Tales from the Borderlands

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 80 razy

Tales from the Borderlands

Post autor: Vicek » 10 marca 2014, 23:58

[BBvideo 425,350][/BBvideo]

Strona internetowa gry

Studio Telltale Games pracuje od pewnego czasu nad produkcją rozgrywającą się w świecie Borderlands.
Bohaterami Tales from the Borderlands mają być Fiona i Rhys - mieszkańcy planety Pandora. Gracz wcieli się obie postacie i pozna tę samą historię z dwóch różnych punktów widzenia. W grze trzeba będzie niekiedy dokonywać trudnych wyborów, jednak klimat całości nie będzie tak ciężki jak w The Walking Dead.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 239 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 67 razy
Re: Tales from the Borderlands

Post autor: kassiopestka » 11 marca 2014, 11:04

Ale to na pewno przygodówka?
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Broken Sword: The Shadow of the Templars, Broken Sword 5: Klątwa węża
Gram: Moontrain, Broken Sword II
W kolejce: Crowns and Pawns Kingdom of Deceit, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 11 marca 2014, 11:21

Pewnie action-adventure (albo jak to jest teraz w modzie - przygodowa gra akcji), ale przecież i tak większość nie widzi różnicy. :E

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta

Post autor: Vicek » 11 marca 2014, 11:43

Trudno powiedzieć, media nazywają grę przygodówką. Przypuszczam, że rozgrywka może wyglądać podobnie jak w The Walking Dead czy The Wolf Amongs Us.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: Gocciana » 11 marca 2014, 13:31

Myśl graczu, myśl, przygodówka to, czy nie? :P Pewnie kiedyś się dowiesz ;) Jeżeli uda ci się zagrać, albo... przez przypadek, jeżeli... w 'mediach' ktoś kompetentny się znajdzie ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-) Ukrainu Slawa!!

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Post autor: Sir_Kiełbasa » 11 marca 2014, 14:50

Gocciana pisze:Myśl graczu, myśl, przygodówka to, czy nie? :P
Mile widziane uzasadnienie oceny :tak:

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Post autor: UpartaZołza » 12 marca 2014, 12:26

Też mi się wydaje, że rozgrywka będzie wyglądać jak w TWD. Ale jeśli sama historia będzie dobra, to taka "szczątkowa" forma rozgrywki nie będzie mi raczej przeszkadzać. Ciekawa jestem tej gry, chociaż to chyba niekoniecznie moje klimaty. Ale pewnie i tak prędzej czy później będę się chciała o tym przekonać na własnej skórze :)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta

Post autor: Vicek » 12 marca 2014, 12:42

Mam podobnie - jeśli historia da radę, to nawet niewielki stopień interakcji mnie nie zniechęci. Wcześniej nie byłem fanem Telltale Games, ale po The Walking Dead trochę się to zmieniło i teraz mam w stosunku do ich gier spore oczekiwania (głównie fabularne) ;)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Post autor: Gocciana » 12 marca 2014, 12:47

Sir_Kiełbasa pisze:
Gocciana pisze:Myśl graczu, myśl, przygodówka to, czy nie? :P
Mile widziane uzasadnienie oceny :tak:

Poczekam na Ciebie, bo pewnie od pierwszego ruchu myszką kumasz z czym masz do czynienia :) Potem zagram (jeżeli zagram ;) ), przemyślę czy się z Tobą zgadzam i... uzasadnię ocenę :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-) Ukrainu Slawa!!

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 12 marca 2014, 15:16

Gocciana pisze:Poczekam na Ciebie, bo pewnie od pierwszego ruchu myszką kumasz z czym masz do czynienia :) Potem zagram (jeżeli zagram ;) ),

Raczej prędko nie zagram. W ogóle nie wiem czy ją kupię. Poczekam na innych. Chyba że się trafi na jakąś okazję za 10zł. :)
przemyślę czy się z Tobą zgadzam i... uzasadnię ocenę :D
Jak tylko nie będzie w treści propozycji wizyty u psychiatry to to już będzie uzasadniona ocena! ;)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Post autor: Gocciana » 12 marca 2014, 15:34

Poooważnie??? Kiedykolwiek proponowałam Ci wizytę u psychiatry? Niemożliwe, chyba tylko u psychologa :D Więcej nie będę... 'na mój dusiu' :E

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Post autor: SpokoWap » 16 marca 2014, 16:59

Gram obecnie w Borderlands 2 na PS3. Czy to materiał na przygodówkę? Ciężko powiedzieć. Fabularnie czterech liter nie urywa, tu się nie gada, tu się strzela :p Ale... gdyby nieco mocniej skupić się na postaciach, coś fajnego i emocjonalnego może wyjść, co do tego nie mam wątpliwości :)
Obecnie grane: Orientalne Noce (PC), God of War (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta

Post autor: Vicek » 26 listopada 2014, 16:17

Gra zadebiutowała na Steamie. Całość ma się składać z pięciu epizodów. Zwiastun jest utrzymany w klimatach znanych z Borderlands 2, co mnie osobiście cieszy. Z kupnem pewnie się na razie wstrzymam, poczekam aż będę mógł zagrać w komplet epizodów po polsku (a jest na to szansa, gdyż ekipa z Grajpopolsku.pl ma w planach stworzenie spolszczenia do TotB).

