Memento Mori 2

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy
Memento Mori 2

Post autor: Ilcoron » 11 kwietnia 2012, 19:19

Obrazek
Życie i śmierć, dobro i zło, miłość i nienawiść - czy istnieje jakiś wybór pomiędzy tymi skrajnościami? Czy ludzie mają wolną wolę czy ich los jest z góry przesądzony już w momencie narodzin?

Memento Mori 2
producent: Centauri Production
wydawca: dtp entertainment
strona internetowa: http://www.mementomori2-game.com/
premiera: 2 kwartał 2012
----------
Miesiąc miodowy Lary i Maxa przerywa telefon z Interpolu, z prośbą o pomoc w odszukaniu sprawcy napadu na Muzeum Sztuki w Cape Town. W wyniku pościgu za włamywaczami dochodzi do tragicznego wypadku samochodowego. Max oficjalnie zostaje uznany za zmarłego, choć jego ciała nie odnaleziono.

Z pozoru bez znaczenia dla tych wydarzeń sprawa krwawego morderstwa w San Francisco, jaką Lara musi rozwiązać w ramach swoich zawodowych obowiązków, naprowadza ją na ślad wskazujący, że jej mąż jednak wciąż żyje. Musi znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania i wątpliwości.
----------
MEMENTO2 2015-09-21 15-24-30-73.jpg
MEMENTO2 2015-09-21 15-33-29-59.jpg
Motel pod Tijuaną - miejsce ukrycia się seryjnego mordercy.jpg
----------
Wydawca zaprezentował niedawno intro z niezwykle nastrojową piosenką Jill McDonald, skomponowaną i wykonaną specjalnie na potrzeby gry:
[youtube][/youtube]
Całkiem nowy silnik 3D, użyty przy produkcji, mam nadzieję, pozwoli zapomnieć o niedoskonałościach grafiki i animacji, jakich czasem doświadczali gracze w pierwszej części. I jeszcze bardziej wzmocni specyficzny klimat historii.

Kilkanaście pierwszych minut Memento Mori 2 możecie zresztą obejrzeć sami, w materiale udostępnionym również przez dtp (w języku niemieckim):
[youtube][/youtube]
Mimo zapewnień, że gra nie będzie nawiązywać do pierwszej części w stopniu, który by utrudniał rozgrywkę nowym graczom, przed sięgnięciem po tę pozycję warto zapoznać się z wcześniejszą odsłoną.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy
Re: Memento Mori 2

Post autor: Urszula » 11 kwietnia 2012, 20:31

Ech u nas nawet pierwsza się nie ukazała, przykre to, a tu już kolejna część wychodzi.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Post autor: tynieczka » 11 kwietnia 2012, 20:33

Dlaczego nasi wydawcy, nas nie kochają ? :zalamka:
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: Gocciana » 12 kwietnia 2012, 16:43

No własnie, dlaczego nas nie kochają ^^ ? A ja tak chciałabym ...dostapić zaszczytu i chociaż w jedną część Memento Mori zagrać :|. Taka mało wymagająca jestem ;).
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Post autor: pelagia » 12 kwietnia 2012, 17:12

Gocci, jakoś mało wierząca jesteś w naszych wydawców ;). Zobaczysz, nastąpi jeszcze ten szczęśliwy dzień, w którym dostąpimy niewątpliwego zaszczytu zakupienia i zagrania w Memento Mori :). Tylko pozostaje mieć nadzieję, że będziemy wtedy jeszcze sprawne umysłowo :D.
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: Gocciana » 12 kwietnia 2012, 17:28

No właśnie o tę umysłową sprawność się obawiam :tak:. No i jeszcze sam tytuł gry przypomina o ....nieuniknionym ;).
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
MoP
Publicysta

Post autor: MoP » 30 kwietnia 2012, 23:57

Narazie to trzeba kciuki trzymać, żeby gra ostatecznie ujrzała światło dzienne. Niemiecki wydawca, dtp entertainment, ogłosił niewypłacalność. Na szczęście Memento Mori 2 raczej przeżyje, ale samego dtp szkoda... ciekawe czy się z tego wygrzebią.

