Absurdistan - pełna wersja free

ODPOWIEDZ
Pogwizd

Absurdistan - pełna wersja free

Post autor: Pogwizd » 23 lutego 2021, 23:54

Obrazek

Hej wszystkim!

Po krótce chciałbym przedstawić grę, nad którą już pracuję... długo i nad którą będę jeszcze trochę siedział.

Absurdistan to gra przygodowa typu point'n'click osadzona w fikcyjnym państwie Absurdistan, którego realia do złudzenia przypominają te z PRLu : ) W grze wcielamy się w rolę Leszka, który staje przed dosyć trudnym zadaniem zdobycia składników na... wuzetkę. Brzmi prosto, ale czasy takie, a nie inne, że i kartek brak i towaru brak. No i co teraz? Ano nic, trzeba kombinować. Tu popytać, tam zadziałać i może jakoś to ciasto uda się sklecić tak, aby imieniny ojca Leszka nie okazały się totalną porażką : )

Gra powstaje głównie w wyniku mojego zamiłowania do przygodówek i chęci przedstawienia świata, o jaki trudno w zachodnich komercyjnych produkcjach. A poza tym osobiście jestem zmęczony symulatorami chodzenia, gdzie nie wymaga się od gracza zbyt dużej ingerencji. Stąd też pomysł stworzenia gry z dużą ilością zróżnicowanych zagadek nie ograniczających się jedynie do starej formuły "użyj przedmiotu A z przedmiotem B, aby uzyskać przedmiot C".

Grafikiem nie jestem więc gra ma połowicznie tekstowy charakter.

Dla zainteresowanych zamieszczam link do dema z sierpnia 2020: https://lazy-squirrel.itch.io/absurdistan-demo : )

Aha, gra wyłączenie w j. angielskim.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 146 razy
Re: Absurdistan

Post autor: Urszula » 24 lutego 2021, 11:17

Pierwsze pytanie, dlaczego jest tylko po angielsku?
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 147 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 42 razy

Post autor: kassiopestka » 24 lutego 2021, 12:07

No właśnie, zwłaszcza w przypadku gry o absurdach PRL-u i z polskimi nazwiskami bohaterów, jak widzę. Nie przepadam za pikselozą, ale pewnie bym się skusiła (te zagadki, o których piszesz), gdyby gra była po polsku. Pomyśl o tym. :)
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: CodeRed Agent Sarah's Story - Day One, Pilot Brothers
Gram: Yet Another Hero Story
W kolejce: Pilot Brothers 2, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice
Czaję się na: Brassheart, One helluva day

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 27 razy

Post autor: jackowsky » 24 lutego 2021, 13:07

Gra o absurdach PRL-u tylko po angielsku? Średnio to widzę.
Ostatnio skończone: Papetura (60%), Earthlock PL (40%), The Pedestrian (70%), The Room 4: Old Sins (70%), Yet Another Hero Story (70%)
Gram: Dr Livingstone, I Presume? PL
W tle: GreedFall PL, Baba is You PL

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 24 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Post autor: twig » 24 lutego 2021, 15:29

Oby to był projekt czysto rekreacyjny, bo na zarobek raczej nie licz. Na zachodzie mają w nosie PRL. Irony Curtain: From Matryoshka with Love miało większy budżet i znacznie lepszą oprawę, a podobno zarobiło mizernie.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Pogwizd

Post autor: Pogwizd » 24 lutego 2021, 21:47

Gra powstaje głównie w j. angielskim ponieważ chcę, by gracz zagraniczny również mógł w nią zagrać. Tak samo, jak w przypadku mojej poprzedniej mini-gry, moim celem jest pokazanie czegoś ciekawego, a zarazem w jakiś sposób związanego z Polską.

Myślałem nad polską wersją, ale w chwili obecnej cały wolny czas, jaki mam, poświęcam kodowaniu, pisaniu i projektowaniu.
Dlaczego? Przecież gracz zagraniczny nie jest głupi i tak samo, jak my rozumiemy aluzje do wydarzeń historycznych innych państw (albo nawet krain fikcyjnych), tak i on zrozumie aluzje do naszej historii. Zresztą w mojej grze ja nikogo historii nie uczę (hasła PRL użyłem jedynie tutaj, w polskim opisie), a jedynie luźno czerpię z tamtej epoki, by pokazać coś spoza głównego nurtu.

A to że Zachód ma w nosie wszystko co inne, to żadna nowość. Niemniej, są tysiące graczy spoza krajów ogólnie rozumianego Zachodu, którzy/które mogą się tym zainteresować.

I tak, gra jest darmowa.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 146 razy

Post autor: Urszula » 24 lutego 2021, 22:44

Nie mniej jednak, nigdy nie zrozumiem, dlaczego twórca rodzimy, grzecznie omijają wersję pl.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 27 razy

Post autor: jackowsky » 25 lutego 2021, 07:08

Pogwizd pisze:
24 lutego 2021, 21:47
[...]
Dlaczego? Przecież gracz zagraniczny nie jest głupi i tak samo, jak my rozumiemy aluzje do wydarzeń historycznych innych państw (albo nawet krain fikcyjnych), tak i on zrozumie aluzje do naszej historii. Zresztą w mojej grze ja nikogo historii nie uczę (hasła PRL użyłem jedynie tutaj, w polskim opisie), a jedynie luźno czerpię z tamtej epoki, by pokazać coś spoza głównego nurtu.

A to że Zachód ma w nosie wszystko co inne, to żadna nowość. Niemniej, są tysiące graczy spoza krajów ogólnie rozumianego Zachodu, którzy/które mogą się tym zainteresować.
Życzę Ci, abyś miał rację.
Ostatnio skończone: Papetura (60%), Earthlock PL (40%), The Pedestrian (70%), The Room 4: Old Sins (70%), Yet Another Hero Story (70%)
Gram: Dr Livingstone, I Presume? PL
W tle: GreedFall PL, Baba is You PL

Pogwizd

Post autor: Pogwizd » 30 maja 2021, 23:44

Z dumą pragnę ogłosić, że po całorocznych bojach z moim komputerem udało mi się ukończyć Absurdistan : )

Gra wyszła mi nieco krótsza niż pierwotnie planowałem, ale i tak dostarcza ponad 40 min roz(g)rywki. W związku z tym, jeżeli komuś nie przeszkadzają niskobudżetowe/hobbistyczne produkcje gorąco zachęcam do zagrania i podzielenia się wrażeniami.

Najbardziej jestem chyba zadowolony z zagadek, bo mniejsza część niż większa opiera się na inwentarzu. Oznacza to, że czasami, aby iść do przodu trzeba będzie sięgnąć po coś do pisania, połączyć fakty, pogłówkować itp.

W corocznym plebiscycie forum AdventureGameStudio.co.uk na najciekawsze gry (zrobione w silniku AGS) Absurdistan został nominowany w kategorii „Najlepsze demo 2020”. Znaczy to, że Absurdistan nie jest taki straszny : )

Link do gry: https://lazy-squirrel.itch.io/absurdistan

A tutaj plakat:
Obrazek

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 147 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 42 razy
Re: Absurdistan - pełna wersja free

Post autor: kassiopestka » 06 czerwca 2021, 22:05

Gratulacje. :)
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: CodeRed Agent Sarah's Story - Day One, Pilot Brothers
Gram: Yet Another Hero Story
W kolejce: Pilot Brothers 2, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice
Czaję się na: Brassheart, One helluva day

ODPOWIEDZ

Wróć do „A”