Runaway: a road adventure - problem

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 141 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 146 razy
Re: Runaway: a road adventure - problem

Post autor: Urszula » 17 kwietnia 2016, 15:20

Miałam nadzieję, że jednak coś wymyślisz. Ale i tak bardzo dziękuję za czas i pomoc. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
bobr40
Obserwator
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: bobr40 » 17 września 2017, 09:01

Spróbuj zrobić następującą rzecz:
1.Ściągnij z tej strony http://www.pconlife.com/searchfile/windowsosfile/ plik AviSplitter wersja 1.3.0.3 - dla systemu Win7 64-bit. Trzeba wpisać w wyszukiwarce avispiltter.ax i wybrać platformę Windows 7
2.Skopiuj ten plik do folderu \Windows\System32
3.W MenuStart w okienku uruchom wpisz: regsvr32 AviSplitter.ax i kliknij Enter
4.Uruchom grę
5.Czynność tą (wpisywanie polecenia) trzeba wykonywać po każdym restarcie systemu

U mnie to pomogło

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 141 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 146 razy

Post autor: Urszula » 17 września 2017, 11:34

Sprawdzę w najbliższym czasie, na razie dziękuję.
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 176 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy

Post autor: kassiopestka » 02 września 2020, 18:51

Nfsfan83 pisze:
16 kwietnia 2016, 12:16
Ula jaki masz monitor??? Ile cali? U mnie na 24 jest pięknie na pełen ekran. Druga sprawa kiedyś miałem problem z filmikami coś też winne były kodeki od filmów. Daj zgodność z XP może.
Jak udało ci się zrobić, że jest pełen ekran? Ja na Winie 10, na lapku, więc na pewno mniej niż 24 cale, mam czarne paski po bokach. U góry i dołu zresztą też, ale u góry jest na nim ekwipunek, a u dołu napisy, więc one pewnie zostaną, ale te po bokach strasznie mnie wkurzają. Jest na nie jakiś sposób? Czy nie marudzić i cieszyć się, że gra w ogóle działa?
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Reversion - The Escape, Syberia: The World Before - demo
Gram: Reversion - The Meeting
W kolejce: Książę i tchórz, Gibbous - A Cthulhu Adventure, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice, Demetrios - The BIG Cynical Adventure
Czaję się na: The Season of the Warlock, Brassheart, One helluva day

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 56 razy

Post autor: earwig11 » 02 września 2020, 23:51

Pasów u góry i na dole się nie pozbędziesz, niby jak? Sama przyznałaś, że to jest miejsce na ekwipunek i napisy. Spójrz na pierwszą stronę tego tematu, w jednym z moich postów zamieściłem fotkę gry w okienku, tam też są takie pasy. Co do tych z boku to powinnaś się tylko cieszyć, masz zachowane proporcje. :P Ale jak ci tak bardzo zależy, to czasami można to wymusić przez zmianę w ustawieniach sterowników. Przynajmniej jak masz kartę NVidii to jest tam taka opcja, nie wiem jak u innych. Tutaj o tym pisałem:

viewtopic.php?f=41&t=5000

P.S. Nigdy nie rozumiałem fenomenu rozciągania starych gier na cały ekran. Nieważne że koła stają się owalami, a postacie grubasami, ważne że jest na cały ekran.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 176 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy

Post autor: kassiopestka » 03 września 2020, 00:23

Ej no, :P nie fenomenuj mnie tak od razu. :P :P :P
Jak wyjdzie dziwacznie, wrócę do tego, co mam teraz. Mam zresztą jeszcze możliwość uruchomienia gry na starym kompie z Winem XP i tam pewnie będzie pełny ekran, tylko dawno go nie odpalałam, więc żeby tam znowu jakieś inne problemy nie wyszły.
Po prostu przeczytałam tu, że może być pełny ekran, no to pomyślałam, że fajnie by było. :) Już trochę ślepawa ze starości jestem, więc przydałby się większy obrazek, ale jak postacie zrobią się pokrzywione albo widać będzie kiepską jakość grafiki, to podziękuję, bo takie rzeczy mnie akurat rażą. :)
Wielkie dzięki za pomoc. :)

EDIT:
Udało się. :) Co prawda nie w panelu Nvidii, bo tam nie umiałam tej opcji znaleźć, tylko zintegrowanego Intela (a przypomniałam sobie, że gra i tak mi się na tej karcie graficznej uruchamiała). Fakt, proporcje są trochę zaburzone, ale nie jakoś bardzo strasznie. Brian jest ciutkę większy paker, a Gina bardziej zaokrąglona tu i tam. :P Na obiektach w zasadzie jakichś dziwaczności nie dostrzegam. Zobaczę, jak mi to będzie pasować w trakcie gry (na razie gram jeszcze w Grim Fandango), jak mnie będzie jednak drażnić, wrócę do tych pasków. :)
Chciałam wrzucić fotkę na dowód, że nie ma dramatu, ale Bandicam robi je w prawidłowych proporcjach, tak że i tak nie byłoby widoku poglądowego. :P
Bardzo, bardzo ci dziękuję. <uchachanypesteq>
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Reversion - The Escape, Syberia: The World Before - demo
Gram: Reversion - The Meeting
W kolejce: Książę i tchórz, Gibbous - A Cthulhu Adventure, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice, Demetrios - The BIG Cynical Adventure
Czaję się na: The Season of the Warlock, Brassheart, One helluva day

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 56 razy

Post autor: earwig11 » 03 września 2020, 16:17

Ja tam jest fanem pixel perfect. Jak można i potrafię to uruchamiam w okienku, powiększonym 2-4x w zależności od oryginalnej rozdziałki. Dodatkowo wszystkie filtry "upiększające" wyłączam. Nie stanowi to problemu w DosBoxie czy ScummVM, gorzej ze starociami pod Windowsy. Jak już się uruchamiają na pełnym ekranie to przynajmniej niech zachowują proporcje (nieodzowne czarne pasy po bokach).

qwerty
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Post autor: qwerty » 23 listopada 2021, 23:16

Mam identyczny problem, co Ula 5 lat temu. Odgrywane filmiki freeze'ują się na od kilkunastu sekund do kilku minut. Niestety, w pconlife (link podany przez bobr40) nie wylistowuje mi ani jednego Avi Splittera, a w necie nie widzę bezpiecznego pliku. Próbowałem skorzystać z DxWnd (najnowsza wersja, 2.05.77), ale ustawienia z tego wątku (viewtopic.php?f=329&t=7159) spowodowały miganie środka ekranu. Sprawdziłem też gotowy plik konfiguracyjny (poprzez komendę Import...), co tym razem zepsuło kolory, ukryło część ekranu i dodało w bonusie glitche graficzne (dokładnie to, co Ula opisała tutaj: viewtopic.php?f=329&t=4928&hilit=runaway#p46402). Ma ktoś z Was pomysł, jak to rozwiązać?

Aha, mam wersję po polsku w dużym pudle. System: Win 7 64-bit.

EDIT: Pośpieszyłem się. Rozwiązałem problem z migającym ekranem w DxWnd (pomogła zmiana renderowania na gdi), ale nadal filmiki mi stopuje.
Na tapecie:
Przygodówka: Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Dungeon Siege
Taktyczna: -
Survival Horror: Silent Hill
FPS: G String
Akcja: Batman: Arkham Asylum
Logiczna: Babel Tower

ODPOWIEDZ

Wróć do „Runaway: a road adventure”