Indygo - opowieść o depresji

ODPOWIEDZ

Czy chcesz zagrać w ten tytuł?

Tak
2
33%
Nie
2
33%
Jeszcze nie wiem
2
33%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Posty: 2344
Rejestracja: 19 października 2014, 14:19
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 700#p30700
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy
Płeć:
Kontakt:

Indygo - opowieść o depresji

Post autor: ZenekZombie » 11 października 2017, 12:40

Obrazek
Indygo to gra narracyjna z elementami gry przygodowej rozgrywająca się w jednym pomieszczeniu. Opowiada ona historię malarza, który cierpi na depresję. Jednym z objawów jest postępująca izolacja. Główny bohater od około trzech miesięcy nie wychodzi ze swojej pracowni. Osobą, która pomaga mu przetrwać ten czas jest jego druga połówka Anna. Dla każdej ze stron oczywistym stało się, że stan zawieszenia nie może trwać wiecznie. Nadszedł moment by znaleźć wyjście z tego impasu. Tylko od naszego bohatera zależy, jak potoczą się jego dalsze losy.

Głównym motywem gry jest depresja i towarzyszący jej stan izolacji. Podejmujemy próbę zilustrowania tego, czego mogą doświadczać osoby cierpiące na zaburzenia nastroju. Zależy nam na tym, by przeciwdziałać stygmatyzacji osób chorych. Podczas rozgrywki zobaczymy świat oczami głównego bohatera. Na gracza czekają zagadki do rozwiązania oraz komunikacja ze światem zewnętrznym za pomocą listów. Poprzez wgląd do dziennika bohatera będziemy mogli poznać myśli i uczucia. Dociekliwi będą mogli odnaleźć dodatkowe wskazówki spajające historię w całość.Oprawa audiowizualna została wystylizowana w taki sposób, by mogła opowiadać o emocjach i stanach psychicznych bohatera. Świat gry zmienia się w zależności od nastroju malarza. Gra posiada kilka zakończeń. To jak się skończy opowieść zależy od pozornie błahych decyzji podejmowanych w trakcie rozgrywki. Chcemy, by odbiorcy sami mogli zdecydować, jak potoczy się opowieść.

Cechy gry:
  • Głęboka, mroczna atmosfera dzięki ręcznie rysowanym ilustracjom oraz oryginalnej ścieżce dźwiękowej.
  • Intrygująca historia, zmieniająca się pod wpływem drobnych, niekiedy pozornie trywialnych decyzji.
  • Angażująca narracja z wieloma zakończeniami, zależnymi od decyzji gracza.
  • Wyjątkowy, zmieniający się pokój, odwzorowujący stan wewnętrzny bohatera.
Premiera: 24 października 2017STRONA INTERNETOWA / WYDAWCA / PRESS KIT - OBRAZKI
STEAM / PRZYGODOPEDIA


opis producenta
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 10765
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 136 razy
Płeć:

Indygo

Post autor: Urszula » 24 października 2017, 13:35

Wydawca gier niezależnych Fat Dog Games z dumą ogłasza, że Indygo, klimatyczna gra narracyjna z elementami point ‘n’ click, skupiająca się na tematyce depresji, jest już dostępna i można ją zakupić na platformie Steam!
Akcja gry opiera się na historii znanego malarza Tomasza Płońskiego, który od trzech miesięcy izoluje się w swojej pracowni. Jego jedyną formę komunikacji z zewnętrznym światem stanowią listy wymieniane z jego dziewczyną Anną — jedyną osobą pomagającą Tomaszowi przetrwać ten ciężki czas. Indygo pozwala graczom doświadczyć objawów depresji oczami głównego bohatera, a jej akcja rozgrywa się w jednej lokacji — pracowni Tomasza. Gra posiada kilka zakończeń — jak potoczy się historia malarza, zależy wyłącznie od decyzji podejmowanych podczas rozgrywki.

Indygo zostało stworzone przez studentów Akademii Sztuk Pięknych, członków Pigmentum Game Studio. Gra została opatrzona ręcznie projektowanymi grafikami i klimatyczną ścieżką dźwiękową. Lokacja, w której toczy się akcja, zmienia się w zależności od poczynań i nastroju głównego bohatera.

Gra została zaprezentowana graczom podczas najważniejszych wydarzeń growych na całym świecie m.in., na Gamescom w Niemczech, czy PGA w Polsce. Zajęła trzecie miejsce w The Big Indie Pitch na Game Industry Conference w Poznaniu, została także pochwalona przez polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przeciwdziałanie stygmatyzacji osób cierpiących na zaburzenia psychiczne i społeczne zaangażowanie.

Indygo jest dostępne w siedmiu językach: polskim, angielskim (pełne audio), hiszpańskim, rosyjskim, francuskim, włoskim oraz niemieckim. Gra jest dostępna na platformie Steam w cenie 5,99 EUR.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indygo”