Okładka Gry Memoria, czy fajna? :)

dawid022
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic, Gothic 2, Gothic 3, Risen, Risen 2, Morrowind, Oblivion, Skyrim, Baldur Gate, Neverwinter Night
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Okładka Gry Memoria, czy fajna? :)

Post autor: dawid022 » 14 lutego 2014, 09:02

Witam,

Chciałbym wszystkim przestawić okładkę do gry Memoria, i proszę o Wasze oceny, czy się podoba :)

Obrazek

mam problemy ze wstawieniem obrazka, więc proszę administratora o naprawienie tego :P
https://imageshack.com/i/0x4eoij

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Re: Okładka Gry Memoria, czy fajna? :)

Post autor: Vicek » 14 lutego 2014, 09:10

Rozumiem, że zostawiacie okładkę z angielskiego wydania.
Mnie się podoba, chyba faktycznie nie ma sensu robić wielu zmian.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 14 lutego 2014, 09:15

No taka sama jak w wydaniu angielskim.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 14 lutego 2014, 10:50

Mnie ta okładka podoba się tylko z jednego powodu: nie ma znaczka PL/polskiej flagi. :tak: Jakby jeszcze było duże pudło...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 14 lutego 2014, 10:53

Sir_Kiełbasa pisze:Mnie ta okładka podoba się tylko z jednego powodu: nie ma znaczka PL/polskiej flagi. :tak: Jakby jeszcze było duże pudło...
Oznaczenie pl, to najpiękniejszy znak jaki szukam na pudełkach. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Post autor: Sir_Kiełbasa » 14 lutego 2014, 11:02

Upstrywanie od frontu pudełek narodowymi barwami jest to głupi, zaściankowy zwyczaj, który pozostał chyba tylko w naszym, ciasnym, aspirującym nie wiadomo do czego, pożal się Boże kraiku. :tak: Z drukowania cen na szczęście już się wycofali, aczkolwiek dzięki temu wiadomo jest dzisiaj, czy mamy do czynienia z premierówką czy reedycją. Natomiast "PL" chyba WOŚP-ę przeżyje... :bezradny:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 14 lutego 2014, 11:12

Sir_Kiełbasa pisze:Upstrywanie od frontu pudełek narodowymi barwami jest to głupi, zaściankowy zwyczaj, który pozostał chyba tylko w naszym, ciasnym, aspirującym nie wiadomo do czego, pożal się Boże kraiku.
Ciągłe stękanie na znaczek pl. jest dziwną fobią. Nie ma znaczenia gdzie będzie ten znaczek, byleby był. Może to głupi, zaściankowy zwyczaj, przetrwały w naszym kraiku, ale mnie on cieszy. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 14 lutego 2014, 11:24

Ale raczej ze względu na polską wersję, a nie na sam malunek. Chciałbym przy okazji poinformować wydawców, ze gracze to nie jest banda durniów (jak najwyraźniej uważają) i jeśli się umieści znaczek "PL" z tyłu pudełka to zainteresowani też go znajdą, bez obaw. Zresztą, powiedzmy sobie szczerze, że w przypadku wielu polskich wersji to naprawdę nie ma się czym chwalić.

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Post autor: Ilcoron » 14 lutego 2014, 12:17

- widok jest mocno przycięty przy krawędziach, co nie wygląda najlepiej zwłaszcza na tylnej stronie
- dla mnie znaczki E3, RolePlayConvention itp. czy fragmenty recenzji z czasopism (choć tutaj akurat ich nie ma) to zupełnie zbędna rzecz - ujmując rzecz bardziej dosłownie to zaśmiecanie okładek (ale rozumiem jakim celom służą)
- znaczek PL z kolei może być, bo nie zawsze wydane w Polsce znaczy po polsku
- na angielskiej okładce brak jakiegokolwiek odniesienia się do fabuły - zdecydowało przekonanie, że obrazki mówią wszystko - jestem sceptycznie nastawiony co do takiego podejścia
- cóż, całość nie jest to mistrzostwo świata - kultura angloamerykańska ma dość "specyficzne" wyczucie estetyki - jak dla mnie za dużo czarnego
- mam nadzieję, że znaczek STEAM w przypadku polskiego wydania nie będzie potrzebny :)

Proszę spojrzeć na plecki niemieckiego pudełka:

Obrazek

są one bardziej klimatyczne (stonowane), przestrzennie lepiej zaprojektowane i aż tak mocno nie kontrastują z frontem. Choć błędów przy tym też się nie ustrzegli.

