Sherlock Holmes The Awakened - Kickstarter 2022

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 59 razy

Sherlock Holmes The Awakened - Kickstarter 2022

Post autor: Monttsserat » 04 sierpnia 2022, 21:50

3 sierpnia wystartowała kampania Kickstarterowa Sherlock Holmes The Awakened. Za produkcję gry, podobnie jak poprzednich odsłoń serii o brytyjskim detektywie, odpowiadać będzie ukraińskie studio Frogwares. Ekipa zdecydowała się na ten krok, pomimo trwającej w Ukrainie inwazji rosyjskiej. Jak możemy przeczytać na stronie kampanii:
For those of us on the team not serving in the military or with various humanitarian aid organizations, the only way we can fight back is by keeping our team creating. For normal citizens like us, our most potent weapon right now against the Russians is being able to keep Ukrainian society and our economy alive. A functioning country is one that can resist, fight back, and finally, rebuild.
PL 🇵🇱:
Dla tych z nas, którzy nie służą w wojsku lub w organizacjach humanitarnych, jedynym sposobem, w jaki możemy walczyć, jest utrzymanie naszego zespołu. Dla przeciętnych obywateli, takich jak my, najpotężniejszą bronią przeciwko Rosjanom jest zdolność do utrzymania ukraińskiego społeczeństwa i naszej gospodarki. Funkcjonujący kraj to taki, który może stawić opór, walczyć i wreszcie się odbudować.

Pierwotnie Sherlock Holmes The Awakened wydano w 2006 roku, jako samodzielną historię stanowiącą crossover twórczości Lovecrafta i Conana Doyle'a (przeczytasz o tym tu). W nowej wersji gra ma być kontynuacją ostatniej, najnowszej produkcji studia - Sherlock Holmes: chapter one (2021) i dziać się kilka lat po wydarzeniach z tej historii.

Premierę przewidziano na 2023 rok.
Nie ma być to zaledwie wizualny remaster gry z 2006 roku, ale remake na pełną skalę.

Lista zmian:
  • Nowe modele postaci i grafiki
  • Nowe animacje
  • Nowe cut sceny
  • Dodatkowa mechanika rozgrywki śledczej
  • Napisana od nowa historia łącząca się fabularnie z grą Sherlock Holmes: chapter one, by lepiej pokazać relacje duetu Holmes-Watson
  • Dodatkowe zadania poboczne
  • Nowe angielskie nagrania głosowe i tłumaczenia na wiele języków
  • Ogólny transport interfejsu użytkownika
  • Zmiana na perspektywę z trzeciej osoby
  • Dodatkowe funkcje poprawiające jakość życia
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Re: Sherlock Holmes The Awakened - Kickstarter 2022

Post autor: Adam_OK » 05 sierpnia 2022, 00:35

Chyba czas w końcu zagrać w Chapter One.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 239 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 67 razy

Post autor: kassiopestka » 05 sierpnia 2022, 01:24

Moja najbardziej nieulubiona część, ale może widok TPP jej pomoże.
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Broken Sword: The Shadow of the Templars, Broken Sword 5: Klątwa węża
Gram: Moontrain, Broken Sword II
W kolejce: Crowns and Pawns Kingdom of Deceit, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 25 razy

Post autor: Piotr_85 » 05 sierpnia 2022, 11:21

Jak pamiętam to w tej części można było zmieniać kamerę między TPP a FPP przy czym pierwszoosobowa była wygodniejsza.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 05 sierpnia 2022, 12:08

A mnie się wydaje, że ta opcja pojawiła się dopiero w Rozpruwaczu. No chyba że ja taka nieuświadomiona grałam. Źle znoszę FPP, a pisałam do tego poradnik i męczyłam się strasznie. W ogóle nie miałam frajdy z gry, tylko się pilnowałam, żeby do Rygi nie pojechać.
Ostatnio ukończone: Broken Sword: The Shadow of the Templars, Broken Sword 5: Klątwa węża
W kolejce: Crowns and Pawns Kingdom of Deceit, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 25 razy

Post autor: Piotr_85 » 06 sierpnia 2022, 09:58

Sprawdziłem w necie bo pamięć już nie ta co kiedyś i okazało się że tryb trzecioosobowy został dodany do zremasterowanej wersji. Widocznie grałaś w premierę a ja w remaster. ;)
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 06 sierpnia 2022, 12:13

Ja grałam w polską wersję pudełkową. Nawet nie wiedziałam, że jakiś remaster potem był. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sherlock Holmes: przebudzenie”