Simon the Sorcerer Origins

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 59 razy

Simon the Sorcerer Origins

Post autor: Monttsserat » 19 maja 2022, 09:00

Obrazek
.
Simon The Sorcerer Origins to oficjalny prequel legendarnej sagi przygodowej z lat 90. XX w. Simon The Sorcerer (Część 3 w tłumaczeniu Szymek Czarodziej 3D). Simon po raz pierwszy wyrusza do absurdalnego świata Fantasy, odkrywa starożytną przepowiednię i igra z magicznymi mocami.

Historia rozpoczyna się na kilka tygodni przed wydarzeniami z pierwszej części sagi i ma wyjaśniać powody, dla których Simon ostatecznie trafia do magicznego świata, jako bohater przygody.

Zbuntowany chłopak, trafia do alternatywnego świata fantasy i wywołuje masę kłopotów wypowiadając absurdalną starożytną formułę. Jednak jednocześnie podczas swej podróży dokona czegoś wielkiego, co da mu moralne odkupienie i pozwoli udowodnić, że jest czymś więcej niż tylko rozczarowaniem dla rodziców.

Za powstanie gry odpowiada Smallthing Studios i Leonardo Interactive.
Gra zapowiadana na marzec 2023 i ma ukazać się na PC i konsole.
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 239 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 67 razy
Re: Simon the Sorcerer Origins

Post autor: kassiopestka » 19 maja 2022, 12:26

Grafika urocza. :) Oby zagadki dopisały.
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Broken Sword: The Shadow of the Templars, Broken Sword 5: Klątwa węża
Gram: Moontrain, Broken Sword II
W kolejce: Crowns and Pawns Kingdom of Deceit, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 161 razy

Post autor: Urszula » 19 maja 2022, 13:38

Podejrzewam, że niestety humoru nie będzie.
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 19 maja 2022, 15:08

A czemu tak myślisz? Bo to jakieś nowe studio, na Seamie ma tylko tę grę. Coś o nim wiadomo?
Ostatnio ukończone: Broken Sword: The Shadow of the Templars, Broken Sword 5: Klątwa węża
W kolejce: Crowns and Pawns Kingdom of Deceit, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy

Post autor: twig » 19 maja 2022, 15:43

Tę grę robią twórcy Willy'ego Morgana: viewtopic.php?f=31&t=5089
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 19 maja 2022, 17:43

Znając jedynkę i to jak Simon staje się czarodziejem, nie bardzo wiem, jak można zrobić grę, która mówi o czasach zanim Simon stał się czarodziejem. Jednocześnie na filmiku widać jak już biega w szatach czarodzieja. To znaczy, że co urodził się Simon jest malutki i w prezencie na pierwsze urodziny otrzymuje szaty czarodzieje, bo już umie chodzić. Jakoś słabo to widzę, chyba że będzie wehikuł czasu i on poleci w przyszłość, by pomóc... tylko w czym. Zamiast robić jakiś prequel, mogliby zrobić kolejną grę, albo naprawić Simona 3. Nie wiem zresztą, to takie granie na sentymentach. Nie bardzo też wierzę, żeby umieli zrobić grę z dowcipem, może się mylę, ale...
___________________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 19 maja 2022, 18:04

No w opisie gry na Steamie padają słowa "komedia" i "sarkazm". Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 60 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 41 razy

Post autor: jackowsky » 19 maja 2022, 19:10

A może to tylko sarkazm, że jest to komedia. :)
Ostatnio skończone: Black Geyser: Couriers of Darkness PL (60%), Broken Age PL (70%), The Mystery of Woolley Mountain PL (60%), Last Stop PL (75%)
Gram: Polda 7 CZ
W tle: Mass Effect: Edycja Legendarna PL

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy

Post autor: Adam_OK » 19 maja 2022, 20:36

Ja na razie nie wypowiadam się w kwestii tego, co wyjdzie, najpierw niech w ogóle ta gra wyjdzie :P

P.S. Muzyka w tym trailerze jakoś nieco "zalatywała" mi... "Gwiezdnymi Wojnami", ciekawe jak to wyjdzie w finalnej wersji.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 64 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Post autor: Zagadka » 19 maja 2022, 23:54

Generalnie staram się zawsze dawać twórcom kredyt zaufania - nawet jeśli gra z początku nie wygląda za dobrze, a potem jednak okazuje się, że jest niezła. Fakt, te dziwne zawirowania czasowe mi tu nie pasują - Szymek w jedynce z 1993 r. ma chyba 14 lat? To ile ma tutaj?

