Play zapowiada polskie wydanie Memorii

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy
Re: Play zapowiada polskie wydanie Memorii

Post autor: Sir_Kiełbasa » 24 czerwca 2014, 10:54

Urszula pisze:Podejrzewam, że z tym by się sprawę dogadało, gdyby jedna osoba kupiła więcej niż jedną grę.

Zapewne, choćby pisząc do wydawcy, ale po co tracić czas?
Tylko po co kupować kilka kolekcjonerek? Memoria nie jest świeżynką, w dodatku o wydaniu gry w edycji kolekcjonerskiej pisano już w marcu.
Zakładając, że wyjdzie nawet te 199 sztuk to za jakiś czas towar może być mocno poszukiwany na rynku. ;) Jeśli pudełko będzie duże i generalnie wszystko ładnie wydane, to przy tej cenie ryzyko umoczenia jest małe.
Jeśli chodzi o przedsprzedaż, podejrzewam, że wiele osób kupiło wersję elektroniczną oraz zwykłą pudełkową, jakaś część zaraz po premierze wersję angielską i ma w nosie kupowanie jeszcze wersji kolekcjonerskiej.
Może niektórzy czekają, żeby zobaczyć, jak będzie towar wyglądał w realu. Jeśli będzie jak wyżej napisałem, to może to jednak skłonić do zakupu. Oby tylko firma nie zrobiła numeru i w miarę wzrostu popytu nie dorabiała kolejnych egzemplarzy. W reklamówce na forum ogłaszają cały czas "tylko 100 egzemplarzy", na swojej stronie podają 199, a skończy się na 3000...

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Post autor: pelagia » 24 czerwca 2014, 11:25

Urszula pisze: Jeśli chodzi o przedsprzedaż, podejrzewam, że wiele osób kupiło wersję elektroniczną oraz zwykłą pudełkową, jakaś część zaraz po premierze wersję angielską i ma w nosie kupowanie jeszcze wersji kolekcjonerskiej.
Ja właśnie kupiłam zwykłą wersję pudełkową, bo w zupełności mi ona wystarcza. A po drugie, na wersję kolekcjonerską zwyczajnie mnie nie stać. :P
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Elum » 24 czerwca 2014, 12:19

Uwzięliście się (zwłaszcza niektórzy ;)) na tego biednego Playa. Pół roku i ponad ćwierć tysiąca postów zastanawiania się czy wyda czy może jednak nie wyda. Ja się cieszę, że jednak wydał. Memoria została w Polsce wydana w pudełku! A jak ktoś jest zapalonym kolekcjonerem i to mu nie wystarczy, to w każdej chwili może sobie kupić grę po polsku w wersji elektronicznej/cyfrowej, a kolekcjonerską sprowadzić w wersji angielskiej/niemieckiej/kambodżańskiej (do wyboru, do koloru) zza zagranicy. W czym problem?

Na przygodówki w Polsce nie ma popytu (tzn. jest jeszcze mniejszy niż na zachodzie) i Play/afan/mils tego nie zmienią. Z pewnych powodów nigdy nie było, a nie ma tym bardziej w czasach internetu, rozpowszechnionej dystrybucji elektronicznej/cyfrowej, gdy zdecydowana większość zainteresowanych tematem korzysta głównie z GOG-ów i innych Steamów. W takich warunkach naprawdę nie ma sensu bawić się w dodatkowe wydania kolekcjonerskie, edycje rozszerzone itp. bo kto to kupi? IQ Publishing wydali The Book of Unwritten Tales z pocztówkami i innymi duperelami. Ktoś się może przypadkiem orientuje ile na tym interesie zarobili? Strzelam, że niezbyt dużo.

Wydaje mi się, że to nie jest problem, który można rozwiązać paroma reklamami, bannerami i newsami na dużych stronach. Porównajcie sobie ile np. na GOL'u pojawia się komentarzy pod newsami "przygodówkowymi", a ile pod newsami o grach akcji, cRPG'ach itp. Po co GOL ma tracić czas na pisanie o każdej przygodówce po kilkadziesiąt razy (ileśtamdziesiąt newsów przed premierą, zapowiedź, recenzja, solucja, potem informowanie o każdym nowym wydaniu/przecenach itp.) skoro nikogo, poza niewielką grupką zapaleńców, to nie interesuje? Ja ich nawet trochę rozumiem.
Przygodoskop - o przygodówkach od sierpnia 2002 roku
Przygodowisko - o przygodówkach od 16 lutego 2015

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 24 czerwca 2014, 12:27

Ja też się cieszę, że gra wyszła w pudełku i po polsku. Jednak jest małe ale, jeśli się obiecywało grę w wydaniu kolekcjonerskim, a potem się z tego rakiem wycofuje to już jest coś nie tak. Wpierw się liczy koszty, ustala czy się opłaca czy nie, a potem dopiero pisze. Czyli odwrotna kolejność działania niż zrobiło to Play. Wpierw się pochwalił, że wyda grę w wersji kolekcjonerskiej, a potem napisał nie opłaca się za duże koszty.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Elum » 24 czerwca 2014, 12:40

Zgadza się, niezdecydowanie Play'a to jest ich najpoważniejszy błąd. Drugim błędem jest ten żenujący, kompletne niepotrzebny blog, do którego linknął Vicek. Trzecim...

