Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia - po polsku

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy
Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia - po polsku

Post autor: Urszula » 13 czerwca 2012, 22:29

.

[align=center]KAPITAN MORGANE I LEGENDA ZŁOTEGO ŻÓŁWIA – 28 CZERWCA PREMIERA POLSKIEJ WERSJI W ARTAKCYJNEJ CENIE I TYLKO W MUVE DIGITAL![/align][/b]
Kontynuacja doskonałej gry przygodowej So Blonde tylko w muve digital!
image001.jpg

Warszawa, 13.06.2012 – sklep internetowy Muve.pl informuje iż na mocy porozumienia z firmą Reef Entertainment polska premiera gry Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia odbędzie się w dystrybucji cyfrowej wyłącznie za pośrednictwem muve digital. Gra ukaże się w drugim kwartale bieżącego roku w pełnej polskiej wersji językowej i dostępna będzie w bardzo atrakcyjnej cenie 49,99 zł.

Gra przygodowa Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia jest nawiązaniem do wydanej w 2008 roku gry So Blonde: Blondynka w opałach. Jest to obowiązkowa pozycja dla fanów kultowej serii gier przygodowych Monkey Island czy Runaway. Tym razem możemy obserwować drogę Morgane od wczesnego dzieciństwa do osiągnięcia rangi kapitana pirackiego okrętu. Gra zabierze Cię w podróż po archipelagu 5 wysp oraz umożliwi interakcję z 40 różnymi postaciami. Wśród nich znajdą się zarówno takie, które będą skore do okazania Ci pomocy jak i takie, które będą chciały Ci przeszkodzić. Eksploruj ponad 50 przepięknych lokacji w grafice 1080p HD oraz odkryj największe tajemnice Karaibów! Czy dasz radę podołać odpowiedzialności jaka ciąży na kapitanie okrętu pirackiego? Odpowiedź na to pytanie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie...

Główne cechy gry:

• przystępna dla gracza przygodówka typu point-and-click, w cenie 49,99 zł w dystrybucji cyfrowej.

• sympatyczna bohaterka i wciągająca historia zapewniająca ponad 12 godzin gry,

• dający dużą swobodę świat gry, który zajmuje obszar 5 wysp,

• 40 różnych postaci rozproszonych po ponad 50 lokacjach,

• 6 mini-gier oraz dziesiątki nowych zagadek,

• scenariusz napisany przez Steve'a Ince'a – wielokrotnie nagradzanego twórcy i scenarzysty gier,

• wsparcie dla grafiki full HD 1080p.
Informacja prasowa
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy
Re: Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia - po polsku

Post autor: kNOT » 13 czerwca 2012, 22:37

Super! Trzeba będzie kupić. O ile z okazji premiery będzie za pół ceny :E
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 13 czerwca 2012, 22:39

Może nawet troszkę mniej. Lekka przesada żądać za grę tyle samo, co w cenie pudełkowej. Ja jej nie kupię, choć gra może być dobra.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 13 czerwca 2012, 22:44

Tak - można kupić. Jak pojawi się jako dodatek na płycie do CD Action - za 15 złotych.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 13 czerwca 2012, 23:40

A coście się tak na tę grę uwzięli? KiK przy pierwotnie sugerowanej cenie 40 złotych kosztuje na Muve 35 za pudełko i 32 za wersję elektroniczną, za którą promocyjnie dałem tylko 16. Dla odmiany jedyny wydany do tej pory ochłap AVS dzielnie trzyma się pułapu 40/35 za pudełko i to pomimo darmowego wydania gazetowego. Za żółwia w pudełku zażądano by zapewne ponad 60 złotych, a kupić będzie można wydanie elektroniczne za, mam nadzieję, jedyne 25. Czego chcieć więcej?
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 13 czerwca 2012, 23:48

Jak już ma mieć grę, to chcę by stała mi na półce i łypała do mnie oczkami z pudełka, tym bardziej, gdy ma kosztować 50 zł. Taki dziwak jestem, że za taka cenę chce pudełko z grą, żebym ją mogła pooglądać.
Moje gry

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 13 czerwca 2012, 23:54

Kup za połowę, a za resztę zrób sobie wypaśne pudełko :D

Wersji elektronicznych gier mam już coś pod 300 (tylko 1 na Steamie) i gdybym miał to na półkach układać, musiałbym mieszkanie na duuużo większe zmienić :E

Tak jest taniej, prościej, wygodniej...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 14 czerwca 2012, 00:09

kNOT pisze:Tak jest taniej, prościej, wygodniej...
Ale i brzydziej, cenę zaś jaką proponuje Cenega jest wygórowana i tyle.
Moje gry

Awatar użytkownika
Madzius888
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Post autor: Madzius888 » 14 czerwca 2012, 00:19

Ja nie mam nic przeciwko elektronicznym, zaakceptowałam sytuację, że czasem po prostu inaczej nie dostaniemy,
Obrazek
ale cena jest wygórowana.

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 14 czerwca 2012, 00:30

Wygórowane to było żądanie 80 złotych za 2, 3 godzinne AVS, Żółw ma być podobno 3, 4 razu dłuższy, w dodatku w HD...

