Czy to już koniec CD Action?

Tutaj rozmawiamy o tym, co nam w duszy gra, a nie jest związane z tematyką forum.
qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Re: Czy to już koniec CD Action?

Post autor: qwerty » 03 czerwca 2020, 21:56

SpokoWap pisze:
22 maja 2020, 21:18
qwerty pisze:
20 maja 2020, 23:23
Edit: A co do spadku jakości tekstów to polecam zerknąć na pierwsze numery, wtedy to była amatorszczyzna.
W jednym z pierwszych numerów CDA bardzo pozytywnej oceny doczekała się polska przygodówka "Noc" :rotfl:
Tekst bodaj na dwie strony, po lekturze którego można podejrzewać, że autor niedowidzi, niedosłyszy i w zasadzie nie bardzo uważnie w ten "hicior" grał ;P
Mam podobne wrażenie, czytając recenzję Art of Murder El Generala Magnifico (chyba 9/10), ale to mocno subiektywne, bo oceny zdobyła różne, różniaste.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Sin
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 9 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: DirkPitt1 » 04 czerwca 2020, 12:26

qwerty pisze:
03 czerwca 2020, 21:56
Mam podobne wrażenie, czytając recenzję Art of Murder El Generala Magnifico (chyba 9/10), ale to mocno subiektywne, bo oceny zdobyła różne, różniaste.
El General był znany z tego, że przygodówkom niskich ocen prawie nie wystawiał. Ale miał bardzo fajny styl pisania i te jego recenzje świetnie się czytało.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Post autor: tiger250 » 09 czerwca 2020, 10:05

EGM pisał świetne recki, niestety wyleciał z forum, bo uraził tutejsze Panie... Szkoda, bo wiedzę miał ogromną i sporo można było się od niego dowiedzieć.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 136 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 140 razy

Post autor: Urszula » 09 czerwca 2020, 15:28

A cóż to za dziwny wpis? EGM, nigdy na tym forum się nie rejestrował. Na przygodówkach.pl nikt go nie wywalał, nigdy nie było takiej sytuacji. Nigdy też nie publikował tutaj, ani na przygodówkach swoich recenzji. Recenzje dawno temu pisał dla gazety CD Action, tam i owszem się z redakcją skłócił, ale nie z paniami z tego czy innego forum.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator

Post autor: tiger250 » 10 czerwca 2020, 09:38

Oczywiście, że był Urszulo :) Pamiętam dokładnie tą sytuację. Napisał kiedyś dość mocny kawał z "brodą", i Panie strasznie się zdenerwowały :) Dano mu dość jasno do zrozumienia, że nie jest tutaj mile widziany, no i sobie poszedł.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 10 czerwca 2020, 11:34

Sprawdź sobie proszę userów, zarejestrowanych na tym forum i zobaczysz, że nigdy się tutaj nie rejestrował. Mogę również pokazać stare forum, gdzie nie otrzymał bana. Czy był jakiś kawał z mniejszą czy więsza brodą, aż sprawdzę tę sytuację, ale nie pamiętam, żeby z tego powodu, ktoś mu dał do zrozumienia, że ma sobie odejść.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 25 razy

Post autor: MrPepka » 10 czerwca 2020, 12:05

Ula, a może tiger250 pisał o forum CD-Action, a nie o naszym?

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 10 czerwca 2020, 12:40

No może, ale ja zrozumiałam, że dotyczy to naszego forum, lub starego przygodówki.pl. Swoją drogą właśnie je sprawdzam i nie znalazłam jak na razie takiej sytuacji. Jednak jesli mi się uda to znaleźć to się odezwę. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator

Post autor: tiger250 » 10 czerwca 2020, 12:55

Zobaczcie jak ja długo już tutaj jestem. Dam sobie rękę obciąć, bo jestem pewien na 100% :D To było dobre ponad 10 lat temu, może nawet 15... On nie był zarejestrowany pod nickiem EGM, ani niczym podobnym. W jednej z dyskusji wydało się, że to on. A bana tez nie dostał, pokłócił się trochę i zniknął sam :) To było stare forum, jeszcze przez zmianą, i pamiętam, że się nawet ucieszyłem, że on w końcu tutaj zajrzał, bo to byłą chodząca encyklopedia gier Point & Click.

