Land of crows, The - zwiastun

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy

Land of crows, The - zwiastun

Post autor: ZenekZombie » 12 marca 2020, 07:30

Obrazek
. The Land of Crows to side-scrollowa gotycka gra przygodowa, inspirowana twórczością literacką E.A. Poe, J.W. Goethe, A. Mickiewicza i J. Slowackiego oraz mitologią lovecraftiańską.

Jan Bonawentura Jabłoński, młody polski szlachcic, zostaje wezwany na Kujawy na prośbę przyjaciela. Ponaglony dramatycznym listem przybywa do ponurej, deszczowej równiny pełnej kruków i wron. Niedługo odkryje straszliwą prawdę kryjącą się na wodnistych murawach XIX-wiecznej Polski.

Gra oferuje 3-4 godziny gameplayu. Muzykę do niej skomponował m.in. Simon Wilkinson.
.
Ja chętnie zagram, a Wy?
.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 95 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 67 razy
Re: Land of crows, The - zwiastun

Post autor: adventurka » 13 marca 2020, 14:28

Szkoda, że gra nie ma polskiej wersji językowej, mimo że producentem jest polskie studio (klik, klik). Niby rozumiem, że kilku osobom trudno jest ogarnąć wszystko w jakimś sensownym czasie, ale z drugiej strony to wygląda na zaprzepaszczoną szansę. Gra ma dobre recenzje, podkreślające klimat rozgrywki, ale żadnej reklamy.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 38 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Post autor: jackowsky » 13 marca 2020, 23:23

Polska gra bez języka polskiego? Podziękuję, postoję.
Ostatnio skończone: Lost Grimoires 2: Shard of Mystery PL (60%), Grandpa's Table PL (50%), Tales (75%), Lost Grimoires 3: The Forgotten Well PL (60%), Mosaic PL (60%)
Gram: Creaks
W tle: Operencia: The Stolen Sun PL, Baba is You

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 136 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 140 razy

Post autor: Urszula » 14 marca 2020, 06:40

Też tak sobie pomyślałam, nie zadbali o polskich graczy, to i nie chcą abyśmy grą kupili.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy

Post autor: ZenekZombie » 17 marca 2020, 11:21

The Land of Crows niedługo stanie się tytułem FTP :)
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 95 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 67 razy

Post autor: adventurka » 18 marca 2020, 19:57

Już można zagrać za darmo. Norbert Matynka pisze o tym tak na Steamie:
„The Land of Crows” to niezależny eksperyment, pierwsza gra, jaką kiedykolwiek ukończyłem i jednego jestem pewien - nie jest to idealna gra. Tworzona jako eksperyment, po godzinie, prawie codziennie po pracy przez 3 lata, nigdy nie miała zadziwiać ani nagarniać mi pieniędzy. (Brrr, drżę na samą myśl... No ok, może moja dziesiąta gra, jeśli kiedykolwiek zrobię dziesięć gier, to kto wie? Żartuję). Prawda jest taka, że ​​ktoś przekonał mnie do sprzedawania gry za pewną cenę, bo uznał, że warto - tak też zrobiłem. Prawdę mówiąc, otrzymałem świetne informacje zwrotne dotyczące wszystkich wad gry, a ludzie, którzy w nią grali, byli bardzo zaangażowani i przesłali mi kilka ciepłych słów. Największą nagrodą dla mnie jest to, że ludzie w nią grali, a jeśli mam wierzyć w to, co powiedzieli (a wierzę, bo gracze przygodowi doskonale wiedzą, czego chcą), to nigdy nie czuli, że marnują czas. A skoro gra zarabia tylko kilka dolarów, dlaczego miałbym nadal brać te kilka dolarów od tych wszystkich pasjonatów folkloru, skoro mogę im ją dać za darmo? Może wtedy więcej osób będzie chciało poznać przygodę Jana? W każdym razie, mam taką nadzieję!

Biorąc to pod uwagę, jeśli zastanawiasz się nad zakupem, poczekaj trochę - gra będzie darmowa, gdy tylko pozwoli na to Steam (muszę to zrobić zgodnie z procedurą).

Muszę przyznać, że to uwolni też mnie od problemów podatkowych. (W moim kraju procedury podatkowe zniechęcają nawet do modelu „kup mi piwo”. Trzeba ponieść pewne koszty operacyjne, które są czasami większe niż przychody, ale najbardziej boli mnie... papierkowa robota).

Poza tym jestem samotnym twórcą, testowałem grę możliwie wszechstronnie, ale wygląda na to, że nie jest ona wolna od błędów. Zrobiłem co w mojej mocy, aby je naprawić, ale jakieś mogły pozostać w kodzie jak starożytne monstrum na mokradłach Kujaw. To kolejny powód, dla którego podjąłem decyzję o uwolnieniu tej gry.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 113 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Post autor: kassiopestka » 28 marca 2020, 11:14

Fajny gość, cholerka. :P Poproszę następną przygodówkę, tylko nie mroczną. Taką normalną najchętniej. Jakaś tajemnica, ale absolutnie nie pradawna, zwyczajni ludzie, którzy współcześnie wpadają na trop czegoś, jakieś relacje między nimi, fajne zagadki i środowiskowe, i planszowe. Żadnych trupów, maszkar i okropności, a jeśli już musi ktoś zginąć, to - żadnego badania zwłok, sekcji i inszych obrzydliwości. Coś jak Art of Murder, tylko bez murder. :P :P :P A tak już całkiem serio, zagrałabym w coś w miarę poważnego, ale niestraszącego i nieprzygnębiającego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „L Ł”