"Die Höhlenwelt-Saga - der leuchtende Kristall: - czy ktoś przeszedł?

ODPOWIEDZ
Emu
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
"Die Höhlenwelt-Saga - der leuchtende Kristall: - czy ktoś przeszedł?

Post autor: Emu » 05 września 2018, 00:22

Stara niemiecka przygodówka o przeoszałamiająco przepięknej grafice, załączam odnośnik do galerii:
http://www.mobygames.com/game/dos/die-h ... creenshots
Czy ktoś może to przeszedł? Próbuję pytać na niemieckich forach, ale nie znam ich aż tyle, na jednym napisałam, a potem zauważyłam, że jest prawie nieaktywne... A nuż widelec jednak jest tu jeszcze ktoś, kto zna niemiecki i grał w tę grę.
Przyznaję bez bicia: korzystam z podpowiedzi. Zresztą byłabym głupia, gdybym w tej konkretnej grze tego nie robiła, bo nie mogę wczytać stanu gry. Jakiś błąd - mogę zapisać, proszę bardzo, ale potem nie mogę ustawić podświetlenia na zapisanej grze ani bezpośrednio myszą, ani strzałkami. Czyli nie mam dostępu do zapisanej gry, muszę próbować przejść na jeden raz.
Rzecz w tym, że opis się nie zgadza i grając wg opisu nie mogę w pewnym miejscu - już dość "głęboko" w grze - uzyskać określonych opcji dialogu. Przez to gra nie może pójść dalej - krótko mówiąc, po prostu utknęłam. Jeśli ktoś w to grał, to dajcie znać, a ja napiszę, o jakie miejsce chodzi. Z cytatem z niemieckojęzycznego opisu ;), ale chyba nikt nie zabiera się za tę grę bez przynajmniej niezłej znajomości języka?

Emu
Publicysta
Re: "Die Höhlenwelt-Saga - der leuchtende Kristall: - czy ktoś przeszedł?

Post autor: Emu » 05 września 2018, 00:28

Zresztą popatrzcie sobie jeszcze na pełne zrzutki ekranku. Żesz, to jest jedna z najpiękniejszych gier w ogóle. I z tego właśnie powodu nie potrafię sobie jej darować...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 95 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 67 razy

Post autor: adventurka » 05 września 2018, 15:46

Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale tu chyba chodzi o to, że pierwszy plik zapisu ma złą numerację (zapisuje się jako save 002, a powinien jako save 001). Nie pamiętam, o co tu chodziło, ale być może o układ klawiatury.

Czyli po zrobieniu pierwszego zapisu wychodzisz z Dosboksa.
Szukasz folderu, gdzie są zapisy (to folder z plikami gry; możesz w wyszukiwarkę w swoim komputerze wpisać save.002 może hsaga - nie wiem, jak to jest u ciebie nazwane).
Klikasz PPM plik save.002. Wybierasz z list "Zmień nazwę" i zmieniasz 2 na 1.

Potem to już chyba działało, a nawet jeśli nie, to masz przynajmniej jeden slot i możesz sejwy kopiować.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Emu
Publicysta

Post autor: Emu » 06 września 2018, 14:49

Och, dzięczki. Będę musiała sprawdzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „H”