Lucy Dreaming [2022]

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 59 razy

Lucy Dreaming [2022]

Post autor: Monttsserat » 14 marca 2021, 10:06

Obrazek

Pixelartowa przygodówka point and click, której premiera planowana jest na wstępnie na 2022 i poprzedzona będzie kampanią na Kickstarterze.
Gra ma stanowić dowcipną opowieść o małej dziewczynce imieniem Lucy, która musi zmierzyć się z dręczącymi ją snami. Konwencja, w której funkcjonujemy pomiędzy jawą a snem ma pozwolić graczowi nie tylko poznać różnorodne światy oraz panteon dziwnych postaci, ale także odkryć zagadkę koszmarów Lucy, naukę kontroli snów i zmierzenie się z unikalnymi łamigłówkami.

Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy
Re: Lucy Dreaming

Post autor: Annica » 16 marca 2021, 07:25

Dostępne jest demo na Steam oraz demo na stronie twórców i nowy zwiastun:
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Streamy z przygodówek i nie tylko: KLIK

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 250 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 69 razy
Re: Lucy Dreaming [2022]

Post autor: kassiopestka » 20 stycznia 2022, 22:07

Zagrałam w demo. Jak nie lubię pikselozy, ta ma przyjemną, żywą kolorystykę i się skusiłam. Jednak byłam nastawiona raczej sceptycznie, do gry przekonały mnie faktycznie fajne pomysły na zagadki. Jest tu całe mnóstwo rzeczy do obklikania i sprawdzenia w przynajmniej trzech interakcjach ("popatrz", "weź", "użyj"), czwarta to "porozmawiaj". Teoretycznie w demie nie ma z kim, ale spróbujcie z muchą. :P

Lucy cierpi na powracający we śnie koszmar, znalazła więc w internecie wskazówki, jak się go pozbyć (a konkretnie: jak nauczyć się kontrolować własne sny). I właśnie to jest naszym zadaniem w demie - odhaczyć wszystkie punkty z listy.

Jedyne, co mnie irytowało, to to, że gra oprócz pikselozy ma też archaiczny interfejs, zapomnijcie więc o klikaniu przedmiotem na przedmiocie, czy to w ekwipunku, czy podczas interakcji z obiektami zewnętrznymi. W tych wszystkich akcjach trzeba jeszcze aktywować, którąś z opcji w dole po lewej, które "domyślnie" ustawione są na "popatrz".

No ale - idzie się przyzwyczaić, choć spowalnia to zabawę. Zdecydowanie bardziej zachęciłaby mnie do gry wersja PL, na razie w menu są języki: niemiecki, rosyjski, francuski, włoski, hiszpański i angielski (i tylko ten ostatni ma dubbing).

Kilka fot z dema.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: Książę i tchórz
W kolejce: BROK the InvestiGator, Lord Winklebottom Investigates, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Post autor: Konrad » 29 maja 2022, 18:18

Super giereczka się kroi. Będę łupać z córkami jak się ukaże :dziadek:
Obecnie na tapecie: The Excavation of Hob's Barrow, Secret Files: Tunguska, The Hand of Glory, Darkestville Castle + tuzin staroci których nie mogę ukończyć od lat.. :bezradny:
Będę łupał: Gabriel Knight 3, Blade Runner
Ukończyłem ostatnio: Return to Monkey Island, Gabriel Knight 2, Voodoo Detective, The Blind Prophet.

Emu
Publicysta

Post autor: Emu » 14 czerwca 2022, 12:13

Konrad pisze:
29 maja 2022, 18:18
Super giereczka się kroi. Będę łupać z córkami jak się ukaże :dziadek:
Ja nie mam dzieci i chyba nigdy w życiu nie grałam z kimś... Grałam we współpracy z sąsiadem w "Mean Streets" jeszcze na początku lat 90. - graliśmy w to w tym samym czasie i podpowiadaliśmy sobie nawzajem rozwiązania. Ale tak, żeby siedzieć z kimś przed jednym komputerem i grać, to chyba nigdy w życiu... Taki ze mnie odludek. ;)
A "Lucy Dreaming"... jakoś mnie nie przekonuje. Pikselową grafikę lubię bardzo, ale tutaj zwłaszcza scenerie w domu jakieś takie nieszczególne - dość ubogie, brzydka posadzka...

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 14 czerwca 2022, 12:54

Z tym łupaniem z córkami, o ile są bardzo małe, wstrzymałabym się o tyle, że ta gra jest taka ciut niepokojąca. Lucy naprawdę dręczą koszmary, a w jednym z korytarzy zwisa z sufitu powieszony (dosłownie, za szyję) pluszowy miś.
W przypadku kilkuletniego dziecka może najpierw warto sprawdzić fragment samemu, czy tam nie ma nic, co by mogło zrobić niefajne wrażenie.
W kolejce: BROK the InvestiGator, Lord Winklebottom Investigates, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód

Post autor: Konrad » 14 czerwca 2022, 14:46

Myślę że miś na sznurku w tym wypadku nie będzie miał większego znaczenia;) Demo ograłem - nie widzę tutaj nic niepokojącego ale oczywiście dzięki.

Co do grania z innymi: grałem za dzieciaka z moimi przyjaciółmi w Day of the Tentacle i Flight of the Amazon Queen i są to wspomnienia magiczne. Rozwiązywaliśmy zagadki, zarywając czasem całą noc, ehh!

A jeśli chodzi o "brzydotę" Lucy - ta gra jest cały czas w produkcji, dochodzą poprawki i nowe elementy w tych lokalizacjach. Mi akurat grafika pasuje a jaka będzie gra...cóż, zobaczymy.
Obecnie na tapecie: The Excavation of Hob's Barrow, Secret Files: Tunguska, The Hand of Glory, Darkestville Castle + tuzin staroci których nie mogę ukończyć od lat.. :bezradny:
Ukończyłem ostatnio: Return to Monkey Island, Gabriel Knight 2, Voodoo Detective, The Blind Prophet.

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód

Post autor: Konrad » 18 sierpnia 2022, 15:02

Dominic Armato aka Mr Brush będzie podkładać głos w grze! Nieźle, co?

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 64 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Post autor: Zagadka » 19 sierpnia 2022, 00:22

Bardzo nieźle - kojarzę go tylko z uniwersum MI, ale i tu go chętnie usłyszę.
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód

Post autor: Konrad » 09 września 2022, 21:03

Jest data wydania na Steam -18.10.22.

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Post autor: Annica » 19 września 2022, 15:05

Nowy zwiastun:

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 54 razy

Post autor: Adam_OK » 19 września 2022, 16:39

Gra zapowiada się bardzo zacnie.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 19 września 2022, 23:30

Annica, a może byś potłumaczyła? ;)

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Post autor: Annica » 20 września 2022, 17:07

kassiopestka pisze:
19 września 2022, 23:30
Annica, a może byś potłumaczyła? ;)
Powiem tak... Trochę zagadałam z twórcą, zobaczymy, co z tego będzie :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 20 września 2022, 22:26

Rewelacja. :)

Awatar użytkownika
Konrad
Poszukiwacz Przygód

Post autor: Konrad » 21 września 2022, 10:40

Też trzymam kciuki, mógłbym wtedy z dziećmi pograć na pełnym luzie.

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 64 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Post autor: Zagadka » 21 września 2022, 12:00

Ale porąbany świat - już mi się podoba :).
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry na PC oraz inne platformy”