Myha: return to the lost island - remake gry MYHA - trailer, wersja podstawowa free

ODPOWIEDZ

Czy chcesz zagrać w ten tytuł?

Tak
2
40%
Nie
2
40%
Jeszcze nie wiem
1
20%

Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy
Myha: return to the lost island - remake gry MYHA - trailer, wersja podstawowa free

Post autor: Adam_OK » 09 kwietnia 2017, 13:36

Obrazek
W styczniu 2016 roku na Myst Game Jam powstała gra "Myha" (choć po mojemu, sądząc po oryginalnej okładce, którą można zobaczyć na tej stronie powinna się ona nazywać "Łuna", bo tak głosi napis cyrylicą).

Jej autor, Simon Mensard (twórca gry "ASA: A Space Adventure", "Catyph" oraz "Kitrinos") i Denis Martin połączyli siły, by stworzyć jej remake. Ma on działać na silniku Unreal Engine 4 oraz zawierać wszystkie dotychczasowe zagadki plus trochę nowych, oryginalny soundtrack i wiele innych atrakcji.

Szczegóły znajdziecie na ww. stronie. Na koniec zaś tradycyjnie trailer:
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy

Re: Remake gry MYHA wkrótce ujrzy światło dzienne

Post autor: ZenekZombie » 29 października 2017, 21:05

RealMYHA zbiera fundusze na Kickstarterze. Twórca ustawił próg €6,000, już udało się zebrać prawie połowę tej kwoty, a do końca kampanii pozostało jeszcze 15 dni. Do zrzutki ma zachęcać poniższy filmik. Dodatkowo ze strony itch.io można pobrać pierwszą wersję gry za darmo.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 29 października 2017, 21:56

Tytuł (Myha) to najbardziej niedorzeczny bełkot, jaki w życiu słyszałem - autor nazwał tak grę, bo w ten sposób odczytał słowo "księżyc" zapisane cyrylicą (луна - no myha jak nic :E).
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Post autor: Adam_OK » 29 października 2017, 22:28

twig pisze:Tytuł (Myha) to najbardziej niedorzeczny bełkot, jaki w życiu słyszałem - autor nazwał tak grę, bo w ten sposób odczytał słowo "księżyc" zapisane cyrylicą (луна - no myha jak nic :E).

Pisałem to już w swoim poście, napisałem też wiadomość do autorów na Kickstarterze, zobaczymy, czy mi odpiszą, a jeśli tak, to co.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 94 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: adventurka » 27 grudnia 2018, 09:17

MYHA, czyli teraz mamy zapisane cyrylicą słowo "mun a" :) Po prostu gra słów, jak mi się wydaje.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 94 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: adventurka » 21 marca 2019, 17:40

RealMyha ma nowy tytuł - Myha: Return to the Lost Island - i stronę na Steamie.

Obrazek
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Drenz
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 091#p61091
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Re: Myha: return to the lost island - remake gry MYHA - trailer, wersja podstawowa free

Post autor: Drenz » 08 kwietnia 2020, 19:47

Grał w to w ogóle ktoś? Warto? Gra ma promkę na Steamie i zastanawiam się, czy warto.
Ostatnio skończone: Black Mesa, Hellblade: Senua's Sacrifice, The House of Da Vinci
Gram: Alien: Isolation, Knights of the Temple: Infernal Crusade, Children of Morta

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Re: Myha: return to the lost island - remake gry MYHA - trailer, wersja podstawowa free

Post autor: earwig11 » 08 kwietnia 2020, 20:17

Ja grałem, nawet zrobiłem fotki do galerii, ale zapomniałem ocenić grę.

Mystowata gra z trudnymi zagadkami do których ciężko znaleźć podpowiedzi, trzeba zaglądać dosłownie w każdy kąt. Mimo tego bardzo mi się one podobały i ich rozwiązanie daje dużo satysfakcji. Ciągłe bieganie z jednego końca wyspy na drugi w poszukiwaniu wskazówek powoduje że gra wydaje się dłuższa niż w rzeczywistości, przydałoby się więcej łamigłówek. Posiadacze komputerowych antyków np: GTX 1070 mogą pomarzyć o 60fps w ustawieniach ultra, w niektórych miejscach miałem spadki sięgające 30fps. Zmniejszenie ustawień na high powoduje gwałtowy spadek jakości. Graficznie ładna, ale widziałem lepsze widoczki w starszych grach przy mniejszych wymaganiach. Czy warto? Jak dobra obniżka do warto, przy pełnej cenie zdecydowanie nie.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 08 kwietnia 2020, 20:44

Mogłaby ciut mniej kosztować.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Drenz
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 091#p61091
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Post autor: Drenz » 09 kwietnia 2020, 08:56

43 zł to jeszcze wg mnie w miarę akceptowalna cena, o ile gra jest długa oraz tym bardziej, że złotówka cienko przędzie i będzie cienko z nią jeszcze przez długi czas. Na Steamie używają jeszcze starego przelicznika dolar/złoty. Obawiam się, że mogą go w najbliższym czasie zmienić na niekorzyść polskich graczy i może to być ostatnia szansa na tańsze zakupy. Gdyby przeliczać wg aktualnego kursu dolara to za tę grę zapłacilibyśmy 50 zł. GOG kilka miesięcy temu już zmienił przelicznik i gry tam zdrożały o kilka złotych. Obym się mylił... I sama gra bardzo rzadko jest w promocji, więc pewnie kupię, ewentualnie do dwóch godzin można zwrócić.
Ostatnio skończone: Black Mesa, Hellblade: Senua's Sacrifice, The House of Da Vinci
Gram: Alien: Isolation, Knights of the Temple: Infernal Crusade, Children of Morta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myha: return to the lost island”