Born Punk [15.06.2022]

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy
Born Punk [15.06.2022]

Post autor: Annica » 25 lutego 2020, 16:59

Obrazek

Była hakerka bojowa, dyrektor firmy i android zostają opętani przez tajemnicze istoty z innego świata i muszą złączyć siły, by się ocalić i określić, skąd pochodzą te niezwykłe istoty. Rozmawiaj, rozwiązuj zagadki i odkryj swoją drogę w tym (często zabawnym) cyberpunkowym trillerze.

Trailer

Bornholm. Dziś, osobliwa wyspa na Morzu Bałtyckiem. W 2155 wielka metropolia mogąca konkurować z największymi siłami świata. Dzięki Kosmicznej Windzie, cudowi techniki wybudowanemu przez wielkie konsorcjum, Konglomerat, wiele narodów odnosi sukcesy nie tylko w przemyśle, ale też w odkrywaniu kosmosu.

W Born Punk gracz wciela się w trójkę ludzi (no, może dwójkę ludzi, zależy od tego, co uznajemy za sztuczne formy życia) mieszkających na wyspie: Eavi, hakerkę bojową, która teraz pracuje w barze; Mariposę - dyrektora największej korporacji w Bornholm, oraz androida, który nazywa sam siebie Arcymistrzem Flashdrive. A, jest jeszcze kot. Możesz też grać kotem. KOTEM.

Te trzy postacie mają coś ze sobą wspólnego: wszyscy, jeden po drugim, zostają opętani przez dziwne istoty nieznanego pochodzenia, o jeszcze mniej znanych intencjach. Bohaterowie muszą pracować razem, a czasem przeciwko sobie, by odkryć naturę tych stworzeń, ich cele i dowiedzieć się, dlaczego istoty te uważają swoją misję za tak ważną dla przyszłości ludzkości.

Gra została sfinansowana ze zbiórki na Kickstarterze - zebrano ponad 3-krotność kwoty, o którą ubiegali się twórcy (link do zbiórki, gdzie można poczytać o grze).

Gra pojawi się również w polskiej wersji językowej, którą mam przyjemność nadzorować (a samą grę testować - jest naprawdę ciekawie i nieliniowo!).

Data premiera nie jest na razie znana, chociaż twórcy strzelają na styczeń 2021. Jako że zebrali o wiele więcej pieniędzy niż się spodziewali, chcą wydać grę, gry będzie w pełni gotowa.

Gameplay dema
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Streamy z przygodówek i nie tylko: KLIK

Emu
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Re: Born Punk

Post autor: Emu » 09 czerwca 2020, 11:43

Brawo za piksele! Mnie po prostu stara dobra ręcznie malowana grafika podoba się o wiele bardziej, niż "czy dy" i inne realizmy. Szukam w grach pewnej baśniowości, umowności, a nie wiernego odtworzenia świata zwanego rzeczywistym.

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Post autor: Annica » 09 czerwca 2020, 20:44

No i mogę już zdradzić, że będzie polska wersja, za którą będę odpowiedzialna.

Na razie jestem betatesterką i wszystkim fanom podobnych tematów mogę polecić. Plus dużo humoru i kilka nowych rozwiązań.

Awatar użytkownika
adventurka
Publicysta
Podziękował(a): 102 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 99 razy

Post autor: adventurka » 05 sierpnia 2021, 12:50

Demo gry jest teraz dostępne także na Steamie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 228 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 64 razy

Post autor: kassiopestka » 07 sierpnia 2021, 15:47

A demo w wersji PL czy raczej nie? Bo na stronie Steama nadal widnieje, że polski nieobsługiwany.
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Broken Sword 5: Klątwa węża, Dexter Stardust Adventures in Outer Space
Gram: Broken Sword: The Shadow of the Templars
W kolejce: Crowns and Pawns Kingdom of Deceit, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, Monolith

Emu
Publicysta

Post autor: Emu » 05 października 2021, 09:01

A tak jeszcze nawiasem mówiąc: "osobliwa wyspa"?!?
Przy sprawdzaniu odpowiedników wyrazu dobrze jeszcze sprawdzić realia. W dzisiejszym Bornholmie nie ma nic osobliwego. Należałoby go określić raczej jako wyspę "zaciszną", "spokojną", "przytulną".

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Post autor: Annica » 05 października 2021, 17:52

Demo nie będzie w wersji PL. Będę tłumaczyła dopiero pełną wersję.

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Post autor: Annica » 05 października 2021, 17:54

Emu pisze:
05 października 2021, 09:01
Przy sprawdzaniu odpowiedników wyrazu dobrze jeszcze sprawdzić realia. W dzisiejszym Bornholmie nie ma nic osobliwego. Należałoby go określić raczej jako wyspę "zaciszną", "spokojną", "przytulną".
"quaint" - ciekawy, oryginalny, osobliwy, dziwny, niecodzienny, zacofany, niepostępowy

Chomik
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: Chomik » 05 października 2021, 18:21

Emu pisze:
05 października 2021, 09:01
No ale to nie jest gra o dzisiejszym Bornholmie i klimat gry z przytulnością za wiele wspólnego nie ma. Dziwnie byłoby przetłumaczyć zdanie zupełnie odwrotnie niż jest w oryginale.