Co nie zmienia faktu, że to w sumie nie jest ich wina, że na tej edycji kolekcjonerskiej - o ile jednak wyjdzie - nie zarobią zapewne ani grosza.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 24 czerwca 2014, 13:08

Elum pisze:Zgadza się, niezdecydowanie Play'a to jest ich najpoważniejszy błąd. Drugim błędem jest ten żenujący, kompletne niepotrzebny blog, do którego linknął Vicek. Trzecim...

Co nie zmienia faktu, że to w sumie nie jest ich wina, że na tej edycji kolekcjonerskiej - o ile jednak wyjdzie - nie zarobią zapewne ani grosza.
Chyba, że cel był zupełnie inny. Darmowa reklama i rozwodzenie się nad kolekcjonerką, miały skłonić do zakupu dużo tańszej wersji pudełkowej, która nawiasem jest naprawdę ładna.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: Vicek » 24 czerwca 2014, 13:58

Ponownie napisałem do gamezilli i tym razem się udało:

http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy ... eka-na-was
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 24 czerwca 2014, 14:36

Co nie zmienia faktu, że nikt nie kupuje i licznik stoi jak zamurowany.
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Post autor: Sir_Kiełbasa » 24 czerwca 2014, 15:01

Elum pisze:A jak ktoś jest zapalonym kolekcjonerem i to mu nie wystarczy, to w każdej chwili może sobie kupić grę (..) a kolekcjonerską sprowadzić w wersji angielskiej/niemieckiej/kambodżańskiej (do wyboru, do koloru) zza zagranicy. W czym problem?
W UK i Kambodży nie ma EK. W Kambodży nie ma, póki co, prądu. ;)
W takich warunkach naprawdę nie ma sensu bawić się w dodatkowe wydania kolekcjonerskie, edycje rozszerzone itp. bo kto to kupi?
Robi się przedsprzdaż. To już dawno temu wynaleziono.
IQ Publishing wydali The Book of Unwritten Tales z pocztówkami i innymi duperelami. Ktoś się może przypadkiem orientuje ile na tym interesie zarobili? Strzelam, że niezbyt dużo.
A kiedy wyszła i czy jest jeszcze do dostania w normalnych sklepach, ewentualnie gdziekolwiek, ale nie od handlarzy (z drugiej ręki)?
Urszula pisze:Co nie zmienia faktu, że nikt nie kupuje i licznik stoi jak zamurowany.
Spokojnie, licznik jest zaprogramowany na 100 i robi już 3 "kółko". ;)

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Elum » 24 czerwca 2014, 16:27

Sir_Kielbasa pisze:W UK i Kambodży nie ma EK. W Kambodży nie ma, póki co, prądu. ;)
Poważnie nie wydali w UK? Nie wiedziałem. W takim razie, skoro nawet anglojęzyczny wydawca nie zaryzykował z edycją kolekcjonerską, to tym bardziej nie rozumiem, o czym my tu w ogóle rozmawiamy. ;)
Sir_Kielbasa pisze:Robi się przedsprzdaż. To już dawno temu wynaleziono.
Przedsprzedaż robi się w chwili gdy gra wchodzi na rynek. Play robi przedsprzedaż na reedycję reedycji.
Sir_Kielbasa pisze:A kiedy wyszła i czy jest jeszcze do dostania w normalnych sklepach, ewentualnie gdziekolwiek, ale nie od handlarzy (z drugiej ręki)?
Skutki uboczne małego nakładu?

