Randal's monday - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
20%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
20%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
2
40%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
1
20%
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Posty: 2429
Rejestracja: 03 stycznia 2012, 20:28
Lokalizacja: Poznań
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Płeć:

Randal's monday - ocena użytkownika

Post autor: pelagia » 12 listopada 2014, 13:12

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 3637
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 106 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy
Płeć:

Re: Randal's monday - ocena użytkownika

Post autor: kassiopestka » 12 listopada 2014, 14:51

Zaszalałam - i dałam 9. :) :) :) Ale naprawdę fajnie się bawiłam. :) :) Uśmiałam się, kombinowania od metra, poza tym lubię taką grafikę i lubię szurnięte gry.
Odniesień do filmów, gier, komiksów itp. jest tyle, że trudno ogarnąć. Tam na fotach w galerii macie np. posążek amorka z głową Tima Schafera. Jakby chcieć to wszystko spisać, to nie wiem, czy jedna osoba by podołała... :P

No i przede wszystkim fajny pomysł z tym zapętleniem czasu, fajnie rozwijająca się fabuła, zaciekawiająca, nawet zaskakująca mię jednym motywem końcowym, a przez absurdalność wszystkiego bardzo relaksująca.
Podążanie za tokiem myślenia autorów w celu rozwiązywania zagadek przypomniało mi czasy Larry'ego, gdzie niby wszystko ma nawet jakiś swój własny sens, jednakowoż jest to raczej bezsens. :P
Ale fajnie tak wrócić do czasów, kiedy w akcie desperacji obklikuje się wszystko wszystkim. :) :) :) Kapitalna muzyka. I osiągnięcia powiązane ze Steamem, fajne, bo niektóre opcjonalne, wymagające poradzenia sobie z zagadką za pierwszym podejściem.

Bohaterowie rewelacyjni, usmarkany szczyl z balonikiem, ożeż, jaki irytujący gnom, Robert "podwójna osobowość" Alan - mój ulubieniec, przygłuchy bibliotekarz - bomba. No i sam Randal cyniczny cfaniak bez skrupułów, choć... No właśnie. Poza tym cała reszta oryginałów. :) :) :)

Oby ktoś to u nas zlokalizował, bo mam poczucie, że masę smaczków mi umknęło.

Awatar użytkownika
Kurhhan
Obserwator
Posty: 77
Rejestracja: 08 września 2014, 12:08
Podziękował(a): 2 razy

Re: Randal's monday - ocena użytkownika

Post autor: Kurhhan » 07 grudnia 2014, 21:23

Przetrwałem tylko prolog i dzień pierwszy. Nie wiem czy się dalej rozkręci, ale do tego momentu sama wymuszona, pseudo śmieszna gadanina i brak zagadek (coś tam było, ale tak bardzo sztampowe, że wstyd to "zagadką" nazwać). Okropieństwo.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Posty: 605
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, 22:33
Lokalizacja: Maupiti Island
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 51 razy
Płeć:

Re: Randal's monday - ocena użytkownika

Post autor: earwig11 » 13 grudnia 2014, 23:19

Dla mnie gra przegadana, w każdym rozdziale tony tekstu. Wychowałem się na tekstówkach i czytanie ściany literek mnie nie przeraża, ale słuchanie przydługaśnych dialogów po jakimś czasie zaczynało mnie nużyć. Skończyło się na szybkim czytaniu dialogów i przeklikiwaniu głosów. Humor również nie najwyższych lotów, co prawda zaśmiałem się kilka razy, ale to nie było to czego oczekiwałem. Wydaje się, że gra na siłę próbuje być śmieszna, szkoda tylko że rzadko jej to wychodzi. Fajne są nawiązania do pop-kultury, ale tutaj jest ich po prostu za dużo i staje się to po chwili nudne. Mamy tutaj sławne teksty z filmów, plakaty, nawiązania do gier (np: Portal czy Street Fighter) czy komiksów, całych bohaterów (np: Jay i Silent Bob), co ja piszę, jest cały rozdział wzorowany na pewnym sławnym filmie, uff. Tymi odniesieniami spokojnie można by obdarować z 10 innych gier. Miejscówki również po jakim czasie stają się nudne, bo ile razy można odwiedzać prawie te same lokacje w każdym rozdziale. Zagadki dla mnie były zbyt przekombinowane, czasami ciężko było wpaść co robić dalej bez używania wszystkiego na wszystkim czy obklikiwania wszystkich hotspotów po kilka razy, bo a nuż coś się pominęło. Na plus można zaliczyć oprawę audio-wizualną, fajne postacie oraz ciekawy pomysł na fabułę, co prawdy widziany już w filmie (Dzień świstaka, jakby ktoś nie wiedział) ale chyba nieobecny w grach. Niestety, ja się rozczarowałem i stąd tylko ocena 6/10

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Posty: 514
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 18:58
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Płeć:

Re: Randal's monday - ocena użytkownika

Post autor: PawelJasiak » 15 czerwca 2017, 02:20

5,5/10

Piszę ten tekst chwilkę po ukończeniu gry: jeny, ależ mnie wymęczyły te długie dialogi w grze! Dawno nie grałem w tak przegadaną produkcję. Kolejnym minusem jest niesamowita liniowość w kilku momentach.. <spoiler> próbowałem dać miecz Vaderowi, Randal mi odpowiadał, że nie. Potem klikałem wszystko na wszystkim, i okazało się że trzeba było jakąś tam nic nie znaczącą rozmowę odbyć żeby to wykonać.. i takich sytuacji jest jeszcze kilka </spoiler> Chcemy coś zrobić - bo już wiadomo - ale nie, szukaj sobie graczu gdzie była zaplanowana jakaś interakcja. Od połowy 3 dnia lokacje zaczęły mnie męczyć, przez ich znikomą ilość twórcy musieli napchać dużo różnych rozwiązań z tymi samymi przedmiotami.. i nie zawsze są one logiczne. Na plus długość gry oraz liczne nawiązania do klasyki gier przygodowych, a także w sumie fajna fabuła. Podsumowując: widać, że twórcy bardzo się starali, ale wyszła gra niestety nieco toporna. I dlatego tak przeciętna ocena finalnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Randal's monday”