Daedalic zapowiada Memorię – kontynuację Klątwy wron

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 136 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 140 razy
Daedalic zapowiada Memorię – kontynuację Klątwy wron

Post autor: Urszula » 18 marca 2013, 15:57

Obrazek
Daedalic Entertainment zapowiedziało właśnie Memorię – kontynuację przygodówki The Dark Eye: Chains of Satinav (znanej w Polsce jako Klątwa Wron). Głównym bohaterem Memorii będzie Geron – bohater poprzedniej części. Gra opowiadać będzie historię księżniczki Sadji pochodzącej z krainy Fasar, która zawędrowała na Pustynię Gorian, aby w walce z demonami zyskać sławę najwspanialszego bohatera wszech czasów. Niestety plan księżniczki się nie powiódł i słuch o niej zaginął. Pół wieku później Geron spotyka w lesie Fahi – kupca, który oferuje mu pomoc w uratowaniu ukochanej Nurii. Młody łapacz ptaków zgadza się wyruszyć w podróż, która zmieni jego życie oraz zagrozi całej Aventurii.
Premiera Memorii zaplanowana została na trzeci kwartał tego roku.
Obrazek
Obrazek
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 107 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy
Re: Daedalic zapowiada Memorię – kontynuację Klątwy Wron

Post autor: kassiopestka » 01 kwietnia 2013, 04:56

Bombkowo, choc Klatwa wron dopiero przede mna. Ale Sybi twierdzi, ze to cudowna gra, a nasze opinie sie zgadzaja w niemal 100%. :)
A tak na marginesie, czy Klatwa wron wyszla w wersji PL w wydaniu pudelkowym, czy tylko w elektronicznym?

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 01 kwietnia 2013, 09:16

Wyszła w wersji pudełkowej i jest naprawdę śliczna. Pudełko sobie możesz zobaczyć w dziale z grą.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Sybi
Publicysta

Post autor: Sybi » 01 kwietnia 2013, 10:44

Super, ale się cieszę :) :)
Moja lista ukończonych przygodówek

"Whatever you do, don't be afraid of the dark"

Ostatnio ukończone: Broken Sword 5

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 01 kwietnia 2013, 13:04

No to muszę nabyć Klątwę Wron pudełkową i przejść, zanim wyjdzie Memoria. :)

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Post autor: Ilcoron » 30 kwietnia 2013, 16:00

3 nowe screeny i materiał video zawierający czołówkę:

pcgames.de

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Post autor: tynieczka » 30 kwietnia 2013, 16:32

Qrcze ja już liczę dni do ukazania się jej ;) Ciekawe tylko ile będzie tych dni zanim wyjdzie u nas :(
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: Gocciana » 01 maja 2013, 13:28

Ja nie liczę dni jak Maryla, bo jestem realistką ;) Mam tylko cicha nadzieję, że w ogóle wyjdzie w tym naszym ...dziwnym kraju ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 14 maja 2013, 09:25

No niestety... Wydawcy w PL niechętnie wydają przygodówki, a redakcje prawie o nich nie piszą. Dobrze, że przygodomaniacy się nie dają. :) I oby coś się zmieniło na lepsze, przecież to nie do wiary, że inteligencja przegrywa z pif-paf... :(
No i dobrze, że to tylko nasza przypadłość, że ludziom na świecie czy w Europie chce się jeszcze przygodówki tworzyć.
Ktoś mnie kiedyś zapytał, skąd ten fenomen niemieckich przygodówek, czemu są tam aż tak popularne? Zabawne, bo wychodzi na to, że Niemcy są inteligentniejszym narodem niż my, cierpliwszym i mniej skorym do agresji. Ha, ha, ha... :|

Edit:
Na tej niemieckiej stronie napisali, że gra nie będzie wymagać połączenia ze Steamem. :) W przeciwieństwie do poprzedniej części. I że wyjdzie w 3 kwartale tego roku, dokładnej daty jeszcze brak.

Ilcoron
Publicysta

Post autor: Ilcoron » 16 maja 2013, 13:20

Redakcje (za duże słowo) dawno już przestały kształtować gusta graczy. Podmiotu, który zasługiwałby na miano Wydawcy (przyjmując te same kryteria) to ze świecą szukać. A społeczność, z niezrozumiałych dla mnie przyczyn, takiej roli (opiniotwórczej, edukacyjnej itp.) nie chce pełnić. M.in. dlatego gatunku na zewnątrz nie widać.

