Apel o czwartą część cyklu "Gabriel Knight" (i jak ja mam się wypowiedzieć jako nieuzytkowniczka fejs-zbuka?)

ODPOWIEDZ
Emu
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Apel o czwartą część cyklu "Gabriel Knight" (i jak ja mam się wypowiedzieć jako nieuzytkowniczka fejs-zbuka?)

Post autor: Emu » 06 lutego 2020, 20:44

Grupa fanów apeluje o powstanie czwartej części cyklu "Gabriel Knight". Tymczasem ja, jako wyłącznie bierna użytkowniczka mediów społecznościowych (to znaczy osoba, która owszem czytuje profile, ale nie ma na nich kont), nie mogę się z nimi skontaktować. Wywpowiadam się więc tu niejako zastępczo. A gdyby ktoś z Was przypadkiem należał do owej grupy fanów, to byłabym dźwięczna ;) za przekazanie im mojego poglądu.
Otóż jestem za, ale też pewnie mam inne zdanie niż większość. Po pierwsze - horrory mnie autentycznie przerażają, i to do tego stopnia, że opowiadanie grozy potrafi na kilka dni sprawić, że chodzę jak na szpilkach i boję się zgasić światło. Więc toleruję stężenie grozy takie jak w części pierwszej. Po drugie - zdecydowanie i bez cienia wątpliwości preferuję starszą grafikę. Więc wolałabym, żeby "Gabriel Knight 4" miał grafikę też jak w części pierwszej, "tylko lepszą" (powiedzmy, wyższa rozdzielczość - 640x400, 800x600, a nie 320x200 x2; bajeranckie efekty świetlne...). Ale nie foto-grafika jak w części bodaj drugiej, nie "czy dy" jak w części bodaj trzeciej...
Te są chyba dla mnie i tak za straszne, ale - i nie, ja nie jestem naiwną, która zakłada, że ktoś to zrobi, tylko dumną realistką, która wie, że pomarzyć zawsze wolno i nikt mi tego prawa nie odbierze - byłabym uradowana, gdyby ktoś udwuwymiarowił, ręcznie namalował "Broken Sword" 3 i 4, "Quest for Glory 5"... krótko mówiąc, przerobił je na grafikę a la, odpowiednio, "Broken Sword" 1 i 2, "Quest for Glory" 1-4... Naprawdę, to gry, w przypadku których szczególnie ubolewam, że są trójwymiarowe, tym bardziej, że to stare, brzydkie, kanciaste, szkaradnofakturowe "czy dy".

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy
Re: Apel o czwartą część cyklu "Gabriel Knight" (i jak ja mam się wypowiedzieć jako nieuzytkowniczka fejs-zbuka?)

Post autor: kassiopestka » 07 lutego 2020, 01:59

Dobrze wiedzieć, że nie mam się co tykać Gabrieli, też nie lubię się bać.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy
Re: Apel o czwartą część cyklu "Gabriel Knight" (i jak ja mam się wypowiedzieć jako nieuzytkowniczka fejs-zbuka?)

Post autor: Sir_Kiełbasa » 07 lutego 2020, 07:28

Emu pisze:
06 lutego 2020, 20:44
Po pierwsze - horrory mnie autentycznie przerażają,
Po to one są. :) Kiedyś też się bałem, ale obecnie uważam, że dorównują komediom!
Więc wolałabym, żeby "Gabriel Knight 4" miał grafikę też jak w części pierwszej, "tylko lepszą" (powiedzmy, wyższa rozdzielczość - 640x400, 800x600, a nie 320x200 x2; bajeranckie efekty świetlne...).
Nie wiem czy to się uda. Piksele jednak robią klimat. Gdy je zabierzesz zostanie pustka, sterylność...
Naprawdę, to gry, w przypadku których szczególnie ubolewam, że są trójwymiarowe, tym bardziej, że to stare, brzydkie, kanciaste, szkaradnofakturowe "czy dy".
Akurat obecne komputery dają możliwość zrobienia ładnego 3D (zwłaszcza w przygodówkach), ale to trzeba chcieć.
kassiopestka pisze:
07 lutego 2020, 01:59
Dobrze wiedzieć, że nie mam się co tykać Gabrieli, też nie lubię się bać.
Jak sobie dajesz/dajecie radę w realu? :) Gdzie się nie obrócić czyha niebezpieczeństwo. Prawdziwe.