Przepraszam, że piszę w punktach, ale ostatnio jestem w chronicznym niedoczasie :)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: Gocciana » 14 lutego 2014, 12:54

@Ilcoron - popieram w 100% !! Plusik dla Ciebie :)

@Sir_Kielbasa - z fobiami należy walczyć, proponuję wizytę u dobrego psychologa ;) A tak na marginesie, cóż to za wyraz 'upstrywanie'? Znam upstrzenie/pstrzenie :P Ale być może chodziło Ci o... obsrywanie. Nie żebym się czepiała :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 94 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: adventurka » 14 lutego 2014, 14:20

Zdecydowanie, z tyłu nie powinny się znaleźć same obrazki; potrzebna jest jakaś zajawka. A z przodu znaczek PL dla pewności, że to po polsku.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 14 lutego 2014, 15:34

Ilcoron pisze:Proszę spojrzeć na plecki niemieckiego pudełka:
To ja już wolę tę wersję :tak:

Obrazek
Gocciana pisze:A tak na marginesie, cóż to za wyraz 'upstrywanie'?

Taki sam jak zrzędolenie. :P
adventurka pisze:A z przodu znaczek PL dla pewności, że to po polsku.
Dla jakiej pewności? Nie dasz rady znaleźć go z tyłu? :D

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Post autor: Gocciana » 14 lutego 2014, 16:36

Weź się Kiełbaska (chyba ta zwyczajna hihi) i utop :P Pewnie nie miałbyś nic 'naprzeciwko', gdyby tak przechrzcić Polskę na Poland? :P A odnośnie 'zrzędolenia', jeśli już, to zrzędzę... nie zrzędolę :P Ale rozumiem, że komuś, kto żyje (pozwól, ze odrobinę sparafrazuję Twoją wypowiedź) 'w ciasnym, aspirującym nie wiadomo do czego, pożal się Boże kraiku. :tak:', takie tam ... polskie słowne drobiażdżki latają i powiewają :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Post autor: Adam_OK » 14 lutego 2014, 17:14

Sir_Kielbaso, ma do ciebie pewne pytanie. Rozważmy następującą sytuację - w TV ma być twój ulubiony film. Włączasz swój odbiornik, zasiadasz przed ekranem, film się zaczyna i nagle widzisz w górnym rogu ekranu żółty trójkącik z liczbą 16. Czy ty w takiej sytuacji stwierdzasz coś w stylu:"K***a, ten znaczek upstrzył ekran, nie da się tego oglądać.", czy też oglądasz normalnie film, znaczek mając głęboko w (_!_) ? Bo ja, zarówno w opisanej tu sytuacji oraz jeśłi mowa o znaczkach na pudełkach - olewam je. Dla mnie najważniejsza jest gra, która jest w pudełku, a nie to, czy na tym pudełku jest znaczek "PL", czy go nie ma. Znaczek "PL" dla mnie jest jedynie informacją o wersji językowej gry i gdy na podstawie obecności tego znaczka lub jego braku zorientuję się, po jakiemu jest gra, to obecność znaczka na pudełku lub jej brak obchodzi mnie mniej niż zeszłoroczny śnieg.

Uff - mogę wrócić do tematu - okładka jest spoko, choć chyba faktycznie gdyby tył, był taki, jak przedstawił to w swym poście Ilcoron, to chyba było by ładniej ;)
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 14 lutego 2014, 17:22

Gocciana pisze:Weź się Kiełbaska (chyba ta zwyczajna hihi) i utop :P Pewnie nie miałbyś nic 'naprzeciwko', gdyby tak przechrzcić Polskę na Poland? :P
A dlaczego miałbym przechrzciwać? Niech się nazywa jak do tej pory, tylko niech się nie sadzi nie wiadomo na co.
A odnośnie 'zrzędolenia', jeśli już, to zrzędzę... nie zrzędolę :P