Z tymi Niemcami to lekka przesada ;) U nich też króluje zachwyt nad przepełnionymi niesamowitą głębią filozoficzną różnej maści strzelankami czy symulatorami śmieciarek. Przygodówki sprzedają się zdecydowanie lepiej niż u nas ("o niebo lepiej"), ale na tle całego rynku to tylko bardzo pojemna nisza.
kassiopestka pisze: że inteligencja przegrywa z pif-paf... :(
Smutne. Jednak przekonywanie zwolenników strzelanek do myślenia nad zagadkami i zawiłościami fabuły to niewykonalne zadanie. Potencjalni fani przygodówek sytuują się zupełnie gdzie indziej.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 16 maja 2013, 14:44

Oj, symulatory to oni lubią, to fakt... :D :E

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Post autor: Gocciana » 17 maja 2013, 18:39

Ilcoron pisze:
kassiopestka pisze: że inteligencja przegrywa z pif-paf... :(
Smutne. Jednak przekonywanie zwolenników strzelanek do myślenia nad zagadkami i zawiłościami fabuły to niewykonalne zadanie. Potencjalni fani przygodówek sytuują się zupełnie gdzie indziej.
A dlaczego niewykonalne? Wszystko chyba zależy od sposobu przekonywania ;) I od tego, żeby ...chciało się chcieć przekonywać, tak bezinteresownie, a nie tylko myśląc o kasie :P A potencjalni fani przygodówek, myślę, że 'usytuowani' mogą być wszędzie, nawet zwolennik strzelanek może stać się przygodomaniakiem ;) I jakoś tak przypomniał mi się slogan, że ...reklama dźwignią handlu jest ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Ilcoron
Publicysta

Post autor: Ilcoron » 19 maja 2013, 11:39

Rozumiem Twoje pragnienie by gatunek stał się mainstreamowy, ale według mnie to w obecnych warunkach założenie utopijne. Oczywiście fajnie by było również gdyby każdy czytał wyłącznie literaturę piękną, upajał się muzyką klasyczną, bywał regularnie w teatrze i filharmonii :) Zakładam jednak że nie wszyscy mają takie potrzeby czy oczekiwania wobec rozrywki (z różnych względów). Analogicznie jest w przypadku gier.

Jak pisałem wyżej gustów (a więc i potrzeb) nikt nie kształtuje. Bo przy budowaniu dobrego klimatu przy przygodówkach trochę się trzeba napracować. Kto według Ciebie powinien to robić jeśli nie przykładają do tego ręki podmioty wydające w Polsce gry ani "tzw. media"? Moim zdaniem może ten ciężar podjąć społeczność jako całość, ale ona być może uznaje, że problem nie jest warty tego, by kruszyć kopie. Bezinteresownie - innego modelu również nie dopuszczam do świadomości.

Reklama ma to do siebie, że daje efekt chwilowy i nie jest oparta na trwalszych podstawach. Ja bym szansy raczej upatrywał w tworzeniu szerszej bazy na tym co gatunek może zaoferować, tak by zatrzymywać przy nim coraz to większą liczbę wiernych graczy, a nie budować tylko na odbiorcach z doskoku, których przyciągnie np. "kontrowersyjny" temat (vide Lucius). Ci ostatni równie szybko znikną jak się pojawili. Będzie z tego więcej strat niż pożytku.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Post autor: Gocciana » 19 maja 2013, 17:34

Ja rozumiem, że gustów się nie kształtuje, ale można próbować przekonywać potencjalnych odbiorców i to nie jest utopia. Wszystko zależy od tego jak się to robi. Dotyczy to teatru, filharmonii, jak i gier z tej wyższej półki. Napisałam, że w tym rzecz, żeby chciało się chcieć. Tak bezinteresownie, mając na względzie młodych ludzi, którzy nie muszą oglądać durnych tv programów i w grach bezmyślnie klikać, chcąc pokonać potencjalnych wrogów. Nasz gatunek na więcej stać. Potrzeba nam tych, którzy użyją mózgu jako broni, bo w końcu tylko człowiek posiada tę broń ;) Ale to jest moja ...utopia i mam świadomość, że chcieć nie znaczy...mieć ;)

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: Xantia » 25 maja 2013, 16:34

A ktoś powiedział, że nie należy schlebiać tanim gustom, lecz je kształtować. Jeśli będziemy mieć przesadnie permisywne podejście do bylejakości, niskiego poziomu artystycznego etc. to będzie coraz gorzej. Nawet snobizm może czasmi odegrać pozytywną rolę, jeśli będzie przyczynkiem do poszerzenia horyzontów.

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Post autor: tynieczka » 17 czerwca 2013, 17:39

Kilka nowych screenów i teaser ;)
Premiera gry ma być w drugiej połowie tego roku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[BBvideo 425,350][/BBvideo]

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 18 czerwca 2013, 20:03

Obrazki przepiękne. :)
Z ogarniania niemieckiego ze słuchu jestem raczej cienka, zrozumiałam pojedyncze słowa, a z sensem tylko końcówkę: Opuszczona przez bogów, zapomniana przez czas - księżniczko, twój czas wreszcie nadszedł...

Ilcoron
Publicysta

Post autor: Ilcoron » 11 lipca 2013, 13:44

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Post autor: tynieczka » 13 lipca 2013, 16:37

Jak ktoś chętny, można zamawiać ;)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 13 lipca 2013, 16:59

Cena masakryczna. :|
Moje gry

ODPOWIEDZ

Wróć do „Memoria”