Demo niestety nudne, interfejs męczący.

Emu
Publicysta

Post autor: Emu » 07 października 2021, 15:07

Chomik pisze:
05 października 2021, 18:21
No ale to nie jest gra o dzisiejszym Bornholmie i klimat gry z przytulnością za wiele wspólnego nie ma. Dziwnie byłoby przetłumaczyć zdanie zupełnie odwrotnie niż jest w oryginale.

Demo niestety nudne, interfejs męczący.
Ale tam mowa o tym, że dziś Bornholm jest "quaint", a w czasie, gdy dzieje się fabuła gry jest metropolią.

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: Monttsserat » 10 marca 2022, 08:39

Premiera zapowiedziana na 15 czerwca 2022
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Re: Born Punk [15.06.2022]

Post autor: Annica » 12 maja 2022, 14:09

Premiera 22 czerwca 2022.

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy

Post autor: jackowsky » 12 maja 2022, 14:46

:oklaski:
Ostatnio skończone: Sherlock Holmes and The Hound of The Baskervilles PL (50%), Black Geyser: Couriers of Darkness PL (60%), Broken Age PL (70%)
Gram: The Mystery of Woolley Mountain, Toonstruck
W tle: Mass Effect: Edycja Legendarna PL

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 12 maja 2022, 16:23

Super, mam w obserwowanych. :D
Ostatnio ukończone: Broken Sword 5: Klątwa węża, Dexter Stardust Adventures in Outer Space
W kolejce: Crowns and Pawns Kingdom of Deceit, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, Monolith

Wlodek

Post autor: Wlodek » 15 maja 2022, 04:23

To super :) Kiedy przewidziana premiera polskiej wersji ?:)

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Post autor: Annica » 15 maja 2022, 15:58

Na razie nawet polska wersja nie zaczęła powstawać... Więc na pewno trzeba będzie poczekać.

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 60 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Post autor: Zagadka » 18 maja 2022, 22:35

Po znakomitym Technobabylon oraz Whispers of machine dawno nie grałem w poważną przygodówkę sci-fi - liczę, że i tak gra będzie ciekawa oraz będzie nieść ze sobą ciekawe wątki filozoficzne i postacie, jak to było w wyżej wspomnianych tytułach.
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 18 czerwca 2022, 14:01

Gra dziś wyszła. :)

Emu
Publicysta

Post autor: Emu » 26 czerwca 2022, 13:15

Mam takie podchwytliwe pytanie: ile wynosi rozdzielczość tej gry? Bo jest zrobione do chrzanu: opcja okienna jest, owszem, ale nie ma stałej jednostki: po powiększeniu widać, że niektóre "piksele" mają 3x3 px, inne 3x4... Źle wygląda. Jak można to wyrównać i zmniejszyć do właściwej rozdzielczości?
Na przykład jeżeli gra ma zasadniczo 320x200, ale otwiera się w oknie 640x400 (a ja w zasadzie nie grywam w gry 320x180/200/240 w "rozmiarze pojedynczym", bo wtedy trudno mi czytać napisy... oczywiście ceną za to jest to, że potem muszę zmniejszać zrzuty ekranu*), to wystarczy (robię to w "Paint XP for Windows 7", w Irfan View jest zdeczka trudniej**, a innych programów graficznych w ogóle nie używam): zaznacz wszystko - wysokość i szerokość 50% - wielkość obrazka 320x200. A tu nie mogę, bo jak napisałam, nie ma stałej jednostki... A przecież rozdzielczość tej gry NIE wynosi tak naprawdę 1280x720, to tylko jakieś krzywe powiększenie...
*Ponadto w przypadku gier w DOS-ie jest najwyraźniej opcją domyślną, że otwiera się w oknie 640x400, ale zrzuty ekranu w D-Fend Reloaded od razu zapisują się jako 320x200...
**Tym niemniej jeżeli coś wyświetla się w "rozmiarze potrójnym", tj. 1 px wyświetlany jako 3x3, to muszę przerabiać w Irfan View - w Paint XP for Windows 7 do okienka na procenty, o które chce się zmniejszyć lub powiększyć obrazek, można wpisywać tylko liczby całkowite, a 1/3 ze 100 nie jest liczbą całkowitą...
P.S. Ewidentnie. Kiedy przesuwam kursor po ekranie startowym, widzę, jak jego środek zmienia wielkość między kwadracikiem 3x3 a prostokącikami 3x4 lub 4x3...
No żesz kurde, pikselarze - i bardzo dobrze - a nie potrafią zrobić ustawień odpowiednich do grafiki pikselowej, w której jednemu pikselowi nawet przy powiększeniu odpowiadałaby stała jednostka...

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Post autor: pi_kor » 26 czerwca 2022, 17:03

U mnie wszystko jest ok. Sprawdź opcje gry. W pliku config mam ustawione:
FULLSCREEN = yes
RESOLUTION = desktop

Przy zmianie na "game" i fullscreen na "no" okropnie to wygląda.

Grę tylko odpaliłem bo czekam na literki, więc nie wiem jak jest dalej.
Patch do The Longest Journey na Windows 7/10 KLIK

kamilpikora.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „B”