"Zrzędolenie" to forma mocniejsza. To tak jak pieprzyć i p... ;)
Ale rozumiem, że komuś, kto żyje (pozwól, ze odrobinę sparafrazuję Twoją wypowiedź) 'w ciasnym, aspirującym nie wiadomo do czego, pożal się Boże kraiku. :tak:', takie tam ... polskie słowne drobiażdżki latają i powiewają :P
Polecam końcowe "motto". :P
[BBvideo 425,350][/BBvideo]
Adam_OK pisze:Sir_Kielbaso, ma do ciebie pewne pytanie. Rozważmy następującą sytuację - w TV ma być twój ulubiony film. Włączasz swój odbiornik, zasiadasz przed ekranem, film się zaczyna i nagle widzisz w górnym rogu ekranu żółty trójkącik z liczbą 16. Czy ty w takiej sytuacji stwierdzasz coś w stylu:"K***a, ten znaczek upstrzył ekran, nie da się tego oglądać.", czy też oglądasz normalnie film, znaczek mając głęboko w (_!_) ? Bo ja, zarówno w opisanej tu sytuacji oraz jeśłi mowa o znaczkach na pudełkach - olewam je.
Ciekawe czy też byś olewał, gdyby znaczek PL oraz oznaczenie PEGI były cały czas na ekranie podczas gry. :D Poza tym ja mam inne pytanie: czy chciałbyś, żeby na obrazach był taki syf jak na okładkach?
Dla mnie najważniejsza jest gra, która jest w pudełku, a nie to, czy na tym pudełku jest znaczek "PL", czy go nie ma. Znaczek "PL" dla mnie jest jedynie informacją o wersji językowej gry i gdy na podstawie obecności tego znaczka lub jego braku zorientuję się, po jakiemu jest gra, to obecność znaczka na pudełku lub jej brak obchodzi mnie mniej niż zeszłoroczny śnieg.
Nie widzę tu żadnego problemu. Znaczek może być z tyłu pudełka, żeby nie knocić okładki.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Post autor: Adam_OK » 14 lutego 2014, 17:53

Ciekawe czy też byś olewał, gdyby znaczek PL oraz oznaczenie PEGI były cały czas na ekranie podczas gry.
Jakby te znaczki były wielkości proporcjonalnej do wspomnianego przeze mnie trójkącika, to pewnie bym je olewał. A wracając do tematu - nie odpowiedziałeś na moje pytanie o film i trójkącik - przeszkadza ci on tak bardzo, że uniemożliwia to obejrzenie filmu, czy też masz trójkącik w poważaniu, bo film jest dla ciebie ważniejszy?
Poza tym ja mam inne pytanie: czy chciałbyś, żeby na obrazach był taki syf jak na okładkach?
O jakich obrazach piszesz? O takich, co je pokazują w galeriach i muzeach? Na nich też są "syfy", czyli podpisy malarzy i jakoś one żadnemu znawcy sztuki nie przeszkadzają ;) :D
Nie widzę tu żadnego problemu. Znaczek może być z tyłu pudełka, żeby nie knocić okładki.
Ja też nie widzę żadnego problemu, niezależnie od tego, czy znaczek "PL" jest z tyłu, czy z przodku okładki ;)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Post autor: Gocciana » 14 lutego 2014, 17:58

@ Adamie - duża buźka i aplauz :oklaski: :oklaski:

@Sir_ Kiełbaso - - kochaj Ty sobie United Kindom... i USA, tylko nie twórz , błagam, nowych wyrazów ;) Na ten 'przechrzciwać', twarz mi blednie, włos mi rzednie, psują mi się zęby przednie :P No i ponownie polecam psychologa! Jeszcze tylko zapytam, krzyczysz, gdy widzisz znaczek PL, nie daj Boże biało -czerwony? :D

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 14 lutego 2014, 21:58

Adam_OK pisze:A wracając do tematu - nie odpowiedziałeś na moje pytanie o film i trójkącik - przeszkadza ci on tak bardzo, że uniemożliwia to obejrzenie filmu, czy też masz trójkącik w poważaniu, bo film jest dla ciebie ważniejszy?
Kiedyś mi nie przeszkadzały ani trójkąty, ani logo stacji itp. Ale to się zmieniło odkąd przejrzałem na oczy. :) Teraz mnie to denerwuje, żeby nie powiedzieć mocniej. Ale w grach jest trochę inaczej. Tu nie chodzi tylko o znaczek, tylko o to, że traktuje się graczy jak idiotów. Jak się nie walnie "PL" na froncie pudełka to przecież żaden dureń nie znajdzie informacji o wersji. Jak się nie zapisze w ustawie nakazu jazdy w pasach bezpieczeństwa to wyborcze bydło nie będzie wiedziało, że pasy mogą uratować życie i nie będą ich zapinać. I tak jest ze wszystkim. Wszędzie traktują ludzi jak g.
O jakich obrazach piszesz? O takich, co je pokazują w galeriach i muzeach? Na nich też są "syfy", czyli podpisy malarzy i jakoś one żadnemu znawcy sztuki nie przeszkadzają ;) :D
Podpis malarza to nic. Przecież niektórzy nawet dają gry, książeczki dołączone do płyt z muzyką czy książki do podpisania.
Gocciana pisze:@ Adamie - duża buźka i aplauz :oklaski: :oklaski:
Ktoś tu jest rozchwiany emecjonalnie. :D
@Sir_ Kiełbaso - - kochaj Ty sobie United Kindom... i USA
A co Ty mi tu tę miłość ciągle wciskasz? Sama se kochaj. :)
twarz mi blednie, włos mi rzednie, psują mi się zęby przednie :P
To szykują się większe wydatki. Zorganizuj zbiórkę na kickstarterze. :tak:
Jeszcze tylko zapytam, krzyczysz, gdy widzisz znaczek PL, nie daj Boże biało -czerwony? :D
Nie krzyczę, ale ślepnę i wszystkie członki mi sztywnieją. Dobrzy ludzie odprowadzają mnie do domu, gdzie leżę o suchym pysku i pustym żołądku do czasu aż nie przyjdzie paczka z UK. Wtedy jestem jak nowo narodzony.

