Yesterday Premiera PL

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Yesterday Premiera PL

Post autor: layne » 16 maja 2012, 17:27

Według GRY-ONLINE: Październik 2012.
Wersja językowa: angielska :mad: :mad: :mad: .
NA MNIE NIE ZAROBIĄ :( .
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17197
Gram:
Niedawno ukończyłem: Kathy Rain

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy
Re: Yesterday Premiera PL

Post autor: kNOT » 16 maja 2012, 18:36

1. GOL nigdy nie był dobrym źródłem informacji
2. Angielski jest raczej przejawem braku informacji o wersji językowej (co dodatkowo potwierdza orientacyjny termin premiery)
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Post autor: Piotr_85 » 16 maja 2012, 18:52

GOL pewnie wziął info ze strony wydawcy:
http://www.lem.com.pl/plan.php

W pierwszej chwili się ucieszyłem widząc tytuł tematu :) a potem ogarnął smutek. :(

Jeśli to prawda to również nie zakupię tej gry. Byłaby to bardzo dziwna decyzja bo w dzisiejszych czasach bardzo trudno znaleźć nie spolonizowaną przygodówkę wydaną na naszym rynku, a nie zrobienie nawet wersji kinowej odbiera już na starcie dość dużą grupę odbiorców, bo co tu ukrywać bez bardzo dobrej znajomości angielskiego nie ma sensu podchodzić to tego gatunku. Dlatego nie wiem jak mogliby sensownie zarobić w ten sposób wydając tą pozycje. Liczę że to błąd, niepełna informacja albo że LEM zmieni zdanie. W innym wypadku poczekam na spolszczenie a grę zakupie na Ebayu lub Amazonie a nie od polskiego wydawcy bo grę i tak kiedyś będę musiał przejść jako wielki fan gier Pendulo. :)
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 16 maja 2012, 18:59

Nie ma tam mowy o październiku, a niektóre gry nie mają w ogóle informacji o wersji.
W dodatku napis 'wersja językowa: angielska' pojawiła się na GOLu dużo wcześniej...

Dodam tylko, że Yesterday ma wyjść/wyszło po
- angielsku
- francusku
- hiszpańsku
- niemiecku
- rosyjsku
- włosku
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Post autor: Piotr_85 » 16 maja 2012, 19:22

Fakt nie ma mowy o październiku. :wstyd: Nie spojrzałem że nie ma miesiąca w dacie tylko spojrzałem na rok i język ( a raczej spojrzałem na datę ale wizyta w pubie by zabić 2 godz na PKS do mojego miasta stępiła mi na dzisiaj trochę wzrok :D ).

Co ciekawe w sklepie już można zamówić preorder
http://www.lem.com.pl/gra.php?gid=993
i podana jest już cena 99zł.

Trzeba poczekać na oficjalną wiadomość od LEMa.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 16 maja 2012, 19:34

I jeszcze ciekawostka :rotfl:

ROZSAH LOKALIZACE: profesionální česká verze

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Post autor: layne » 24 maja 2012, 22:45

Ufff polskie napisy :tak: :tak: :tak: http://www.lem.com.pl/gra.php?gid=993
Tylko cena trochę odstrasza :szok: .
Gram:
Niedawno ukończyłem: Kathy Rain

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 24 maja 2012, 22:56

Szkoda, że tylko napisy. W dodatku nie z oryginalną wersją dźwiękową...

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 111 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Post autor: kassiopestka » 30 maja 2012, 15:10

No trudno, zeby wydali gre po hiszpansku z polskimi napisami. Kazdy woli po angielsku. Dobrze, ze beda nasze napisy, ale cena debilna, znow gra przejdzie bez echa jak TNBT. :(

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 136 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 140 razy

Post autor: Urszula » 30 maja 2012, 15:23

Windowanie cen, brak reklamy to taki gwóźdź do trumny. Pisze się, że jest brak zainteresowania grami przygodowymi, ale ja od dawna nie widziałam porządnej reklamy tego gatunku. Może, gdyby choć troszkę ten gatunek gier był reklamowany to i by zainteresowanie wzrosło.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy

Post autor: twig » 31 maja 2012, 09:30

kassiopestka pisze:(...) ale cena debilna, znow gra przejdzie bez echa jak TNBT.
Nic dziwnego. W końcu ludzie grający w gry przygodowe są inteligentni i nie dadzą 100 złotych za grę, która w gruncie rzeczy jest taką jednorazówką na 5 godzin. Rozumiem wydanie 100 złotych na na jakąś strzelankę czy wyścigi samochodowe, bo tam oprócz 5 godzin w trybie dla jednego gracza jest jeszcze zabawa z innymi w sieci (która może trwać nawet latami). A w przypadku TNBT czy Yesterday kupujemy nowelkę w cenie encyklopedii PWN.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
monila1000
Przyjaciel forum

Post autor: monila1000 » 31 maja 2012, 14:14

Raczej nie kupie chociaż chciałabym zagrać po polsku i może wreszcie udałoby mi się znaleźć baterie i obejrzeć zakończenie bonusowe? :dziadek:
__________________________________________________________________________________________________________
Grać, grać, grać
i nie przestawać,
bo bez gry,
świat jest zły. - dość paranoiczne, ale ważne że własne :)

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 31 maja 2012, 19:30

kassiopestka pisze:Kazdy woli po angielsku.
Jak każdy skoro ja bym chciał po hiszpańsku? :D

