The walking dead - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
4
22%
9. Prawie doskonała
9
50%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
11%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
3
17%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: The walking dead - ocena użytkownika

Post autor: tiger250 » 14 stycznia 2015, 22:22

Przy pierwszym przejściu świetna, trochę straciła gdy okazało się, że nasze wybory jednak wpływu na rozgrywkę nie mają... Ale jako taki interaktywny film z minimalna ilością grania,sprawuje się świetnie. Świetna historia i zwroty akcji!

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy

Post autor: yemet » 28 listopada 2015, 02:38

Dla mnie duże rozczarowanie. To bardziej interaktywny film niż przygodówka. Pod tym względem lepiej wypada Fahrenheit. Eksploracji nie ma. Zakończenie jest jedno, a wybory pozorne.
Spoiler:
Ograniczenie czasu na wybór konkretnej decyzji czy opcji dialogowej byłoby fajnym patentem, gdyby wykorzystano go z głową. Co innego, kiedy znienacka wyskakują zombie, a co innego, kiedy spokojnie prowadzimy konwersacje w bezpiecznym miejscu. W grze możemy tez zdobywać sympatie niektórych osób, co ma najlepsze odzwierciedlenie w naszych stosunkach z Kennym. Jeśli źle z nim żyjemy, nie pomoże nam w potrzebie, pozostawiając na pastwę losu. Niestety, ten element również zawalono. Po prostu uratuje nas ktoś inny! Takie przykłady mogę mnożyć długo. O tajemniczym jegomościu, którego poznajemy dopiero w finale opowieści, nie chce nawet pisać...

Nie chce przez to powiedzieć, ze gra jest kompletnie nieudana. Trzyma w napięciu i stara się oddziaływać na emocje. Oprawa audiowizualna również jest bez zarzutu. Patrząc jednak mędrca szkiełkiem, nie mogę jednak dać "The Walking Dead" więcej niż 7/10.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Post autor: PawelJasiak » 13 września 2016, 15:09

9/10

Niby interaktywny film, ale wrażenie, że ma się duży wpływ na fabułę udało się twórcom stworzyć świetnie. I dlatego warta zagrania, bo można się naprawdę zawahać czasem nad wyborem, a to świadczy o sile gry :)

Awatar użytkownika
Hemiq
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Post autor: Hemiq » 19 stycznia 2017, 21:00

Obrazek

Na obecnej Microsoftowej-Xboxowej wyprzedaży kupiłem The Telltale Undead Survival Bundle, głównie z myślą stworzenia save'a pod przyszły zakup The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier (alias The Walking Dead: Season Three). Po prawie dwóch latach dzięki temu odświeżyłem sobie The Walking Dead: The Complete First Season na Xbox One. Kończąc grę, nie trudno jest mi się zgodzić z podsumowaniem gry w wersji PeCetowej, i obecnie głównie uważanego przeze mnie hasła "Gra na raz". Jestem pewny, że gdyby nie to trzeci sezon gry nie pójdzie na moim laptopie oraz to iż chciałem mieć zapis z własnymi (pozornymi tak bardzo) wyborami, zakup tego wydania nigdy nie miał by miejsca. Jednakże mimo to grało mi się przyjemnie, a historia przedstawiona mi się podobała (i znowu mi się łezka w oku przy zakończeniu zakręciła). Jedyny plus względem edycji PeCetowej to fakt, iż 400 Days DLC w wydaniu na Xboxa One jest wbudowane w grę i nie trzeba za nią dodatkowo płacić. Nie będę się więcej rozpisywać, bo nie ma to sensu. To wydanie oceniam na 6/10

Podsumowanie ukończenia The Walking Dead: Season One na PC.
Spoiler:
Podsumowanie ukończenia The Walking Dead: 400 Days DLC na PC.
Spoiler:

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: DirkPitt1 » 02 lutego 2018, 13:04

Gra przyjemna za pierwszym podejściem, przy kolejnym już niestety widać, że te ważne wybory są wyborami zupełnie nieistotnymi, bo i tak stanie się dokładnie to samo, co poprzednim razem. Jednak za pierwszym podejściem gra trzyma w napięciu. 8-

Plusy:
Niezła grafika
Ciekawi bohaterowie
Fabuła wciąga...

Minusy:
...tylko przy pierwszym podejściu
Swoboda wyłącznie pozorna
Mało gry w grze
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
Drenz
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 091#p61091
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Post autor: Drenz » 30 października 2018, 14:40

Przewidywalna, prosta z iluzorycznymi wyborami i pojawiającymi się znikąd szwędaczami. Naciąganą historię ratują bohaterowie z krwi i kości oraz oprawa wizualna. Słabe 7/10
Ostatnio skończone: Seven Doors, The Search, Dishonored: Death of Outsider, We. The Revolution, Kinoko
Gram: Knights of the Temple: Infernal Crusade, DYO, Hidden Folks, Deliver Us the Moon, Carrion, Wasteland 3

ODPOWIEDZ

Wróć do „The walking dead: sezon 1”