Runaway: a road adventure - problem

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 141 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 146 razy
Runaway: a road adventure - problem

Post autor: Urszula » 15 kwietnia 2016, 22:15

Mam problem z grą. Instaluje się na win (64bity) bez żadnych problemów. Jednak w trakcie trwania filmików co chwilę jest na krótką chwilę zamrożenie obrazu. Pomijam, że cudnie by było, gdybym mogła ją uruchomić w oknie, bo mam monitor dość duży i nie wygląda w nim gra najlepiej. Macie jakieś lekarstwo na tę staruszkę, żeby działał płynnie i jeszcze w oknie?
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 56 razy
Re: Runaway: a road adventure - problem

Post autor: earwig11 » 15 kwietnia 2016, 23:27

Co do uruchamiania gier w oknie już kiedyś zadałaś podobne pytanie. Jeśli masz kartę Nvidii to możesz ustawić w sterownikach aby gra się uruchamiała z czarnymi ramkami. Albo spróbuj użyć jakiegoś programu służącego do tego celu (d3dwindower, dxwnd), innej opcji nie ma.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 15 kwietnia 2016, 23:43

Jest problem w tym, że one nie chcą działać pod win 7 64bity, albo ja ich nie umiem uruchomić. Nie ma problemu gdy jest system 32 bitowy, natomiast jest problem z 64 bitami. Nadal sobie z tym nie poradziłam. A co z tym zamrażaniem obrazu w filmikach?
___________________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 19 razy

Post autor: SpokoWap » 16 kwietnia 2016, 00:41

Też to miałem. Obraz się zatrzymywał na przykład przy zmianach animacji ruchu postaci podczas rozmów. Tak śmiesznie drgały przez kilkanaście/kilkadziesiąt sekund, po czym wszystko ruszało dalej. Nie pamiętam tylko czy i jak sobie z tym poradziłem...
Obecnie grane: Hades (PC), Darksiders III (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Post autor: earwig11 » 16 kwietnia 2016, 00:57

Specjalnie dla ciebie Urszulo:

Obrazek

System: Windows 7 64bit
Program: DxWnd wersja 2.03.52

Tutaj link skąd ściągałem DxWnd, jest już nowsza wersja.
Programu nie możesz zainstalować? Czy się instaluje ale nie uruchamia? Może musisz uruchomić jako administrator, albo zainstalować w innym folderze niż "Program Files (x86)"

Co do skaczących filmików to nie mam pojęcia. U mnie działają ok (przynajmniej intro), mam wersję gry z GOGa.
Rozumiem, że już próbowałaś różne tryby zgodności itp.? Może tak być, że masz za nowe sterowniki, niektóre gry lepiej działają ze starszymi sterami. Spróbuj też sciągnąć cracka/nodvd, może to pomoże. Innych pomysłów nie mam.
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2016, 14:12 przez earwig11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 16 kwietnia 2016, 12:06

Ściągnęłam ten drugi program z twojego linku. Problem teraz mam inny, nie umiem ustawić tego programu, tak, by wyświetlał mi prawidłowe kolory, oraz żeby obraz był cały widoczny. U mnie uruchamia się w ten sposób, że widać tylko kawałek obrazu, w bardzo dziwnych kolorach, całości nie widzę, a za myszką zostaje dziwny ślad. Widać jak ją przesuwam.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 309#p29309
Podziękował(a): 60 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 77 razy

Post autor: Nfsfan83 » 16 kwietnia 2016, 12:16

Ula jaki masz monitor??? Ile cali? U mnie na 24 jest pięknie na pełen ekran. Druga sprawa kiedyś miałem problem z filmikami coś też winne były kodeki od filmów. Daj zgodność z XP może.
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 16 kwietnia 2016, 12:45

Uruchamiałam w trybie zgodności, ustawiając również wyłączanie skalowania i kompozycje pulpitu. Gra się w tym trybie zgodności uruchamia, ale wszelkie animacje powodują zamrażanie obrazu. Jest to bardzo częste i denerwujące. Na moim monitorze 24 calowym, u góry i na dole są ogromne czarne pasy i gra wygląda nieciekawie. Dlatego, wydumałam sobie, że uruchomienie jej w oknie będzie wyglądało lepiej i miałam nadzieję, że nie będzie tego zamrażania obrazu, co pół minuty. Postacie wtedy drżą, a cała animacja się zatrzymuje.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 309#p29309
Podziękował(a): 60 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 77 razy

Post autor: Nfsfan83 » 16 kwietnia 2016, 13:47

Weź daj rozdzielczość video na niskie
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Post autor: earwig11 » 16 kwietnia 2016, 15:15

Oto moja konfiguracja:

Obrazek

Obrazek

Reszty opcji nie ruszałem. Z tym kursorem też tak miałem, pomogło przestawienie emulacji w tryb Hybrid (obrazek powyżej).