W wersji dla zmanierowanych światowców może być po polsku, hiszpańsku, francusku, angielsku, niemiecku i włosku jednocześnie - przynajmniej miałbym wybór...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 136 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 140 razy

Post autor: Urszula » 31 maja 2012, 20:03

Ja zaś zdecydowanie po polsku i to z dobrym tłumaczeniem.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Post autor: qwerty » 31 maja 2012, 22:07

twig pisze:... i nie dadzą 100 złotych za grę, która w gruncie rzeczy jest taką jednorazówką na 5 godzin. Rozumiem wydanie 100 złotych na na jakąś strzelankę czy wyścigi samochodowe, bo tam oprócz 5 godzin w trybie dla jednego gracza jest jeszcze zabawa z innymi w sieci (która może trwać nawet latami).
Po pierwsze: Nie każdy gra po sieci, a mimo to jest w stanie zapłacić 100 zł za grę, która oferuje tryb multi (mimo że to mu do niczego nie jest przydatne).

Po drugie: Jest/Było sporo tytułów, które nie oferowały multi i - mimo wysokiej ceny - sprzedawały się co najmniej dobrze. Faktem jest, że zwykle oferowały sporo więcej innego typu zabawy niż Y. W każdym bądź razie obecność trybu wieloosobowego wcale nie musi być gwarantem sukcesu.

Po trzecie: Marka. Wystarczy sobie przypomnieć kickstarter Double Fine. Ludzie zabijali się o nagrody, nie wiedząc niczego konkretnego o sponsorowanym produkcie. Nie twierdzę, że one same nie przyciągały potencjalnych sponsorów, w końcu autograf Tima Schafera i Rona Gilberta to marzenie wielu graczy, ale nie sądzę, aby to był czynnik decydujący o sukcesie akcji. Podobna sprawa ma się z Projektem Fedora - niektórzy, znając datę rozpoczęcia zbiórki, odmawiali sobie posiłku, byle tylko móc więcej dać na kampanię nowej gry z Texem Murphym. Wiele lat czekali na kontynuację jego przygód. Już dawno stracili nadzieję, a tu, jak gwiazdka z nieba, spadła im TAKA wiadomość. TAKA szansa.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Sin
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Post autor: kNOT » 31 maja 2012, 22:22

Ekm... 87,142 to wynik imponujący, gdy opisuje sprzedaż gry w Polsce, ale na świecie, to raczej niewiele... W dodatku o autografy 'zabijały' się ledwie 1162 osoby... Na 7 miliardów? A bajeczka o odmawianiu sobie posiłku jest... nawet zabawna :)

Wracając do tematu - jak grać, to tylko po polsku! Ewentualnie w oryginale z napisami...

qwerty
Publicysta

Post autor: qwerty » 01 czerwca 2012, 19:18

To chyba zrozumiałe, że nie każdy kupuje kota w worku. Dodajmy do tego brak pieniędzy, nieufność co do tego typu inicjatyw, brak wiedzy o kickstarterze, a nawet pewność pozytywnego zakończenia akcji (przypomnę, że autorzy uzbierali wymaganą kwotę w kilka godzin), a finalna liczba sponsorów nie okaże się tak mała. Pamiętajmy, że kickstarter jest nowym przedsięwzięciem, a przynajmniej dopiero niedawno zrobiło się o nim głośno. Zobaczymy, jak to się dalej potoczy.
kNOT pisze: A bajeczka o odmawianiu sobie posiłku jest... nawet zabawna :)
Przecież nie pisałem tego na poważnie :)
Na tapecie:

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Post autor: Ilcoron » 17 czerwca 2012, 13:07

Yesterday: Печать Люцифера w Rosji kosztowała w dniu premiery 300-350 rubli (~ 35-40 zł). W pełni przetłumaczona (głosy i napisy). Podobnie Книга ненаписанных историй (The Book of Unwritten Tales). Obie co prawda w skromniejszej niż na Zachodzie oprawie. Da się jednak wydawać taniej. Tym bardziej, że jak sądzę (choć może się mylę), pozostawanie wydawcy w tej samej grupie właścicielskiej co duża sieć dystrybucyjna (empik), powinno wpływać także na obniżenie kosztów.

qwerty
Publicysta

Post autor: qwerty » 17 czerwca 2012, 23:58

Czy zarobki Rosjan są zbliżone do naszych?
Na tapecie:

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Post autor: Ilcoron » 18 czerwca 2012, 03:36

qwerty pisze:Czy zarobki Rosjan są zbliżone do naszych?
Pamiętaj, że zarobić na tym chce również druga strona. Bo wątpię, że zachodnie studia czy deweloperzy traktują sprzedanie praw do wydania tytułu w Rosji charytatywnie. To musi się opłacać obu stronom. I widocznie tak jest.

W Hiszpanii czy Włoszech cena u wydawcy w dniu premiery (także pełna lokalizacja) to 19,95€, czyli ok. 86-90 zł. Nawet uwzględniając Twój argument - zarobki w w/w krajach są 2-3 krotnie większe - ta, którą daje LEM się zwyczajnie nie broni. Nie wspominając o fakcie, że FX Interactive, przy okazji premiery, dokładał do Yesterday za darmo pudełkowe wydanie innego tytułu (wśród przygodówek do wyboru: zetaw kolekcjonerski Runaway 1+2, Jack Keane bądź Hollywood Monsters+The Next Big Thing)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yesterday”