Okładka Gry Memoria, czy fajna? :)

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy
Re: Okładka Gry Memoria, czy fajna? :)

Post autor: Ilcoron » 15 lutego 2014, 00:10

Sir_Kiełbasa pisze: To ja już wolę tę wersję :tak:
Papierowa otulina kartonowego pudła, które z racji swoich cech posiada raczej górę i dół (lub trzymając się fachowej nomenklatury – wieko i spód), a nie przód i tył, nie liczy się jako plecki. W założeniu mało znaczący element (może dlatego stworzony bez należytej staranności), którego nikt po rozpakowaniu raczej nie będzie nakładał z powrotem. Choćby dlatego, że odstaje.

Zdejmując otulinę nie masz żadnych znaczków na pudełku – patent z kolektorki jakby pod Ciebie projektowany :)

[hr]
Jeszcze dwie uwagi do okładki:

- osobiście bym zrezygnował z napisu „PC DVD” w lewym górnym rogu, skoro jest i tak mało widoczny, o ile oczywiście odpowiednie oznaczenie znajdzie się na grzbiecie.

- proszę rozważyć czy nie warto zachować ciągłości z poprzednią grą i przywrócić napis „The Dark Eye” nad właściwym tytułem.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 15 lutego 2014, 19:04

Adam_OK pisze:Dla mnie znaczek "PL" to takie samo oznakowanie, jak choćby wspomniane przez ciebie PEGI, czyli nic nadzwyczajnego. Zresztą oba znaczki zajmują podobną ilość miejsca, oba pełnią jedynie funkcję informacyjną i o obu można powiedzieć, że robią z odbiorcy idiotę (bo np. tylko idiota nie domyśliłby się, że skoro gra ma PEGI 18, to musi zawierać w dużych ilościach sceny seksu, przemocy oraz "łacinę").
Ale PEGI służy do czego innego i akurat jest ważniejszy od znaczka informującego o wersji językowej. Inna sprawa, że też mógłby być z tyłu pudełka.
A co do zapisu w ustawie o konieczności zapinania pasów itp. - to nie wynika z tego, że państwo robi idiotów z obywateli, ale o to, aby później obywatele nie gadali, że państwo ich nie ostrzegało przed skutkami jazdy z niezapiętymi pasami.

Nie żartuj. :D W takim razie państwo powinno też zapisać w ustawie zakaz wkładania rąk do wrzątku albo podcinania sobie żył nożem. :D
Poza tym obywatele często sami z siebie robią idiotów, gdy robią nagminnie coś, o czym dobrze wiedzą, że robić nie powinni - tu najbardziej oczywistym przykładem (kontynuując wątek przepisów ruchu drogowego) jest jazda na podwójnym gazie.
Idioci są wszędzie, ale może dzięki temu sami by się eliminowali.
Ilcoron pisze:Papierowa otulina kartonowego pudła, które z racji swoich cech posiada raczej górę i dół (lub trzymając się fachowej nomenklatury – wieko i spód), a nie przód i tył, nie liczy się jako plecki. W założeniu mało znaczący element (może dlatego stworzony bez należytej staranności), którego nikt po rozpakowaniu raczej nie będzie nakładał z powrotem. Choćby dlatego, że odstaje.
Ja nakładam i nic nie odstaje. Kwestia dobrego zapakowania. :tak:
Zdejmując otulinę nie masz żadnych znaczków na pudełku – patent z kolektorki jakby pod Ciebie projektowany :)
Przynajmniej tego nie spartaczyli. :)

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 62 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Post autor: Adam_OK » 15 lutego 2014, 21:19

W takim razie państwo powinno też zapisać w ustawie zakaz wkładania rąk do wrzątku albo podcinania sobie żył nożem.
Gadasz tak, jakby nie było takich, co tak właśnie robią ;)

A co do okładki - jaka by nie była, oby można by je (oczywiście nie same, tylko razem z resztą pudełka i grą) było już nie za długo zobaczyć na półkach sklepów ;)
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Post autor: Sir_Kiełbasa » 16 lutego 2014, 20:10

Adam_OK pisze:Gadasz tak, jakby nie było takich, co tak właśnie robią ;)
Dlatego państwo powinno tego ustawowo zakazać. Wtedy ludzie będą się bali i nie będą tak robili. :tak:
A co do okładki - jaka by nie była, oby można by je (oczywiście nie same, tylko razem z resztą pudełka i grą) było już nie za długo zobaczyć na półkach sklepów ;)
A ja bym wolał zobaczyć na swojej półce, ale cena zaporowa. Niedawno była podwyżka na 74 euro. :mad:

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy

Post autor: twig » 16 lutego 2014, 21:00

Okładka jest ładna. Oznaczenie polskiej wersji powinno pojawić się na odwrocie pudełka. Te znaczki na dole przedniej strony pudełka bym wyrzucił, bo szczerze to one tylko zajmują miejsce i nic nie mówią polskiemu odbiorcy (E3, jakieś konwencje RPG itp itd). Popieram głosy, że na odwrocie pudełka powinien być opis a nie garść screenów - screeny są mikroskopijne i nic na nich nie widać.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 17 lutego 2014, 15:23

twig pisze:Oznaczenie polskiej wersji powinno pojawić się na odwrocie pudełka.
:oklaski:
Zobaczcie jak to robią w przypadku gier na konsole (nie wszystkich, bo nie ma potrzeby). To są oczywiście "plecy" pudełek. W przypadku drugiej fotki schrzanili, bo dali też sam znaczek "PL" z przodu. Po grzyba, nie wiem. Pewnie dlatego, że Polacy i sroce nie wypadli. :D
Obrazek
Obrazek

Ilcoron
Publicysta

Post autor: Ilcoron » 17 lutego 2014, 21:56

- napis na grzbiecie przyjęło się obracać w prawą stronę. To ma racjonalne uzasadnienie. Kładąc pudełko przodem ku górze nie będzie odwrócony. (Szkoda tylko, że nie mogę się tu podeprzeć praktyką wydawców książek i albumów - panuje w tym względzie wolna amerykanka). Ponadto gra uniknie miana "odmieńca" na półce.