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: wujo444 » 14 lutego 2014, 22:10

Adam_OK pisze:Sir_Kielbaso, ma do ciebie pewne pytanie. Rozważmy następującą sytuację - w TV ma być twój ulubiony film. Włączasz swój odbiornik, zasiadasz przed ekranem, film się zaczyna i nagle widzisz w górnym rogu ekranu żółty trójkącik z liczbą 16. Czy ty w takiej sytuacji stwierdzasz coś w stylu:"K***a, ten znaczek upstrzył ekran, nie da się tego oglądać.", czy też oglądasz normalnie film, znaczek mając głęboko w (_!_) ? Bo ja, zarówno w opisanej tu sytuacji oraz jeśłi mowa o znaczkach na pudełkach - olewam je. Dla mnie najważniejsza jest gra, która jest w pudełku, a nie to, czy na tym pudełku jest znaczek "PL", czy go nie ma. Znaczek "PL" dla mnie jest jedynie informacją o wersji językowej gry i gdy na podstawie obecności tego znaczka lub jego braku zorientuję się, po jakiemu jest gra, to obecność znaczka na pudełku lub jej brak obchodzi mnie mniej niż zeszłoroczny śnieg.
Nie, nie oglądałbym :D Z dwóch powodów - przycięcia oryginalnej wersji z 2,40:1 do 1,8:1, oraz narratora zagłuszającego oryginalną ścieżkę dźwiękową :D
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Post autor: Adam_OK » 14 lutego 2014, 22:44

Tu nie chodzi tylko o znaczek, tylko o to, że traktuje się graczy jak idiotów. Jak się nie walnie "PL" na froncie pudełka to przecież żaden dureń nie znajdzie informacji o wersji. Jak się nie zapisze w ustawie nakazu jazdy w pasach bezpieczeństwa to wyborcze bydło nie będzie wiedziało, że pasy mogą uratować życie i nie będą ich zapinać. I tak jest ze wszystkim. Wszędzie traktują ludzi jak g.
Sam nie lubię, jak ktoś traktuje mnie jak idiotę, ale nie uważam, że znaczek "PL" na okładce pudełka z grą oznacza, że wydawca bierze mnie za kretyna. W końcu, nim kupię jakąś grę, to i tak wiem, czy jest ona po chińsku, angielsku, polsku, czy też gadają w niej w suahili. Od tego mam internet, forum, czy choćby CDA, aby wiedzieć, co to za gra, z czym się je i po jakiemu. Dla mnie znaczek "PL" to takie samo oznakowanie, jak choćby wspomniane przez ciebie PEGI, czyli nic nadzwyczajnego. Zresztą oba znaczki zajmują podobną ilość miejsca, oba pełnią jedynie funkcję informacyjną i o obu można powiedzieć, że robią z odbiorcy idiotę (bo np. tylko idiota nie domyśliłby się, że skoro gra ma PEGI 18, to musi zawierać w dużych ilościach sceny seksu, przemocy oraz "łacinę"). A co do zapisu w ustawie o konieczności zapinania pasów itp. - to nie wynika z tego, że państwo robi idiotów z obywateli, ale o to, aby później obywatele nie gadali, że państwo ich nie ostrzegało przed skutkami jazdy z niezapiętymi pasami. Poza tym obywatele często sami z siebie robią idiotów, gdy robią nagminnie coś, o czym dobrze wiedzą, że robić nie powinni - tu najbardziej oczywistym przykładem (kontynuując wątek przepisów ruchu drogowego) jest jazda na podwójnym gazie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Memoria”