Tworzenie spolszczenia

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy
Re: Tworzenie spolszczenia

Post autor: DirkPitt1 » 08 lutego 2022, 11:16

Rozpakowałem grę i rzeczywiście, wygląda na to, że, prawie nic nie ma w normalnym pliku tekstowym. Za to masa tekstu na grafikach. Sam Mabinogion to ileś tam stron tekstu na grafice. Pamiętam też, że zagadka z tłumaczeniem pisma ogamicznego mogłoby stanowić pewien problem. Prawdopodobnie po polsku wyszłoby to trochę koślawo. Ale w sumie, przyznam, że kusi mnie, żeby kiedyś się tym zająć, bo (mimo momentami wkurzającej liniowości tej gry) chętnie bym do Rhiannon wrócił.

Tylko nie tak zaraz, bo od zeszłego roku kontynuuję moje postanowienie ponownego ogrania najciekawszych RPG-ów mojej młodości. Tych wszystkich Icewind Dale, Newerwinter i Baldur's Gate. Zostały mi jeszcze 2 Baldury (plus Siege of Dragonspear) i Torment (a przydałoby się jeszcze Świątynie Pierwotnego Zła, Arcanum i dwa pierwsze Gothiki). A kto grał, ten wie, ile te gry potrafią czasu pochłonąć.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
Drenz
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 091#p61091
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Post autor: Drenz » 14 kwietnia 2022, 09:24

Tak tylko poinformuję, że we współpracy z innym tłumaczem (który w sumie wziął na siebie więcej roboty) kończymy tłumaczyć grę Lucifer Within Us. Jest to gra przygodowa, w której wcielamy się w siostrę Adę, będącą jednocześnie egzorcystką, której zadaniem jest wyjaśnienie trzech spraw i związanymi z nimi zbrodniami oraz wskazanie winnego (opętanego) na podstawie zebranych informacji. Jest już przetłumaczone 90% tekstów, została jeszcze korekta i testy, ale w maju będzie można już zagrać w ów tytuł po polsku. :)
Ostatnio skończone: Korpus: Buried over the Black Soil, Dissonance, Trek to Yomi, A Memoir Blue, Nightmare of Decay, The Night of the Scissors
Gram:Primal Light, DragonView, Kroniki Myrtany: Archolos, Eco Hole, Starry Knight, Possession 1881

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: jackowsky » 14 kwietnia 2022, 10:30

Polskich wersji nigdy za wiele. :)
Ostatnio skończone: Sherlock Holmes and The Hound of The Baskervilles PL (50%), Black Geyser: Couriers of Darkness PL (60%), Broken Age PL (70%)
Gram: The Mystery of Woolley Mountain, Toonstruck
W tle: Mass Effect: Edycja Legendarna PL

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 147 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 160 razy

Post autor: Urszula » 14 kwietnia 2022, 10:32

Prawdę prawisz jackowsky :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 219 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 59 razy

Post autor: kassiopestka » 14 kwietnia 2022, 11:01

Super, że ci się chce. :)
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Gibbous - A Cthulhu Adventure
Gram: Dexter Stardust Adventures in Outer Space, The Mystery of Woolley Mountain
W kolejce: Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice, Trüberbrook
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, Monolith, Crowns and Pawns Kingdom of Deceit

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy

Post autor: Adam_OK » 15 kwietnia 2022, 08:45

Trzeba będzie obczaić ten tytuł w maju :)
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Drenz
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 091#p61091
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Post autor: Drenz » 21 maja 2022, 09:42

Tłumaczenie jest już dawno skończone, tylko przyblokowały mnie sprawy techniczne. Drugi tłumacz stworzył patchera, który okazał się wirusem, więc sam ogarnę wrzucenie tekstów do gry i testy.

W między czasie przerobiłem, poprawiłem a wręcz napisałem od nowa fatalne tłumaczenie do gry Nightmare of Decay.

Jeśli ktoś lubi pierwsze Resident Evil, Clive Barker's Undying i inne mroczne gry z ery PSX to polubi też i ten tytuł, który inspiruje się klasyką. Dziś twórca udostępnił tłumaczenie ode mnie. Gdyby ktoś napisał pod tą aktualizacją kilka dobrych słów, byłbym bardzo wdzięczny :) A samą grę polecam jeśli ktoś lubi takie klimaty i można sprawdzić jakość tłumaczenia:)
Ostatnio skończone: Korpus: Buried over the Black Soil, Dissonance, Trek to Yomi, A Memoir Blue, Nightmare of Decay, The Night of the Scissors
Gram:Primal Light, DragonView, Kroniki Myrtany: Archolos, Eco Hole, Starry Knight, Possession 1881

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 219 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 59 razy

Post autor: kassiopestka » 21 maja 2022, 13:15

Gratuluję ci. :)
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Gibbous - A Cthulhu Adventure
Gram: Dexter Stardust Adventures in Outer Space, The Mystery of Woolley Mountain
W kolejce: Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice, Trüberbrook
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, Monolith, Crowns and Pawns Kingdom of Deceit

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spolszczenia”