The End of the Sun od polskich deweloperów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Posty: 2653
Rejestracja: 16 lutego 2012, 00:23
Lokalizacja: Słupsk
Podziękował(a): 93 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Płeć:

The End of the Sun od polskich deweloperów

Post autor: adventurka » 10 września 2018, 14:06

Obrazek
Jakub Machowski, Kinga Rąpała i Hubert Motyka pracują nad inspirowaną mitologią słowiańską grą zatytułowaną The End of the Sun. Produkcja nie zapowiada się na klasyczną przygodówkę - raczej symulator spaceru nastawiony na odkrywanie miejsc dających możliwość poznania fabuły, choć jakieś zagadki też są przewidziane. Premiera (z polskim dubbingiem i napisami) zapowiadana na 2019 rok na Steamie.
The End of the Sun jest pierwszoosobową grą eksploracyjno-przygodową, bazująca na historii, osadzoną w słowiańskim świecie. Jest to seria tajemniczych zdarzeń, która spotyka zwyczajnych ludzi zamieszkujących małą wioskę, gdzie linia pomiędzy mitem a rzeczywistością zaczyna się niebezpiecznie zacierać.

Jako Żerca obdarzony zdolnością podróżowania w czasie, oraz wiedzą o Navi, czyli przestrzeni, gdzie kształtują się ludzkie losy, przybywasz do tajemniczej wioski w celu odnalezienia swojego przyjaciela. W wiosce jednak nie zastajesz nikogo, a bynajmniej nie tak, jakbyś tego chciał. Widzisz dookoła jedynie dogasające ogniska.

Historia inspirowana słowiańską mitologią i legendami. Ukazująca zdarzenia dziejące się podczas czterech największych słowiańskich świąt, w czasie czterech pór roku, znacznie oddalonych od siebie w czasie. Pokazująca zarówno tajemnicze zdarzenia jak i kulturę oraz zwyczaje ludzi w nietypowy sposób. Gra czerpie zarówno z gier przygodowych, jak i gier eksploracyjnych z nietypowymi zagadkami do rozwiązania, jednak to fabuła stoi tutaj na pierwszym miejscu.
  • Zeskanowane za pomocą fotogrametrii muzea etnograficzne! Aby uzyskać najwyższej klasy grafikę, odwiedziliśmy muzea etnograficzne, gdzie zeskanowaliśmy setki przedmiotów oraz całe budynki, dzięki czemu możesz podziwiać je w grze niemalże takimi, jakimi są w rzeczywistości. Zeskanowaliśmy również elementy otoczenia naturalnego tak, by uzyskać jak najbardziej środkowo europejski, słowiański klimat.
  • Podróże w czasie! Przemieszczaj się pomiędzy czterema dniami oddalonymi od siebie o wiele lat, osadzonymi w czterech głównych porach roku (wiosna,lato, jesień, zima). Poznaj historię tych samych bohaterów w różnych okresach ich życia.
  • Dynamiczny świat, warunki atmosferyczne, oświetlenie! Pora doby, pogoda oraz oświetlenie zmienia się płynnie i dynamicznie w obrębie jednego dnia na twoich oczach, gdy będziesz odkrywał kolejne części tajemnicy.
  • Konsekwencje podróży w czasie! Pewne elementy historii oraz otaczającego cię świata otworzą się przed Tobą, dopiero gdy odpowiednio ustawisz ścieżki losu i wpłyniesz na przyszłość. Zdarzenia z przeszłości mają wpływ na przyszłość.
  • Słowiański świat i kultura oraz codzienne zajęcia! Podczas poznawania fabuły będziesz mógł doświadczyć nie tylko wciągającej historii, ale przy okazji przyglądnąć się dawno zapomnianym codziennym czynnościom, jak i przedmiotom nieużywanym już w dzisiejszych czasach.
  • Eksploracja! Podróżuj pomiędzy domostwami i okolicami wioski, dowiadując się szczegółów tajemnicy, która tam spoczywa.
  • Nieliniowa angażująca historia! Poszczególnych fragmentów wciągającej fabuły możesz doświadczać we własnym tempie i w momencie, w którym masz na to ochotę (opis producenta).
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Posty: 1485
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 12:39
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Re: The End of the Sun od polskich deweloperów

Post autor: jackowsky » 10 września 2018, 22:07

Znowu Ethan? Nie, dziękuję.
Ostatnio skończone: Mazowiecka Przygoda (20%), Discolored PL (50%), Elex PL (70%), GRIS (50%), Repressed (50%)
Gram: Late Shift PL
W tle: Knights of the Old Republic II The Sith Lords PL (4), Grandpa's Table PL

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Posty: 2166
Rejestracja: 01 sierpnia 2013, 18:46
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy
Płeć:

Re: The End of the Sun od polskich deweloperów

Post autor: Sir_Kiełbasa » 11 września 2018, 13:12

Mnie się podoba, ale dlaczego postać tak dziwnie chodzi? Słowianie tak kiedyś chodzili? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry na PC oraz inne platformy”