Broken sword II: the smoking mirror - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
5%
9. Prawie doskonała
10
50%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
6
30%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
10%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
5%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Broken sword II: the smoking mirror - ocena użytkownika

Post autor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 17:09

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy
Re: Broken sword II: the smoking mirror - ocena użytkownika

Post autor: Urszula » 10 maja 2012, 19:19

Grając ponownie po bardzo długiej przerwie, muszę się przyznać, że bardzo niewiele pamiętałam z tej przygosówki, a niektórych lokacji zupełnie nie pamiętam. Za wyjątkiem denerwującego głosu Nico nie znalazłam żadnych minusów. Świetna gra pod każdym względem/ Moja ocena 9/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy

Post autor: Xantia » 05 października 2012, 00:34

Zagrałem po paru latach w tę pełną humoru gierkę tak trochę z sentymentu i żeby sobie przypomnieć. I nie zawiodłem się, bo sporo zapomniałem, więc w dużym stopniu odkrywałem ją na nowo. B. S. jest godną kontynuatorką jedynki i można spokojnie potraktować obie części jako całość. Nie przepadam za tego typu uproszczoną grafiką, ale z kolei Broken sword na poziomie Tunguski czy Black mirror- jakoś nie pasuje ;) To tak jakby juhasa ubrać w smoking. Daję jej 8,5 a że tak nie można to 9 w ocenie. Polecam wszystkim tym, którzy nigdy w tę grę nie grali i reszcie dla przypomnienia.

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Post autor: Piotr_85 » 05 października 2012, 11:33

Ja mam do tej gry wielki sentyment bo to od niej rozpocząłem znajomość z serią. A kupiłem ją przypadkiem bo w tych czasach jeszcze tak nie uwielbiałem przygodówek, a była dołączona do upadłego 2 razy z rzędu, co jest nie lada wyczynem Top Secreta. :D Jest to jedna z ulubionych części serii zaraz po BS3 i trzeba przyznać że po latach trzyma fason. Fabuła jest naprawdę ciekawa, humor pierwszorzędny, zagadki dostosowane do mojego poziomu ( czyt. nie biłem głową w biurko nie wiedząc co dalej zrobić :D ), grafika jak na swoje lata bardzo ładna. Gra nie sprawiała mi większych problemów technicznych, ale jest dla mnie trochę za krótka. Przy każdej z części BS spędziłem sporo czasu więcej. Jak dla mnie 9/10

BTW. Mnie się głos Nico podobał, ma fajny akcent w tej części. Najsłabiej Nico wypada moim zdaniem w dubbingowanej BS4.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 62 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Post autor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 16:37

OCENA GRY: 9/10
ZALETY:
+ muzyka!
+ fabuła
+ humor
+ grafika
+ dźwięki

WADY:
- ilość zagadek
- zbyt niski poziom trudności
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Juki
Publicysta

Post autor: Juki » 09 września 2013, 10:24

Też bardzo kocham,ale dostanie 9/10, bo jakoś szybko się skończyła :D
Moje ukończone gierki

Przy­jaciel to ktoś, kto da­je Ci to­talną swo­bodę by­cia sobą.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: Vicek » 28 września 2013, 02:34

Historia opowiedziana w Broken Sword 2 jest nieco słabsza niż w poprzedniku, ale i tak potrafi zaciekawić i przyspawać gracza do fotela. Pozostałe elementy są równie dobre co w części pierwszej. Szkoda tylko, że gra tak szybko się kończy.
8/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Post autor: UpartaZołza » 13 lipca 2014, 21:40

W moim odczuciu nieco słabsza od poprzedniczki - głównie dlatego, że twórcy nieco "uprościli" rozgrywkę - nie możemy swobodnie pokazywać wszystkich przedmiotów napotkanym postaciom; przedmioty o które musimy zapytać by się czegoś istotnego dowiedzieć pojawiają się nam jako kolejne opcje dialogowe. Raz że ułatwia to grę, a dwa - słyszymy mniej zabawnych tekstów niż w jedynce. Oprócz tego nie mam żadnych większych zarzutów - może poza wspomnianym przez innych, irytującym głosem Nico. Fabuła wciąga, zagadki dalej głównie ekwipunkowe, ale pod koniec gry dostajemy małe urozmaicenie w postaci, niezbyt trudnej, łamigłówki logicznej :)
Duży plus za easter egg nawiązujący do Beneath A Steel Sky (scena w metrze) - uwielbiam takie niespodzianki :D