Też bym wolał porządny remaster trójki (mojej ulubione części ze wszystkich i w moim mniemaniu - najzabawniejszej przygodówki ever) lub odwieszenia planowanej szóstki, o której było głośno wiele lat temu:

viewtopic.php?f=404&t=3398&p=26920&hilit=simon#p26920

No ale chcę zostać pozytywnie zaskoczony - oby to nie był "amerykański" (a w sumie to niemiecki) Szymek jak w 4 i 5, ale stary, dobry brytyjski i totalnie wredny ;).
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 20 maja 2022, 08:16

Było dużo pisania, były nadzieje, i jak zwykle po zapowiedziach nastąpiła cisza, która nieprzerwanie trwa już 6 lat. Na szóstkę nie ma co liczyć. Ta obecna zapowiedź też jakoś nie wzbudza we mnie entuzjazmu. Ani 30 letni Szymek, ani kilkuletni nie wróży niczego dobrego. Mam nadzieję, że się mylę.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 24 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 56 razy

Post autor: DirkPitt1 » 20 maja 2022, 15:54

Też mi jakoś ta gra nie leży. Simon jakiś taki z wyglądu mało złośliwy, robi za czarodzieja, zanim w ogóle powinien wiedzieć, że jakaś magia istnieje... Ale zobaczymy.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Post autor: SpokoWap » 20 maja 2022, 19:55

Bo może to będzie taki wanna be czarodziej :P
W ruchu całkiem sympatyczny ten Szymek, o ile fabuła, zagadki i humor dopiszą (garść mrugnięć okiem do fanów serii też mile widziana), to chętnie zagram. Wiadomość w każdym razie przyjmuje pozytywnie :)
Obecnie grane: Orientalne Noce (PC), God of War (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 20 maja 2022, 22:18

Mrugnięć okiem i przełamywania czwartej ściany ma być całkiem sporo. Akcja gry zaczyna się na kilka tygodni przed wydarzeniami z pierwszej części.
Tak przynajmniej stoi w opisie na Steamie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 09 czerwca 2022, 00:35

twig pisze:
19 maja 2022, 15:43
Tę grę robią twórcy Willy'ego Morgana: viewtopic.php?f=31&t=5089
A ten Willy Morgan jakie ma opinie? Bo mnie wizualnie się spodobał i mam go na oku, i planowany jest do grania. :)

Niejaki Massy Calamai (jeden z autorów) wrzucił na grupę info z kilkoma fotami (tymi samymi, co na Steamie). Akcja gry będzie mieć miejsce na kilka tygodni przed akcją "jedynki". Gra ma być pełna cytatów, humoru i odniesień do pierwszej części.
Smallthing Studios składa się ze starszych i młodych genialnych deweloperów, którzy pracowali już nad kilkoma point&clickami. Gra powstaje od 3 lat. Działają w porozumieniu z autorami oryginalnych "Szymków" (1 i 2), z miłością, pasją i szacunkiem dla tego gatunku i tej serii.
Gra ukaże się w pierwszym kwartale 2023 roku w wersjach na wszystkie platformy.

Mnie się grafika podoba, fajnie wygląda też inwentarz.

Obrazek

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 09 czerwca 2022, 16:23

Zapytałam o wersję PL, dostałam odpowiedź, że będą wspierać wiele języków. No oby polski się wśród nich znalazł. :)

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Post autor: SpokoWap » 10 czerwca 2022, 00:16

Odpowiedź cokolwiek wymijająca :D
Obecnie grane: Orientalne Noce (PC), God of War (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 10 czerwca 2022, 00:53

No niestetki. Ale nawet, jeśli wcześniej nie brali polskiego pod uwagę, to może się teraz zastanowią? Albo za jakiś czas rozpoczniemy dyskusję na Steamie. :)
Myślę, że tu akurat jest szansa, bo to projekt zakrojony na szerszą skalę (wszystkie platformy), znana seria, więc może akurat będzie tych języków całkiem sporo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry na PC oraz inne platformy”