[hr]
Sir_Kiełbasa pisze:Ja nakładam i nic nie odstaje. Kwestia dobrego zapakowania. :tak:
Widzę tylko jedno rozwiązanie - zafoliować na nowo. Niestety nie jest to opaska, ani wkładka, które są złączone bokami. Tutaj mamy do czynienia z luźną płachtą papieru obejmującą spód kartonu, krótsze boki, a na górze okrywającą tylko małe fragmenty.

Poniżej zaznaczyłem krawędzie gdzie się kończy:

Obrazek

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 18 lutego 2014, 11:05

Ilcoron pisze:napis na grzbiecie przyjęło się obracać w prawą stronę. To ma racjonalne uzasadnienie. Kładąc pudełko przodem ku górze nie będzie odwrócony.
Niektóre kolekcjonerki mają tak, że brzeg jest zrobiony prawidłowo, ale jak postawisz na półce to front pudełka jest z lewej zamiast z prawej. :)
Widzę tylko jedno rozwiązanie - zafoliować na nowo. Niestety nie jest to opaska, ani wkładka, które są złączone bokami. Tutaj mamy do czynienia z luźną płachtą papieru obejmującą spód kartonu, krótsze boki, a na górze okrywającą tylko małe fragmenty. Poniżej zaznaczyłem krawędzie gdzie się kończy:
Widziałem unboxing. :tak: Ale bez foliowania też się da to obejść. Większe pudła pakuję do specjalnych torebek coś ala torebki na pudełka CD. Trzeba je docinać, bo każde ma swój rozmiar, ale wygląda lepiej jak w fabrycznej folii. Nie ma wtedy problemu z żadnymi nakładkami. :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 107 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Post autor: kassiopestka » 21 lutego 2014, 14:29

Absolutnie mi zwisa i powiewa, z której strony będzie znaczek PL. Ale być powinien, bo to jest szybka informacja dla klienta, że gra jest po polsku. I jak ja szukam gier, a nie zawsze jest czas czytać wszystko, co wydawca umieścił na pudełku, to patrzę właśnie na to, czy mają znaczek PL. Insza inszość, że chyba wszystkie gry wychodzą w folii, więc dla uszczęśliwienie takich fanatycznych kolekcjonerów jak Kiełbasiński tego typu znaczki (PL, cena, jakieś hasła promocyjne itp.), spokojnie mogłyby być na folii.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 21 lutego 2014, 15:11

kassiopestka pisze:Absolutnie mi zwisa i powiewa, z której strony będzie znaczek PL. Ale być powinien, bo to jest szybka informacja dla klienta, że gra jest po polsku. I jak ja szukam gier, a nie zawsze jest czas czytać wszystko, co wydawca umieścił na pudełku, to patrzę właśnie na to, czy mają znaczek PL.
Powinien być ustawowy nakaz wydawania gier tylko po polsku (w całości) i nie byłoby problemu. :tak:
Insza inszość, że chyba wszystkie gry wychodzą w folii, więc dla uszczęśliwienie takich fanatycznych kolekcjonerów jak Kiełbasiński
W tym przypadku raczej estetów.

Ilcoron
Publicysta

Post autor: Ilcoron » 21 lutego 2014, 17:10

Sir_Kiełbasa pisze: Niektóre kolekcjonerki mają tak, że brzeg jest zrobiony prawidłowo, ale jak postawisz na półce to front pudełka jest z lewej zamiast z prawej. :)
Odnosiłem się do projektu wyjściowego naszej dyskusji. To klasyczny DVD-Box i ma tylko jeden bok drukowalny (lewy). Pierwszy tytuł będzie obrócony w prawo, drugi w lewo a co z ew. trzecią częścią?
Generalnie uważam, że tworząc projekt nie można go całkowicie wyjmować z przestrzeni w jakiej będzie funkcjonował.
Dużym pudłom kartonowym czy wydaniom kolekcjonerskim wolno nieco więcej niż standardowym edycjom.
Sir_Kiełbasa pisze: Ale bez foliowania też się da to obejść.
Tak czy inaczej bez ingerencji z zewnątrz się nie obejdzie. Sami zapędzili się w kozi róg projektując pudło tak aby leżało, a eksponując je na zdjęciach reklamowych w pozycji pionowej. Trochę brak konsekwencji.
Sir_Kiełbasa pisze: Powinien być ustawowy nakaz wydawania gier tylko po polsku (w całości) i nie byłoby problemu. :tak:
Należałoby tylko z artykułu 11 Ustawy o języku polskim wykreślić punkt 2.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 22 lutego 2014, 15:18

Ilcoron pisze:Pierwszy tytuł będzie obrócony w prawo, drugi w lewo a co z ew. trzecią częścią?
W pionie.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: Gocciana » 16 marca 2014, 17:22

Nie, tak to idzie: w prawo, w lewo i... buch w drzewo :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Memoria”