Podkreślenia w Wordzie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy
Podkreślenia w Wordzie

Post autor: kassiopestka » 06 października 2021, 18:33

Hej, kochani, już tyle razy mi pomogliście, może i tym razem trafi się ktoś, kto będzie wiedział, co zrobić.

Otwieram dokument w Wordzie i przez 2 może sekundy widzę podkreślone na czerwono wyrazy angielskie czy z ewentualnymi literówkami, a potem te podkreślenia znikają i nie umiem ich przywrócić. Sprawdziłam, na pewno nie mam zaznaczonej opcji "Ukryj błędy orograficzne tylko w tym dokumencie" czy "Nie sprawdzaj pisowni ani gramatyki". Odinstalowałam, zainstalowałam od nowa i upa - to samo. Ten sam Word zainstalowany na kompie męża - normalnie wyświetla podkreślenia.
Nie wiem, o co chodzi, od kilku dni mi się tak porobiło, ale jestem tak chora (od 2 tyg.), że wcześniej nie miałam siły się za to zabierać. Strasznie mi to utrudnia pracę, muszę się dużo uważniej wślepiać w każdy wyraz, czy nie ma tam jakiejś literówki, nie mówiąc o niemożności sprawdzania poprawności nazw angielskich. Załameczka.

A nuż ktoś wie, jak to naprawić. Poproszkam. :(
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Yet Another Hero Story
Gram: BROK the InvestiGator - Prologue
W kolejce: Gibbous - A Cthulhu Adventure, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice, Demetrios - The BIG Cynical Adventure
Czaję się na: The Season of the Warlock, Brassheart, One helluva day

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Re: Podkreślenia w Wordzie

Post autor: twig » 06 października 2021, 23:31

Sprawdź "metodę 3" i "metodę 4" z tego linka: https://docs.microsoft.com/pl-pl/office ... ds-in-word
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 07 października 2021, 00:35

Dzięki, twigu, 3 i 4 robiłam wielokrotnie, spróbuję tę zmianę w rejestrze.
Aczkolwiek ja nie rozumiem z tego opisu, co tam trzeba w tym rejestrze zmienić. Każe znaleźć podklucz i wybrać opcję "edytuj" i kompletnie nie podaje, co zedytować. Dziwne albo głupia ja.
Ostatnio zmieniony 07 października 2021, 01:22 przez kassiopestka, łącznie zmieniany 1 raz.
W kolejce: Gibbous - A Cthulhu Adventure, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice, Demetrios - The BIG Cynical Adventure

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 07 października 2021, 00:55

Googiel podpowiada, że trzeba usunąć ten podklucz.
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 07 października 2021, 01:13

Kochany i uwielbiany przez mię twigu na wieki. Oczeżewiście, że mi pomogłeś i na szczęście nie dojechałam do usuwania czegokolwiek z rejestru, tylko zaczęłam od metody nr 1, a metoda nr 2 okazała się w moim przypadku tą właściwą. Mimo że kompletnie inny element miałam wyłączony, nie ten Speller EN-US, tylko jakowyś inny (nie przyszło mi do głowy, żeby zapisać nazwę), niemniej pisało przy nim, że dotyczy sprawdzania pisowni. Więc go przywróciłam i szafa gra oraz buczy. Ja skikam tradycyjnie jak mały kitajec z radości, a tobie kiedyś niewątpliwie postawię jakiś pomnik. :* :* :*

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 07 października 2021, 13:21

Super, cieszę się, że udało się rozwiązać problem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputer i Oprogramowanie”