8/10
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Stempel

Post autor: Stempel » 14 lipca 2014, 11:55

Moim skromnym zdaniem BS2 wypada gorzej od poprzedniczki.
Gra jest krótsza, poziom trudności niższy no i fabuła średnio przypadła mi do gustu.
Może to tylko moja wrodzona nie chęć do wszelkich dżungli i tego typu lokacji ale niech mi ktoś powie ,że wolałby
zwiedzać zarośla Ameryki Południowej niż malowniczą Europe.
Mimo tych małych wad gra się bardzo przyjemnie i uważam ,że jest to godny następca pierwszego Broken Sworda.
8/10
A pirate I was meant to be!
Trim the sails and roam the sea!

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Post autor: UpartaZołza » 14 lipca 2014, 13:07

Stempel pisze:Może to tylko moja wrodzona nie chęć do wszelkich dżungli i tego typu lokacji ale niech mi ktoś powie ,że wolałby
zwiedzać zarośla Ameryki Południowej niż malowniczą Europe.
O właśnie, zapomniałam napisać - przeklęta dżungla zjadła mi nerwy :diabel: do samej lokacji nic nie mam, klimaty dżunglowe mi nie przeszkadzają, ale co ja się tam nachodziłam szukając odpowiedniej ścieżki
Spoiler:
Fakt, że było to związane głównie z moją wrodzoną ślepotą, bo najzwyczajniej w świecie nie zauważyłam jednego z wyjść w lokacji, ale co się z tym naszarpałam... :zalamka:
Spoiler:
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: jarecki83 » 25 lipca 2014, 22:53

A ja uwielbiam łono natury w przygodówkach, a już szczególnie ręcznie rysowane scenerie leśne. Polana, strumyk, słoneczko, zwierzyna i jakaś chatka... ech! Jak można tego nie kochać? :bezradny: Przecież takie widoczki, jak w Księciu i Tchórzu, w Teenagencie, czy w pierwszych Kyrandiach to uczta dla oczu :dziadek:

Awatar użytkownika
Rosetta_Stoned
Obserwator

Post autor: Rosetta_Stoned » 26 stycznia 2015, 13:10

Tym razem George i Nico muszą stawić czoła starożytnej tajemnicy cywilizacji Majów. Tak jak w poprzedniej części, mamy do czynienia z bogatym scenariuszem łączącym aspekty historyczne z nieco mistycznymi. Zwiedzamy zakątki Ameryki Południowej, spotykamy starych przyjaciół jak i nawiązujemy nowe przyjaźnie (Titipoco - porozumienie bez słów :) ) Grafika jest naprawdę ładna, i co najważniejsze, nie starzeje się z czasem, co zresztą można powiedzieć o całej grze. Ciągle miło się to ogląda i ciągle grywalność jest na wysokim poziomie.

Bez wątpienia mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o przygodówki, to tutejszy duet jest moim ulubionym. Dialogi są po prostu świetnie napisane, uwielbiam te przekorne docinki Nico.

Jedynka z dwójką tworzą jedną spójną całość, mimo to, wydaje mi się, że The Smoking Mirror było bardziej dynamiczne i barwne, czułam się jakbym naprawdę była w Ameryce Południowej, gdzie praży słoneczko i są piękne widoki (nie cierpię lata, ale tutaj było to przedstawione w taki sposób, że naprawdę czułam się świetnie ;P) Mimo to, jedynka ma przewagę w tym, że nie była AŻ TAK liniowa. Ode mnie 9/10 :dziadek:

Awatar użytkownika
pa1ner
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: 1. Machinarium.
2. Botanicula.
3. Gemini Rue.
4. Dear Esther.
5. 9.03m
6. Still life
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Post autor: pa1ner » 26 stycznia 2015, 23:04

Rosetta_Stoned pisze:Tym razem George i Nico muszą stawić czoła starożytnej tajemnicy cywilizacji Majów. Tak jak w poprzedniej części, mamy do czynienia z bogatym scenariuszem łączącym aspekty historyczne z nieco mistycznymi. Zwiedzamy zakątki Ameryki Południowej, spotykamy starych przyjaciół jak i nawiązujemy nowe przyjaźnie (Titipoco - porozumienie bez słów :) ) Grafika jest naprawdę ładna, i co najważniejsze, nie starzeje się z czasem, co zresztą można powiedzieć o całej grze. Ciągle miło się to ogląda i ciągle grywalność jest na wysokim poziomie.

Bez wątpienia mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o przygodówki, to tutejszy duet jest moim ulubionym. Dialogi są po prostu świetnie napisane, uwielbiam te przekorne docinki Nico.

Jedynka z dwójką tworzą jedną spójną całość, mimo to, wydaje mi się, że The Smoking Mirror było bardziej dynamiczne i barwne, czułam się jakbym naprawdę była w Ameryce Południowej, gdzie praży słoneczko i są piękne widoki (nie cierpię lata, ale tutaj było to przedstawione w taki sposób, że naprawdę czułam się świetnie ;P) Mimo to, jedynka ma przewagę w tym, że nie była AŻ TAK liniowa. Ode mnie 9/10 :dziadek:
Zachęciłaś mnie, zagram. :D

Awatar użytkownika
Rosetta_Stoned
Obserwator

Post autor: Rosetta_Stoned » 27 stycznia 2015, 14:39

Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz, chociaż kto wie, każdy ma swój typ przygodówek.
W każdym razie w dwójce jest parę nawiązań do jedynki, więc myślę, że warto od niej zacząć. ;)
A, i jak masz możliwość, to polecam wersję zremasterowaną, niby mało się różni, ale bardziej przypadła mi do gustu. ^^"

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Sherlock Holmes » 23 czerwca 2015, 23:47

Ocena : 9/10

Opinia :
Kolejna gra z tej serii, w którą miałem zagrać na PC, a kupiłem ją spontanicznie w Google Play na moim Tablecie, ale jej przejście na urządzeniu mobilnym, tylko zachęciło mnie do poznania jej wersji na PC. Jedna z najlepszych gier przygodowych wszech czasów (przynajmniej wg. mnie). Grafika, zagadki, fabuła - wszystko zachwyca i sprawia, że granie w nią to czysta przyjemność. Bohaterowie jak w pierwszej serii genialni. Trochę krótsza od 1 części i wydaje mi się, że łatwiejsza, a dodatkowo historia z 1 części bardziej mi się podobała, mimo to gra jest wciąż wspaniała i zasłużyła w pełni na Swoją ocenę 9/10 ;)
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy

Post autor: yemet » 11 lutego 2016, 02:04

Zalety
- więcej Nico
- animacje
- niektóre lokacje

Wady

- zagadki albo łatwe, albo mało intuicyjne, żeby nie powiedzieć: głupie
- brzydkie FMV
- nieciekawe partie, w których animujemy Nico
- mało satysfakcjonujące zakończenie

Ocena: 6/10

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Post autor: PawelJasiak » 04 sierpnia 2016, 02:26

9/10. Godny następca, ale fabularnie troszkę słabsza od jedynki.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... =634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Scoffer » 03 sierpnia 2017, 11:40

Słabsza od poprzedniczki. Nie podobały mi się tropikalne lokacje, nie było też odpowiednio dużo zagadek (chyba powinnam sobie odświeżyć Schizma, tak na dobicie :P). Nie zapadła mi specjalnie w pamięć, grałam miesiąc temu i nie pamiętam, jaka była linia fabularna. 7/10
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 9 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: DirkPitt1 » 03 listopada 2017, 13:05

Jakoś nie do końca przypadły mi do gustu scenerie z tej części, a fabuła o złym bóstwie z dymiącego zwierciadła jest moim zdaniem trochę słabsza niż w jedynce. Mimo to wszystkie zalety, które wymieniłem przy ocenie jedynki, tutaj nadal obowiązują i nie mogę dać grze mniej niż 9.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Broken sword II: the smoking mirror”