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy

Post autor: kNOT » 09 maja 2012, 19:46

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Post autor: Ilcoron » 21 maja 2012, 20:22

kNOT pisze:31 maja?
8 czerwca. Jak napisał dzisiaj na forum dtp moderator, upadek firmy wymusza konieczność negocjacji nowych warunków ze stronami, stąd termin może jeszcze się opóźnić. Ale czy to nowość?!

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 22 maja 2012, 23:04

Let's Play Memento Mori 2 (Adventure-Treff)
Teil 1
Teil 2
Teil 3
Teil 4
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 22 maja 2012, 23:10

Zamiast oglądać let's play po niemiecku wolałabym, aby gra została wydana u nas. Nawiasem ten język mnie osobiście się nie podoba, jest strasznie twardy.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 23 maja 2012, 19:58

W całości po polsku, czy jedynie z polskimi napisami? ;)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 23 maja 2012, 20:14

Ech wszystko jedno może być z napisami, byleby wyszła. :D
Moje gry

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 27 maja 2012, 16:57

To mógłby być szok dla niektórych - oryginalne niemieckie głosy i polskie napisy :prosi:

A przecież w kinach tak jest i nikt jakoś nie narzeka...

Memento Mori 2: Wächter der Unsterblichkeit

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 27 maja 2012, 17:08

kNOT pisze:To mógłby być szok dla niektórych - oryginalne niemieckie głosy i polskie napisy :prosi:
Przyznam się, że dla mnie byłby to ciężkie do strawienia. Szok to za dużo powiedziane, ale odbiór gry byłby inny. O ile pamiętam i tu mogę się mylić, wyszła gra, gdzie dialogi są w oryginalnym niemieckim języku. Przypomniałam sobie, gdzie był oryginalny niemiecki język " Balko ryzykowne śledztwo". :rotfl:
Moje gry

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 31 maja 2012, 12:17

Kiepskie tłumaczenie i mówione kwestie w języku, którego nie rozumiem? Nie, dziękuję.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 31 maja 2012, 19:17

A ja wręcz odwrotnie - marzę o porzuceniu niewolniczej mentalności i o powrocie do różnorodności językowej. Tak jak idąc do kina na francuski film spodziewam się francuskiego, chciałbym uruchamiając czeską grę usłyszeć czeski. Albo zawsze i wszędzie mieć po polsku, jak w księgarniach. Skoro gry mają być czymś normalnym, po prostu jednym z mediów, niech polityka sprowadzania ich do Polski powstanie z kolan i dumnie ogłosi, że Polacy nie tylko swój własny język znają, ale i o innych słyszeli...

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Post autor: pelagia » 31 maja 2012, 19:31

twig pisze:Kiepskie tłumaczenie i mówione kwestie w języku, którego nie rozumiem? Nie, dziękuję.
Ja też dziękuję - ten język do mnie jakoś nie przemawia.
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 31 maja 2012, 21:12

@kNOT - nie każdy ma pracę związaną z obcymi językami. Taki informatyk na przykład ciągle musi uczyć się nowych rzeczy, żeby być na bieżąco - na naukę 10 języków po prostu nie ma się czasu. Dlatego wolę angielskie dialogi - wiem, że zazwyczaj są robione przez profesjonalne studia, często we współpracy z twórcami gry (np. genialne angielskie dialogi The Book of Unwritten Tales) - język angielski potrzebny jest mi w pracy, więc muszę go znać. Gry to rozrywka. Dodaj to wszystko do siebie - wynik jest jeden, angielska ścieżka dialogowa jest dla mnie optymalna.

Tłumaczenia napisów na polski zazwyczaj są tragicznie słabe, więc wolę rozumieć co jest mówione - żeby móc ignorować skaszanione podpisy.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 31 maja 2012, 22:04

Nie bardzo rozumiem, dlaczego piszesz w moim imieniu, a w dodatku w ogóle mnie nie znając twierdzisz, że niczego się nie uczę, bo na nic nie mam czasu :mad: Chwilę później już odrobinę przytomniej dodajesz, że to tylko dla Ciebie angielski jest najważniejszy. Problem w tym, że dla mnie i moich znajomych akurat nie jest. Dla mnie najlepsze są polskie głosy, ewentualnie z braku laku oryginalne z polskimi napisami. Tak trudno to zrozumieć? Jestem Polakiem i chcę mówić, czytać i słuchać po polsku. A tragicznie tłumaczone to są książki informatyczne. Wiem, bo jestem informatykiem ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Memento mori 2”