Impostor factory - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
100%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 102 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 95 razy
Impostor factory - ocena użytkownika

Post autor: adventurka » 28 października 2021, 20:27

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dla fanów serii, do których ja akurat nie należę. Nie przemawiają do mnie takie rzewne opowieści i czasem zastanawiałam się, czy ludzie nie znają naprawdę dobrej literatury, że przejmują się historiami z tych gier. Mnie przyciągnął zapowiadany w reklamach wątek morderstwa, ale powinnam się była domyślić, że to raczej taki chwyt marketingowy.

Gra to sequel To the Moon – słabszy moim zdaniem niż pierwsza odsłona. Mamy znów wzruszającą historię, ale z pewnymi udziwnieniami. Może producent doszedł do wniosku, że pora odświeżyć serię, nie wiem, ale pomysł niezbyt mi się spodobał. Jednak wolałam chwytający za serce sentymentalizm niż absurdalną tragifarsę. Niemal zupełna rezygnacja z zagadek (jest bodaj jedno użycie podniesionego przedmiotu) też według mnie nie pomaga – to już po prostu symulator chodzenia.

Nie zawodzi ścieżka muzyczna – jak dla mnie bezbłędna. Na polonizację nie narzekam, choć odzywki w stylu "Co do knura" (gdy Quincy się dziwił) wprawiały mnie w lekkie osłupienie, ale może to dobrze, bo był czas się ocknąć i otrzeć załzawione oczy.

Tym, co napisałam wyżej, nie zamierzam zniechęcać fanów serii – tym gra na pewno przypadnie do gustu. Jak dla mnie to średnia produkcja.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Impostor factory”