Lost: zagubieni - mini recenzja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 11255
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 146 razy
Płeć:

Lost: zagubieni - mini recenzja

Post autor: Urszula » 31 sierpnia 2014, 08:52

Lost: via domus
Autorka: Klariska


Lost to przygodowa gra akcji stworzona na podstawie popularnego serialu telewizyjnego o tym samym tytule.
Fabuła gry nawiązuje pośrednio do wydarzeń znanych z serialu. Spotykamy na swojej drodze znane z ekranu twarze i miejsca, ale kierować będziemy losami nieznanego nikomu rozbitka i jego historię poznamy w trakcie rozgrywki.

Obrazek

Nasza przygoda rozpoczyna się po rozbiciu się samolotu, którym lecieliśmy. Wcielamy się w postać E. Maslowa, który jest jednym z ocalałych pasażerów feralnego lotu 815.
Główny bohater w wyniku katastrofy traci pamięć. W trakcie naszej przygody będziemy starali się rozwikłać zagadki przeszłości oraz pomóc pozostałym rozbitkom w przetrwaniu.
Akcja toczy się na malowniczej, niewidniejącej na żadnej mapie wyspie, na której dzieją się dziwne rzeczy.
Widoczki cieszą oko, są różnorodne i bogate w detale. Odwiedzamy wiele rozległych miejsc, m.in. plaże, dżunglę, opuszczony statek piracki i wiele, wiele innych, których penetrowanie sprawi nam na pewno sporo radości.

Obrazek

W trakcie rozgrywki mamy okazję, o ile jesteśmy wnikliwi i spostrzegawczy odblokować specjalne dodatki, które dają nam m.in. dostęp do unikatowych miejsc. Są o¬ne bonusami i nie mają wpływu na przebieg akcji, a jedynie ją urozmaicają.
Twórcy nie uraczyli nas zbyt dużą liczbą zagadek. Czeka nas zaledwie kilka bardzo prostych łamigłówek i testy IQ.
Za to ciekawym elementem gry są retrospekcje, które będą cofały nas co jakiś czas w przeszłość, aby zobaczyć krótkie wspomnienia naszego bohatera, a my za pomocą aparatu fotograficznego będziemy je uwieczniać, by pomóc mu odzyskać pamięć.
Parę słów na temat sterowania. W trakcie rozgrywki będziemy używali i myszki i klawiatury. Dla miłośników przygodówek typu point&click tego rodzaju rozwiązanie może być dość niewygodne. Trzeba się do niego przyzwyczaić.

Obrazek

Gra zawiera elementy zręcznościowe, które są na takim poziomie trudności, że nie powinny sprawiać problemu nawet początkującym graczom.
Nie istnieje możliwość zapisania stanu gry w dowolnym miejscu. Gracz będzie skazany na przechodzenie etapów, tzw. punktów kontrolnych, po których gra zapisze się automatycznie. Takie rozwiązanie jest wg mnie bardzo uciążliwe.
Lost to pozycja skierowana do fanów akcji, zwolennicy klasycznych przygodówek mogą być nią nieco rozczarowani. Mimo to zachęcam do zapoznania się z tytułem. Wciągająca fabuła i ładna grafika rekompensuje wszelkie niedogodności.
Ocena: 6,5/10

Zalety:
+ ciekawa fabuła
+ dopracowana grafika
+ ładne wstawki wideo
+ retrospekcja – ciekawy element gry
+ spore lokacje
+ bonusy i dodatki
+ polska wersja językowa
+ gra chodzi pod Vistą

Wady:
- mało zagadek
- sterowanie
- brak możliwości zapisu stanu gry
- elementy zręcznościowe
- czasówki
- możliwość zginięcia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lost: zagubieni”