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Post autor: Piotr_85 » 14 czerwca 2012, 09:42

Jak wspominałem ja także nie kupię gry w wersji elektronicznej. Również jestem zwolennikiem tradycyjnych wydań bo:

- ładnie wyglądają na półce :D
- w cyfrowej wersji nie dostajemy żadnych fajnych dodatków. Nie wyobrażam sobie np. Art booka w PDF :rotfl2:
- nikt mi nie zagwarantuje że dany sklep utrzyma się na rynku tak długo dopóki będę miał chęć sięgania po ten tytuł, albo że hakerzy się zainteresują się danym sklepem. Przykład z włamem na PSN Sony stanowi dowód że wcale nie jest to nierealne.
- gry nie są wcale tańsze mimo że tak miało być. Często taniej kupuję premierowe wydania na DVD i dodatkowo z polskiej wersji językowej czego nie gwarantują sklepy cyfrowe

W dystrybucji cyfrowej kupuje tylko to co wiem że nie ukaże się w innej formie jak np. Limbo czy niektóre DLC ale zdaje sobie sprawę że dla niektórych to wygoda.

Co do samej oferty to moim zdaniem brak alternatywnej wersji pudełkowej to trochę strzał w kolano Cenegi.
Zważywszy że szybkie łącza wciąż są trudno dostępne dla dużej liczny osób przez co dystrybucja cyfrowa nie jest zbytnio popularna, znikomy udział w rynku i popularność muve.digital.pl na tle np. Steam, Origin czy Gog, duże piractwo i małe zainteresowanie przygodówkami wśród graczy na tle innych gatunków raczej są duże szanse że wkrótce gra będzie dołączona do jakiejś gazety.

BTW. Jakby ktoś sprowadzał sobie na własną rękę pudełkowa wersje z Amazon lub Ebay to z chęcią przyłączyłbym się do zakupu :D
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2012, 18:49 przez Piotr_85, łącznie zmieniany 1 raz.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 14 czerwca 2012, 18:31

Witam,
We wczorajszą informację wkradła się niezamierzona nieścisłość, mianowicie gra „Kapitan Morgan i Legenda Złotego Żółwia” ukaże się oczywiście w polskiej wersji językowej, acz kinowej (napisy), a nie pełnej jak było podane. Za nieścisłość przepraszam, proszę o stosowną aktualizację opublikowanych informacji, a media, które jeszcze tego nie uczyniły o publikację od razu finalnej wersji (poniżej).
Pozdrawiam
Małe sprostowanie, co do wersji językowej gry
Moje gry

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 14 czerwca 2012, 18:33

Coraz bardziej atrakcyjna robi się ta cena :P
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 14 czerwca 2012, 18:46

Cena ceną, ale dlaczego wszyscy wstydzą się podawać wersję językową ścieżki dźwiękowej?

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 14 czerwca 2012, 18:50

Widzę, że używanie sformułowania wersja kinowa gry jest wszechobecna.
Moje gry

Awatar użytkownika
Madzius888
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Post autor: Madzius888 » 14 czerwca 2012, 19:11

kNOT pisze:Wygórowane to było żądanie 80 złotych za 2, 3 godzinne AVS, Żółw ma być podobno 3, 4 razu dłuższy, w dodatku w HD...
I tyle nie zapłaciłam. Zwłaszcza, że kupiłam AVS w przecenie za ok. 20zł, i... do tej pory nie skończyłam, gra jest dla mnie nużąca. Nie kupuję premierówek powyżej 50zł. Źle na tym nie wychodzę, nawet jeżeli jest oczywiście koszt taki, że zagram później. W przypadku gier elektronicznych jeszcze nie ustaliłam rozsądnego limitu, ale na pewno nie będzie on równy pudełkowym.

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 14 czerwca 2012, 19:29

Urszula pisze:Widzę, że używanie sformułowania wersja kinowa gry jest wszechobecna.
Przyjęło się, chociaż związku z kinem nie ma...

W dodatku w kinie na filmie francuskim słychać głosy francuskie, ale poczytać można sobie po polsku, na włoskim filmie słychać głosy włoskie, na hiszpańskim hiszpańskie, itd., a w grach praktycznie zawsze mamy angielski podkład. Czy bardziej odpowiednia nie byłaby wobec tego 'wersja angielskawa'? :D

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Post autor: Piotr_85 » 14 czerwca 2012, 19:30

Madzius888 pisze:
I tyle nie zapłaciłam. Zwłaszcza, że kupiłam AVS w przecenie za ok. 20zł, i... do tej pory nie skończyłam, gra jest dla mnie nużąca. Nie kupuję premierówek powyżej 50zł. Źle na tym nie wychodzę, nawet jeżeli jest oczywiście koszt taki, że zagram później. W przypadku gier elektronicznych jeszcze nie ustaliłam rozsądnego limitu, ale na pewno nie będzie on równy pudełkowym.

Widzę że kupujesz gry w podobny sposób jak ja :) Też mam limit 50zł i 100zł na gry konsolowe aczkolwiek nie zawszę przestrzegany bo wiem że jak pojawią się u nas Tajne Akta i Amnesia 2 to zamówię preordery chociażby kosztowały 2 razy tyle. :D Ale poza kontynuacjami gier których jestem wielkim fanem też czekam aż interesujące mnie pozycje stanieją do odpowiedniej ceny.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 18 czerwca 2012, 19:42

Jednak tylko 45 złotych, czyli jest szansa na całkiem miła promocję...
http://muve.pl/digital/przygodowe/kapit ... gital/5187

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 18 czerwca 2012, 20:01

To nie jest tylko, dla wydanie bez pudełka, to jest zdecydowanie nadal aż.
Moje gry

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia”