Longest Journey Home

ODPOWIEDZ
hern
Obserwator
Posty: 109
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 22:04
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Płeć:

Longest Journey Home

Post autor: hern » 20 czerwca 2022, 21:51

Jak pamiętacie gra miała powstać przy okazji zbiórki poprzez Kickstarter na Dreamfall Chapters . W 2013 roku nie udało się zebrać 2 milionów dolarów co było warunkiem jej powstania (wg mnie warunek zaporowy). Akcja gry zrealizowanej w 2D miała się rozgrywać pomiędzy Longest Journey a Dreamfallem. Czas mija i nie potrafię zrozumieć dlaczego ten kultowy projekt został porzucony. Wiecie coś na temat ewentualnego powrotu przez Ragnara Tørnquista do tematu?

Awatar użytkownika
Przemo
Administrator
Posty: 596
Rejestracja: 25 lutego 2012, 10:40
Lokalizacja: GM
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Re: Longest Journey Home

Post autor: Przemo » 21 czerwca 2022, 08:21

Z tego co pamiętam, sprzedaż Dreamfall Chapters nie była zadawalająca. Stąd postanowiono rozpocząć prace nad zupełnie nowymi projektami.

Ragnar wypowiadał się dosyć niejasno na temat TLJH. Odniosłem wrażenie, że projekt na tamtą chwilę był mega wątpliwy, ale nie chciał jednoznacznie go przekreślać. Sugerował też, że mogłoby się nim zająć inne studio lub pojawić się w innej formie niż gra video - np. w postaci książki.

Osobiście bardzo żałuję takiego obrotu spraw. Dreamfall pomimo, że dosyć ciekawy, to jednak daleko mu do TLJ i byłem w niebowzięty po ogłoszeniu bezpośredniej kontynuacji, i to jeszcze w postaci klasycznej przygodówki point and click. :) No, ale cóż.

Trochę informacji na temat TLJH można ponoć usłyszeć w tym live:
Sam nie słuchałem.
galador(at)przygodomania.pl

hern
Obserwator
Posty: 109
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 22:04
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Płeć:

Re: Longest Journey Home

Post autor: hern » 21 czerwca 2022, 19:48

Rzeczywiście sytuacja jest dosyć niejasna i bardzo dziwna. Gra która mogła osiągnąć niebywały sukces nie powstała. Tymczasem Dreamfall Chapters z całym szacunkiem zabrał dosyć średnie oceny, a nawet nie wyszedł w języku polskim co obiecano na Kickstarterze. Czyżby Ragnar nie miał po prostu pomysłu na nią i samą tylko obietnicą chciał podbić stawkę? Kto wie. Pieniądze by się znalazły, w tym z dotacji od norweskiego rządu, który hojnie wsparł pierwszą Longest Journey.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2022, 21:48 przez hern, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Przemo
Administrator
Posty: 596
Rejestracja: 25 lutego 2012, 10:40
Lokalizacja: GM
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Re: Longest Journey Home

Post autor: Przemo » 21 czerwca 2022, 21:19

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Dreamfall Chapters, które powinno być odebrane przez szerszą publiczność (choćby z uwagi na nowoczesny wygląd i silnik Unity) nie spełniło oczekiwań. Red Thread Games jako świeżutkie studio zapewne nie mogło sobie pozwolić na kolejną wtopę finansową. A stworzenie klasycznej (oraz godnej TLJ) przygodówki point and click w tamtych czasach było mocno ryzykownym posunięciem i dosyć drogim - narysowanie wszystkich lokacji, zaprogramowanie itd. Przy braku odpowiednich przychodów (przypuszczam) studio mogłoby stracić płynność finansową i zostać zamknięte. Poza tym licencja należy dalej do Funcom i zapewne musieliby się podzielić się z nimi procentem. Sięgneli wiec po coś bardziej pewnego albo mniej kosztownego.

Wstawię jeszcze cytat z jego oficjalnej strony. Notka została napisana prawdopodobnie w 2020 roku.
When are you going to make The Longest Journey Home?

We first teased a potential conclusion to TLJ protagonist April Ryan’s story in 2013, in connection with the Dreamfall Chapters Kickstarter. It’s a game I would still love to make…some day. But it’s complicated: the TLJ (and Dreamfall) license belongs to Funcom, and it’s up to them what they choose to do with it, and who to do it with. Hopefully, we can find a way to finish April Ryan’s (and Crow’s) story at some point in the future, but that decision is not up to me. Sorry. - https://www.ragnartornquist.com/faq
galador(at)przygodomania.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry na PC oraz inne platformy”