Ps. Na forum CD-Action, nie udzielam się nic a nic. Przez ostatnie 20 lat, może kilka postów napisałem.

Ps. Jak będę miał trochę więcej czasu to przeprowadzę własne śledztwo żeby wam udowodnić, że mam rację :D

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 10 czerwca 2020, 13:05

Zarejestrowany był na przygodówki.pl jako EGM, więc nie mogło to wyjść w jakieś dyskusji, że to on lub nie. Został zresztą dość wylewnie przywitany, przez wtedy aktualną administrację. Na przygodomanii nigdy go nie było. Przeszukuję jeszcze wątki, bo z racji tego, że forum jest wyłaczone, nie mogę sprawdzić postów jakie napisał. :) Zarejstrował się na przygodówkach 18.04.2008 :) Nie mniej jednak, trzeba oddać mu, że świetnie przetłumaczył Cevile i bardzo dobrze pisał o przygodówkach. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 62 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Post autor: Adam_OK » 13 czerwca 2020, 12:22

Tiger, jak to było 10 czy 15 lat temu, to na pewno nie na tym forum, bo jest ono nieco młodsze. Może na przygodówkach coś takiego było, że coś napisał, a ktoś się o to obraził, ale nikt mu bana nie dał, to mogę zaręczyć :P
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator

Post autor: tiger250 » 14 czerwca 2020, 16:01

Ja już chyba ze starości mam kłopoty z pamięcią :) Przygodówki.pl, to jest Przygodomania po zmianie nazwy ?? No ludzie są w większości Ci sami co wtedy. Albo ja mam z głowa coś :) Kiedyś było forum przygodówki.pl i potem zmieniło się w przygodomania.pl ??

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 62 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Post autor: Adam_OK » 14 czerwca 2020, 16:16

tiger250 pisze:
14 czerwca 2020, 16:01
Ja już chyba ze starości mam kłopoty z pamięcią :) Przygodówki.pl, to jest Przygodomania po zmianie nazwy ?? No ludzie są w większości Ci sami co wtedy. Albo ja mam z głowa coś :) Kiedyś było forum przygodówki.pl i potem zmieniło się w przygodomania.pl ??
Nie do końca. Przygodówki.pl powstało jako forum gry Black Mirror gdzieś na początku 2005 roku. Z czasem, gdy zaczęło się rozrastać o działy związane z kolejnymi grami zmieniło nazwę na przygodówki.pl. Tak funkcjonowało kilka lat, ale doszło do rozłamu (z jakiego powodu i kto zawinił - to nie jest tu istotne) i powstała przygodomania.pl, na którą przeszła część redaktorów z przygodówek.pl. Przez jakiś czas oba fora funkcjonowały równolegle, ale w końcu przygodówki.pl zostały zamknięte, więc tę resztkę osób z przygodówek.pl przejęła przygodomania.pl. To tak w skrócie.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator

Post autor: tiger250 » 14 czerwca 2020, 16:39

Dzięki Adam! No widać, już pamięć mi jednak szwankuje. W ogóle o czymś takim jak przygodówki.pl zapomniałem... Byłem przekonany, że to od zawsze była Przygodomania. Pamiętam jeszcze kiedyś chyba "przygodoskop", ale ten portal i forum, średnio mi pasowało.

Ale to też niesamowite ile lat już człowiek gra w przygodówki...

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 4&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Shadow » 14 czerwca 2020, 18:12

Przygodoskop to już prowadzi do dziś inna ekipa.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 14 czerwca 2020, 22:32

Przygodoskop jest obecnie najdłużej działającą stroną piszącą o przygodówkach.
Moje gry

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy

Post autor: SpokoWap » 09 lipca 2020, 21:45

CD-ACTION ocalone od zagłady. Na jak długo? Oby jak najdłużej. I chyba szykuje się jakaś zbiórka crowfundingowa.

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/w ... r-naczelny
Obecnie grane: Murder in Tehran's Alleys: 1933 (PC), Uncharted (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsce na pogaduszki o wszystkim”