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 309#p29309
Podziękował(a): 39 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 75 razy

Post autor: Nfsfan83 » 07 lutego 2020, 13:42

Emu pisze:
06 lutego 2020, 20:44
Grupa fanów apeluje o powstanie czwartej części cyklu "Gabriel Knight". Tymczasem ja, jako wyłącznie bierna użytkowniczka mediów społecznościowych (to znaczy osoba, która owszem czytuje profile, ale nie ma na nich kont), nie mogę się z nimi skontaktować. Wywpowiadam się więc tu niejako zastępczo. A gdyby ktoś z Was przypadkiem należał do owej grupy fanów, to byłabym dźwięczna ;) za przekazanie im mojego poglądu.
Otóż jestem za, ale też pewnie mam inne zdanie niż większość. Po pierwsze - horrory mnie autentycznie przerażają, i to do tego stopnia, że opowiadanie grozy potrafi na kilka dni sprawić, że chodzę jak na szpilkach i boję się zgasić światło. Więc toleruję stężenie grozy takie jak w części pierwszej. Po drugie - zdecydowanie i bez cienia wątpliwości preferuję starszą grafikę. Więc wolałabym, żeby "Gabriel Knight 4" miał grafikę też jak w części pierwszej, "tylko lepszą" (powiedzmy, wyższa rozdzielczość - 640x400, 800x600, a nie 320x200 x2; bajeranckie efekty świetlne...). Ale nie foto-grafika jak w części bodaj drugiej, nie "czy dy" jak w części bodaj trzeciej...
Te są chyba dla mnie i tak za straszne, ale - i nie, ja nie jestem naiwną, która zakłada, że ktoś to zrobi, tylko dumną realistką, która wie, że pomarzyć zawsze wolno i nikt mi tego prawa nie odbierze - byłabym uradowana, gdyby ktoś udwuwymiarowił, ręcznie namalował "Broken Sword" 3 i 4, "Quest for Glory 5"... krótko mówiąc, przerobił je na grafikę a la, odpowiednio, "Broken Sword" 1 i 2, "Quest for Glory" 1-4... Naprawdę, to gry, w przypadku których szczególnie ubolewam, że są trójwymiarowe, tym bardziej, że to stare, brzydkie, kanciaste, szkaradnofakturowe "czy dy".
Ja też mam wielki ŻAL że dali ciała z BS3 i 4, co 2D o 2D ale olać dziadów cieszmy się z klasyki :) GK1 nie jest straszny... jest bardzo klimatyczny

Mały Off Top wrzuciłem ostatnio w google przygodówki 2D nowe i nie ukrywam, że to nie jest BS2 ale fajnie już to wygląda:

Lamplight City nie jest to mój klimat w sensie, czasy w jakich dzieje sie akcja, ale ten screen jak szpital w 1 BS oranżeria:

Obrazek

Daleko mu do BS i Jack ale już jest powiedzmy akceptowalne :>
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: kassiopestka » 07 lutego 2020, 22:48

Drogi Kiełbaso, najgorzej jak się ma wyobraźnię, a ponieważ już wiem, na co moją stać, unikam tego, co może ją nakręcić na straszno. Stanowczo wolę na śmiszno. :P

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Post autor: Piotr_85 » 08 lutego 2020, 08:38

Ja się już ostatnio trochę pogubiłem w tej sprawie. Kto ma w końcu prawa do Gabriela nadal Jane Jensen? Dla mnie jedyna szansa na nowe GK to kickstarter i zebranie sporej kwoty lub oddanie ich komuś komu całkiem dobrze idzie w ostatnich latach z przygodówkami jak Dontnot (tak, wiem że oni nie robię klasycznych przygodówek ale mają na tyle dobrych scenarzystów oraz opinie że są w stanie wskrzesić tą markę i zainteresować nią nowych graczy). Tak czy inaczej ostatnie dokonania Jane Jensen były powiedzmy sobie słabe więc jeśli miała by pomagać przy grze to tylko przy scenariuszu
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 08 lutego 2020, 23:41

Piotr_85 pisze:
08 lutego 2020, 08:38
Ja się już ostatnio trochę pogubiłem w tej sprawie. Kto ma w końcu prawa do Gabriela nadal Jane Jensen?
https://www.postudios.com/company/games ... qindex.php

Właścicielem praw do marki Gabriel Knight jest Activision. Jensen otrzymała licencję na stworzenie odświeżonej wersji jedynki i tyle.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Post autor: Piotr_85 » 09 lutego 2020, 21:07

Ok dzięki za wyjaśnienie sytuacji. Czyli nie ma wielkich szans na powrót :(
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry na PC oraz inne platformy”