Syberia: The world before - powstaje czwarta odsłona serii [10 grudnia 2021]

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 80 razy

Re: Syberia: The world before - powstaje czwarta odsłona serii [10 grudnia 2021]

Post autor: Vicek » 11 marca 2022, 07:24

Być może Dana pojawi się w wątku dotyczącym Kate, już jako starsza pani ;)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 250 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 69 razy
Re: Syberia: The world before - powstaje czwarta odsłona serii [10 grudnia 2021]

Post autor: kassiopestka » 11 marca 2022, 12:10

Współczesna (no prawie) akcja gry dzieje się w jakimś 2005, a Dana ma 17 czy jakoś tak lat w 1936. Jak dobrze pamiętam. Czyli w wątku dotyczącym Kate miałaby jakieś 85 i faktycznie mogłaby się pojawić. W sumie byłby to fajny myk.
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: Książę i tchórz
W kolejce: BROK the InvestiGator, Lord Winklebottom Investigates, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Post autor: SpokoWap » 11 marca 2022, 14:01

I to, że wymienili właśnie tę aktorkę, może sugerować, że Dana w wersji babcinej będzie mieć więcej czasu ekranowego niż jej młodsza odsłona :)
Obecnie grane: Orientalne Noce (PC), God of War (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 11 marca 2022, 14:42

A to już byłoby dziwne, bo wydawało się, sadząc po prologu, że to jednak młoda Dana jest drugą grywalną postacią. W sensie - na pewno to jest ona, bo gramy nią w prologu i tak stoi w opisie gry, więc raczej powinno być jej mniej więcej tyle, ile Kate. :)
No nic - za niedługo się przekonamy.
Raaany - gram w 5 gier równocześnie, chyba pasowałoby je do tej premiery pokończyć. Przynajmniej większość.
W kolejce: BROK the InvestiGator, Lord Winklebottom Investigates, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy

Post autor: twig » 11 marca 2022, 15:01

Jest zwiastun z polskim dubbingiem:

Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 11 marca 2022, 16:27

Brzmi to całkiem okej, kapci z nóg się zrywa, ale zawsze mogło być gorzej, oj mogłoby :D
Przy okazji jest już jasne skąd akurat takie info o obsadzie, po prostu te dwa głosy dominują w trailerze :)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 11 marca 2022, 16:59

Kapci nie zrywa, bo nikt normalny nie rozmawia tak jak postacie w tym zwiastunie.
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 11 marca 2022, 17:26

No głos Kate mi się nie podoba, niestety. Za delikatny jest do tej postaci. Ona się mocno zmieniła już w części trzeciej i głos Dereszowskiej pasował do silnej postaci, jaką się stała. A teraz, po pobycie w syberyjskim więzieniu, to już w ogóle powinna być z niej twarda babka i tak ją odebrałam w prologu. A tu w wersji PL taki cichutki, łagodny głosik szarej myszki. W oryginale Kate brzmi lepiej.

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 11 marca 2022, 18:06

twig pisze:
11 marca 2022, 16:59
Kapci nie zrywa, bo nikt normalny nie rozmawia tak jak postacie w tym zwiastunie.
Ale dialogi, wnioskując po tym co słyszałem w prologu, wydają się być mimo wszystko nieco lepiej napisane niż w trójce.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 11 marca 2022, 19:24

Możliwe. Mimo to i tak ciągle zgrzyta i trudno się tego słucha.

Awatar użytkownika
Drenz
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 091#p61091
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 30 razy

Post autor: Drenz » 14 marca 2022, 13:45

Na stronie FB Koch media Polska pojawiła się informacja, że premiera pudełkowa została przesunięta na 30 marca 2022.
Wiadomo też, kto udzielił głosów głównym bohaterkom w polskiej wersji językowej:
Kate Walker - Beata Wyrąbkiewicz
Dany Roze - Elżbieta Gertner
Ostatnio skończone: Myha: Return to the Lost Island, Mysteries Under Lake Ophelia, IMMORTALITY, Never Again, As Dusk Falls, Wielki sekret małego miasta, Industria, Ever Seen a Cat? 1 i 2, Zodiacats
Gram:Primal Light, Kroniki Myrtany: Archolos, Eco Hole, Starry Knight, Infernax, Beautiful Desolation, Metal: Hellsinger, Ether One

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 16 marca 2022, 12:54

Pierwsze recenzje budzą optymizm :)
https://www.ppe.pl/news/297794/syberia- ... zjach.html

A w recenzji na Benchmark.pl tak piszą o polskiej wersji:
Warto nadmienić, że zarówno Beata Wyrąbkiewicz wcielająca się w rolę Kate Walker w polskiej wersji językowej gry, jak i Elżbieta Gertner w roli Dany oraz inni zatrudnieni przy tym projekcie aktorzy wykonali świetną robotę. Dubbing jest naprawdę dobry, tak jak i tłumaczenie.