BTW, oczywiście zgadzam się, że tego typu gry/wydania sprzedają się "długoterminowo" i też uważam, że zmuszanie graczy aby stawili się z odłożoną gotówką w określonym przedziale czasowym, bo za tydzień będzie za późno, to kiepski pomysł. Z drugiej strony gdybym prowadził taki interes to też chyba nie chciałbym ryzykować, że mi kilka, w porywach kilkanaście niesprzedanych egzemplarzy będzie zalegać i obrastać kurzem latami. No chyba, że prowadziłbym antykwariat przygodófkarski w jednej z malowniczych uliczek Barcelony i tam miałbym powystawiane na półkach (mogłyby sobie leżeć latami) takie różne ciekawostki. :E

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 24 czerwca 2014, 17:36

Elum pisze:Poważnie nie wydali w UK? Nie wiedziałem. W takim razie, skoro nawet anglojęzyczny wydawca nie zaryzykował z edycją kolekcjonerską, to tym bardziej nie rozumiem, o czym my tu w ogóle rozmawiamy. ;)
Jeśli w UK wydadzą to i tak wydanie jest słabsze jak w Niemczech, ale przecież chodzi o to, żeby równać do lepszych, a nie gorszych. :) Jak u nas wyjdzie kolekcjonerka raz na rok/dwa lata to nikomu nic się nie stanie.
Przedsprzedaż robi się w chwili gdy gra wchodzi na rynek. Play robi przedsprzedaż na reedycję reedycji.
Niby tak, ale lepiej późno niż wcale.
Skutki uboczne małego nakładu?
Czyli jednak da się sprzedać? ;)
BTW, oczywiście zgadzam się, że tego typu gry/wydania sprzedają się "długoterminowo" i też uważam, że zmuszanie graczy aby stawili się z odłożoną gotówką w określonym przedziale czasowym, bo za tydzień będzie za późno, to kiepski pomysł.

A ja tam już na to macham ręką. Byle wydanie było fajne.
Z drugiej strony gdybym prowadził taki interes to też chyba nie chciałbym ryzykować, że mi kilka, w porywach kilkanaście niesprzedanych egzemplarzy będzie zalegać i obrastać kurzem latami.

Jeśli nakład będzie 100-500 sztuk to na pewno nie będą leżeć latami. :tak: Wiadomo jest, jaki był nakład tej kolekcjonerki Book...?

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Post autor: Domino » 24 czerwca 2014, 17:57

Edycja kolekcjonerska The Book of Unwritten Tales jest bez problemu dostępna w sprzedaży w cenie dużo niższej niż premierowa tutaj przykłady http://www.fabryka.pl/multimedia/the-bo ... s-3746138/
http://www.mediamarkt.pl/lodz-galeria-l ... o_spo=true

Nie wiem jaki był nakład, ale przypuszczam, że spory jeśli nadal można kupić to wydanie, albo gra wybitnie się nie sprzedawała.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 26 czerwca 2014, 11:10

Na tę ofertę z MM to bym nawet poleciał, ale obawiam się o stan towaru. :mysli:
O, już 31 sztuk poszło. :szok: Mam nadzieję, że skoro liczba egzemplarzy jest elastyczna to i okres przedsprzedaży także. :tak:

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta

Post autor: Vicek » 27 czerwca 2014, 09:15

Przedsprzedaż została przedłużona i zamówienia można składać do środy włącznie.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 27 czerwca 2014, 09:33

Myślę, że to nic nie da. Kolekcjonerka się nie sprzeda. :(
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 27 czerwca 2014, 11:19

Vicek pisze:Przedsprzedaż została przedłużona i zamówienia można składać do środy włącznie.
Do której środy? ;)
Urszula pisze:Myślę, że to nic nie da. Kolekcjonerka się nie sprzeda. :(
Mogę wziąć jeszcze jedną, ale inwestować w więcej to mi się nie uśmiecha. Rachunki ważniejsze. :) Może jednak wydadzą te 199 sztuk (lub 100) niezależnie od aktualnego popytu. :mysli:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 27 czerwca 2014, 15:00

Bardzo w to wątpię.
Moje gry

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta

Post autor: Vicek » 29 czerwca 2014, 17:47

Dostałem odpowiedź na maila z redakcji hcgamer, z linkiem do tekstu:

http://hcgamer.pl/przygodowka-memoria-w ... rska-34532

Jak tak dalej pójdzie, to do Bożego Narodzenia wszystkie największe serwisy o tym napiszą :P

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 29 czerwca 2014, 17:51

Tylko będzie to troszkę za późno. Zastanawiam się, czy w tym standardowym wydaniu, o którym pisze afan.pl. będzie również kod do pobrania The night of the rabbit, (tak jest teraz w wersji pudełkowej). Jeśli tak, to cena za dwie bardzo dobre gry jest naprawdę niska.
Moje gry

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 01 lipca 2014, 14:00

Właśnie otrzymałem wiadomość od DotPay o zwrocie pieniędzy, które wpłaciłem na kolekcjonerkę.

No i po sprawie.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

ODPOWIEDZ

Wróć do „Memoria”