Najlepiej najpierw usuń wszelkie tryby zgodności itp, jeśli masz je poustawiane. Dodatkowo możesz też usunąć plik dxwnd.ini z folderu z programem, wtedy ustawienia wrócą do wartości domyślnych.
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2016, 14:13 przez earwig11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 16 kwietnia 2016, 15:58

Serdecznie dziękuję, w końcu coś zadziałało. Problem jednak pozostał tego zamrażania się na chwilę obrazu, czyli uruchomienie w oknie nie rozwiązało mi tego problemu. Tak samo jest, gdy grę uruchamiam normalnie pod win 7. Nie mam tego problemu po uruchomieniu gry pod XP.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Post autor: earwig11 » 16 kwietnia 2016, 16:46

Aaa, to polska wersja. Wcale bym się nie zdziwił gdyby to polski wydawca coś zepsuł. Filmiki w Runawayu są w formacie bink. W głównym katalogu z grą powinien być plik binkw32.dll odpowiadający za wyświetlanie tych animacji. Spróbuj podmienić go na inną wersję (najlepiej skopiuj sobie oryginalny plik w bezpieczne miejsce). Skąd wziąść ten sam plik w innej wersji? Poszukaj na kompie, sporo gier korzysta z tego formatu animacji, na pewno inne gry Pendulo korzystają z tego kodeka. Odradzam ściąganie tego pliku z różnych "magazynów" dll na necie, niechcący można zainstalować sobie wirusa.

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Post autor: kNOT » 16 kwietnia 2016, 17:03

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 16 kwietnia 2016, 17:20

Może i powinien być, ale nie mam takiego pliku. W żadnym z folderów tej gry. Zaś to co jest, mogę zmienić tylko na sterownik główny lub Nvidii, ale ta zmiana nic nie daje.

Obrazek

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Post autor: earwig11 » 16 kwietnia 2016, 18:07

A to ciekawe, bo oznaczałoby, że polska wersja ma filmiki kodowane w innym formacie. Chyba że, niektóre pliki masz ukryte. Później wkleję zdjęcie z mojego folderu.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 16 kwietnia 2016, 18:13

Podejrzewam, że te wszystkie animacje kryją się pod plikiem o nazwie Datava

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Post autor: earwig11 » 16 kwietnia 2016, 22:02

Zrobiłem mały eksperyment i usunąłem plik binkw32.dll. Bez niego gra się w ogóle nie uruchamia. Spróbuj skorzystać z systemowej wyszukiwarki i spróbuj odnaleźć tej plik binkw32.dll. Jeśli go znajdziesz gdzieś w systemowym folderze to go przenieś do katalogu z grą.

Albo lepiej, ściągnij tej plik: http://megawrzuta.pl/download/779649868 ... 27601.html To jest spakowany plik z mojej kopi gry. Rozpakuj go do folderu z grą i zobacz czy zadziała. Jak nie to już nie wiem o co chodzi z tymi animacjami.
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2016, 22:14 przez earwig11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 16 kwietnia 2016, 22:07

Teraz jestem w pracy, więc niczego zrobić nie mogę, ale jutro dam znać jak to wygląda. Ale dzisiaj zaglądałam, do Runaway, 2 i 3, tam folder wygląda tak samo. Czyli brak jest pliku binkw32.dll, a mimo to animacje są płynne, nie ma tego zamrażania obrazu, przy każdej zmianie sceny. Zaś na pewno widziałam ten plik w The next big thing.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 17 kwietnia 2016, 11:56

Nie mogę pobrać, bo wyskakuje błąd pliku. Przeniesiony plik z innej gry nie pomógł, nadal jest ten sam błąd.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Post autor: earwig11 » 17 kwietnia 2016, 15:05

U mnie wszystko ok z tym plikiem, więc nie wiem czemu u ciebie coś wyskakuje. Ale to nieważne, skoro przeniesienie go z innej gry nie pomogło. Niestety nie mam już dalszych pomysłów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Runaway: a road adventure”