Co prawda czasami napotkałem rozjeżdżający się głos z tekstem, ale nie przeszkadzało mi to w samej grze. Niestety rozumiem, że fabuła Syberia: The World Before rozgrywa się w niemieckojęzycznym kraju, ale trochę rozśmieszyła mnie próba „germanizacji” akcentu. Na szczęście można się do tego przyzwyczaić i skupić na całej reszcie.
Pełna recenzja tutaj: https://www.benchmark.pl/testy_i_recenz ... enzja.html

Awatar użytkownika
Kyra
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=40#p7169
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: Kyra » 20 marca 2022, 17:32

Cześć, wracam na forum jak bumerang po kolejnych latach. (ale nie o tym)
Napiszę wam przeszłam grę i sama przyznam jestem nią pozytywnie zaskoczona. Zdecydowanie jest lepsza niż trzecia część. Polski dubbing nie gryzie w uszy(no mnie). Wizualnie gra jest śliczna, choć pewne animacje lekko odstają. Fabuła jest wciągająca ciekawie się rozwija. Muzyka jest świetna.

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Post autor: pi_kor » 20 marca 2022, 18:15

Kyra pisze:
20 marca 2022, 17:32
Cześć, wracam na forum jak bumerang po kolejnych latach. (ale nie o tym)
Napiszę wam przeszłam grę i sama przyznam jestem nią pozytywnie zaskoczona. Zdecydowanie jest lepsza niż trzecia część. Polski dubbing nie gryzie w uszy(no mnie). Wizualnie gra jest śliczna, choć pewne animacje lekko odstają. Fabuła jest wciągająca ciekawie się rozwija. Muzyka jest świetna.
Przed chwilą skończyłem. Też podzielam zdanie, fabularnie jest dużo lepsza od trójki. Która dla mnie mogła w ogóle nie powstać po dostaniu tego co w czwórce. Ta część wydaje się bardziej spójna jeśli weźmiemy ją jako całokształt serii. Dubbing może na początku gryźć, po czasie już człowiek się przyzwyczaja. Wizualnie i artystycznie lepiej niż w trójce. Dużo nawiązań do 1 i 2.
Spoiler:
Samo zakończenie to
Spoiler:
Początkowo fabuła mnie nie przekonała,
Spoiler:
Patch do The Longest Journey na Windows 7/10 KLIK

kamilpikora.pl

Awatar użytkownika
Kyra
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=40#p7169

Post autor: Kyra » 20 marca 2022, 18:51

pi_kor pisze:
20 marca 2022, 18:15

Spoiler:
Spoiler:
pi_kor pisze:
Samo zakończenie to
Spoiler:
Spoiler:
pi_kor pisze:
Początkowo fabuła mnie nie przekonała,
Spoiler:
Spoiler:

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 751#p57751
Podziękował(a): 1 raz

Post autor: Sally Sparrow » 22 marca 2022, 07:17

A ja mam pytanie, czy zakończenie gry jest definitywne? Mam na myśli, czy ma się wrażenie że nie jest potrzebna następna część? Syberia 3 miała cliffhanger, a ja trochę martwię się po wspomnianej poprzedniej odsłonie, że teraz po śmierci Benoita Sokala serię czekają kompletnie niepotrzebne sequele.

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy

Post autor: Emilio » 22 marca 2022, 09:35

Mam, gram, z podziwu wyjść nie mogę. Przy 4 to trójka niech się chowa pod każdym praktycznie względem.

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 22 marca 2022, 16:27

W grze jest dużo dialogów i tym bardziej szkoda, że są rozpisane i przez to też zagrane (w polskiej wersji) tak nienaturalnie. Owszem, odrobinę lepiej niż w Syberii 3, ale co najmniej o dwie klasy gorzej niż na przykład w Dreamfall Chapters. Rażą też gwałtowne zmiany tonu. W nowej Syberii w jednym zdaniu postać potrafi mówić milutkim, łagodnym tonem, a w następnym, sekundę później, wrzeszczeć albo być zgryźliwym.
Drugim minusem jest poziom trudności. Póki co (jestem w schronisku tuż po otwarciu kufra i obejrzeniu dwóch taśm filmowych) to samograj, jeśli już pojawi się jakaś zagadka logiczna to da się ją rozwiązać w trzy minuty. Trochę mi brakuje tego poczucia satysfakcji z pchnięcia historii dalej po półgodzinnym albo dłuższym "zacięciu" :)
Grafika i muzyka rzeczywiście bardzo ładne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę tylko nasz ulubiony gatunek :)

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Post autor: pi_kor » 23 marca 2022, 02:15

Sally Sparrow pisze:
22 marca 2022, 07:17
A ja mam pytanie, czy zakończenie gry jest definitywne? Mam na myśli, czy ma się wrażenie że nie jest potrzebna następna część? Syberia 3 miała cliffhanger, a ja trochę martwię się po wspomnianej poprzedniej odsłonie, że teraz po śmierci Benoita Sokala serię czekają kompletnie niepotrzebne sequele.
Cała intryga jest wyjaśniona, jedynie końcowa scena otwiera furtkę do kolejnej przygody.
Spoiler:
Co do zakończenia trójki. Poza początkiem ten cały wątek później jest totalnie pominięty. Źli sobie byli dla samego bycia bo tego fabuła potrzebowała w danym momencie.
Patch do The Longest Journey na Windows 7/10 KLIK

kamilpikora.pl

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 751#p57751
Podziękował(a): 1 raz

Post autor: Sally Sparrow » 23 marca 2022, 05:52

Dziękuję za informację. Wychodzi na to, że trzeba zagrać :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Syberia: the world before”