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Post autor: UpartaZołza » 26 listopada 2014, 18:24

Ciekawa jestem jak to wyszło - miło wspominam nasze zmagania z Borderlands 2 i chętnie kiedyś zagram w Tales :) Mam nadzieję, że spotkamy tam ClapTrapa ^^
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta

Post autor: Vicek » 26 listopada 2014, 18:46

O tak! ClapTrap musi się pojawić! Obowiązkowo! :D
A wspólne zmagania z Borderlands też miło wspominam. Co z tego, że oddzielałem się od drużyny, nie ogarniałem kierunków i kradłem tarcze? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie? :P Bardzo podoba mi się zresztą całe uniwersum :)

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Post autor: NajPhil » 26 listopada 2014, 23:32

Skoro gry nie ma jeszcze w indeksie, to tutaj podzielę się pierwszymi wrażeniami. To jest dokładnie ten sam rodzaj rozgrywki co w żywych trupach, czy wilku w wielkim mieście. Jedna zasadnicza różnica to podejście i narracja, która w tej grze ma charakter wręcz komediowy. Żarty głównie słowne i na całkiem wysokim poziomie. Niestety nie znam tego uniwersum i zapewne przez to tracę mnóstwo smaczków i odwołań do serii. Pojawia się np. truchło "przystojniaczka", a to zdaje się jeden z bohaterów tej strzelanki.

Poza klikaniem i wybieraniem na czas odpowiedzi w trakcie dialogów - co ma jakiś tam wpływ na reakcje i sposób, w jaki rozmówcy cię traktują - mamy też od czasu do czasu klasyczne przeczesywanie pomieszczeń, jakąś okrojoną wersję plecaka na przedmioty oraz funkcję cyber oka, które umożliwia sterowanie sprzętem elektronicznym, czy hackowanie serwerów - niestety tylko kontekstowo, więc zabawy specjalnej nie ma.

Jest też odwołanie do FPS, czy ogólnie gier akcji, bo mamy całą sekwencje z efektownymi strzelaninami, wyborem broni, zdalnie sterowanym robotem zagłady, unikami przed latającymi tasakami oraz odpalaniem rakiet.

Pograłem 2 godziny i przerwałem nawet nie dokończywszy tego pierwszego epizodu. Postacie dość stereotypowe, fabuła też na razie nie powala. Pocisnę jutro, żeby skończyć, ale po więcej epizodów nie sięgnę. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu pojawi się Gra O Tron - był dzisiaj taki tweet od pracownika - a to znacznie bardziej mnie interesuje.
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Post autor: she-sherlock » 30 listopada 2014, 17:35

It was such a waste of time...

zainspirowana The Walking Dead postanowiłam zagrać w to g.... I powiem tyle - jakbym chciała obejrzeć sobie film, to bym sobie do kina poszła.

sama niemal akcja, zabijanie, prawie zero wkładu gracza... masakrycznie! W TWD było chociaż emocjonalnie, dużo więcej łażenia, przygodówkowości, a tu? Nic! fanom typowych przygodówek nie polecam. O ile TWD zawładneło moim serce, o tyle to coś nie.

Jedne co na plus: humor i sposób narracji. A no i ciekawa fabuła, ale bez wodotrysków. 3/10
Moja strona z recenzjami gier, kliknij!:
Obrazek

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 161 razy

Post autor: Urszula » 30 listopada 2014, 19:19

Z waszych opisów wnioskuję, że ta gra tylko gdzieś obok przygodówki stała, więc niema sensu zakładania działu, do produkcji przygodówkowo podobnej.
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Post autor: NajPhil » 30 listopada 2014, 20:58

Skoro tematy są dla pozostałych gier tego studia, to chyba trzeba założyć i dla tej gry, bo różnic w sposobie rozgrywania w zasadzie nie ma. She-S ma jednak rację co do tego, że dramatyczna fabuła w pozostałych grach i sceny budzące nasze emocje sprawiały, że jakoś łatwiej było zapomnieć o tym, że to w zasadzie samograj. Tutaj niby humor się broni, ale tylko dla tych osób, które wolą "oglądać" komedie niż dramaty. :)
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 161 razy

Post autor: Urszula » 18 marca 2015, 19:25

Drugi epizod jest do pobrania na Steamie.

___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tales from the Borderlands”