Eselmir and the five magical gifts - trailer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Posty: 2653
Rejestracja: 16 lutego 2012, 00:23
Lokalizacja: Słupsk
Podziękował(a): 93 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Płeć:

Eselmir and the five magical gifts - trailer

Post autor: adventurka » 11 lutego 2018, 11:56

Obrazek
Eselmir and the five magical gifts to klasyczny point-and-click ze szwajcarskiego studia Stelex Software, które przed laty popełniło darmową przygodówkę I Misteri di Maggia. Eselmir jest inspirowany powieściową sagą fantasy zatytułowaną Pirin, której autorem jest Sebastiano B. Brocchi.

Akcja gry toczy się w rozległym świecie fantasy, rządzonym przez potężne bóstwa i starożytne zaklęcia, zamieszkałym przez ludzi i tajemnicze stworzenia. Eselmir należy do starożytnej rasy Pirinów. Jest półbogiem – potomkiem wróżki i śmiertelnika. Jako kapłan zostaje poświęcony bogini czasu i to od niej dostaje pewnej nocy niezwykłą misję do wykonania. Musi odnaleźć pięć zaginionych artefaktów należących do dawno zmarłego protoplasty Pirinów, króla Theosona. Ponoć Theoson został z nimi pochowany, więc Eselmir wyrusza na poszukiwanie jego grobowca. W drodze do celu bohater zrealizuje wiele mniej lub bardziej absorbujących zadań pobocznych: na przykład odkryje, kto otruł jego ukochaną czy uratuje porwane dziecko, ale również pomoże kotu, który wpadł do studni.

Premiera Eselmir and the five magical gifts miała miejsce 12 stycznia 2018 na Steamie. Gra jest dostępna na Windowsa i Mac OS X po angielsku i po włosku, przy czym dubbing towarzyszy jedynie animacjom. Niestety, ekran wyświetla się tylko w rozdzielczości 1024x768, ale za to producenci zapewniają, że rozgrywka może trwać ponad piętnaście godzin.

Cechy gry:
  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • fabuła inspirowana starożytną mitologią i średniowiecznym folklorem
  • bogata, ręcznie rysowana grafika 2D z ponad 170 lokacjami (Visionaire Studio)
  • ponad 140 postaci pobocznych
  • rozgrywka polegająca głównie na badaniu otoczenia, rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych i logicznych, prowadzeniu dialogów i czytaniu dokumentów
  • proste elementy zręcznościowe
  • oryginalna ścieżka muzyczna - Marco Santilli, Filippo Zanoli, Reydana, Francesca Lago

STRONA DOMOWA / INDIEDB / GREENLIGHT
SOUNDTRACK DO PRZESŁUCHANIA / FIRMOWE OBRAZKI
STEAM / PRZYGODOPEDIA

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eselmir and the five magical gifts”