ciekawe. W pewnych momentach mamy możliwość wybrania jakiejś wersji i tego już zmienić nie możemy, więc w przyszłości będziemy musieli się zmierzyć z konsekwencjami.

Ogólnie ta godzinka z grą była bardzo przyjemna i choć znając życie, by ukończyć ten epizod już mi dużo nie zostało, to jednak jestem na tak.
Jakhudu?

Awatar użytkownika
Rosetta_Stoned
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: Rosetta_Stoned » 12 lutego 2015, 19:13

Po zobaczeniu trailera gra od razu mnie zainteresowała. Ja z kolei jeszcze niedawno byłam zagubioną licealistką, więc nie są mi to całkowicie odległe klimaty. Można powiedzieć, że głównie to środowisko nastolatków i możliwość wcielenia się w bohaterkę mnie zachęciły. Grafika może nie jest na jakimś wybitnie wysokim poziomie, patrząc na gry z 2015, ale mimo to przyciąga uwagę. Soundtrack podobno też ciekawy, konwencja gier telltale też mi nie przeszkadza, myślę, że może mi się to wszystko razem naprawdę spodobać.

Szkoda tylko, że pierwszy epizod to chyba nawet nie 2 godziny gry, nawet jeśli to tylko 20 zł, to jednak sobie poczekam i uzbieram na całość, bo nie spieszy mi się jakoś bardzo. :)

Jedynym mankamentem jest fakt, że gra wyszła spod skrzydeł francuskiego studia, ale dostępny jest dubbing tylko angielski... :zalamka:

Awatar użytkownika
adventurka
Publicysta
Podziękował(a): 133 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy

Post autor: adventurka » 15 marca 2015, 17:54

Drugi epizod Life is Strange ukaże się 24 marca na wszystkie platformy (PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One). Poniżej piętnastominutowy filmik z rozgrywki w drugim odcinku (zawiera podpowiedzi).

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 15 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Post autor: SpokoWap » 18 marca 2015, 13:08

Podobno pierwszy epizod jest świetny. Cierpliwie poczekam na całość, granie fragmentami, czekając długie tygodnie na kolejną porcję, zupełnie mnie nie bawi. Próbowałem to przy drugim sezonie TWD, ale szybko sobie odpuściłem. Po miesiącu bohaterowie kompletnie mnie już nie obchodzili i potrzebowałem sporo czasu, by znów poczuć jakiekolwiek emocje :p Odcinkowe przygodówki to nie moja bajka.
Obecnie grane: Scarlet Hood and the Wicked Wood
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 24 marca 2015, 22:36

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj była premiera drugiego epizodu.

Awatar użytkownika
Rosetta_Stoned
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: Rosetta_Stoned » 25 marca 2015, 00:12

Jestem świeżo po ukończeniu drugiego sezonu, który zarówno jak pierwszy posiada spory ładunek emocjonalny... Odcinki może nie są jakieś bardzo długie, ale zawsze przechodzę je za jednym tchem.
Nie wiem czy to gra dla każdego (wszak mamy do czynienia ze środowiskiem nastolatków), ale mnie naprawdę oczarowała, wybory, których dokonujemy zdają się mieć naprawdę znaczenie i na długo pozostają w głowie. Nie znam całości historii, ale jak dla mnie na ten moment śmiało mogę dać 9,5/10. Z niecierpliwością czekam na więcej, nie żałuję ani złotówki wydanej na tę produkcję... :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 26 marca 2015, 07:28

Podeślijcie screeny z gry, bardzo proszę.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 13 maja 2015, 20:56

Trzeci epizod ma zostać wydany 19.05

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Life is strange”